1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-09-15, 00:52   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
Nie chcę denerwować męża, więc nie będę przyśpieszała wizyty. Może źle robię,

Denerwować nie można. Wizytę chyba macie już niedługo, prawda?

Nie robisz źle bo podejrzewam, że lekarz mając dwa różne wyniki i tak zleciłby obserwację na to chwilę, raczej nic Wam by innego nie zaproponował. Zatem jak pójdziecie na planowaną wizytę, skieruje jeszcze raz zapewne na badania obrazowe i wtedy już więcej powinno się wyjasnić, czyli to co napisałam w poprzednim poście.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-09-11, 20:12   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
a niepewność jakaś została.


I oczywiście, że tak, dwa wyniki i dwie różne opinie. Wyjdzie na to, że do obserwacji na razie, czyli za jakieś 3 -4 miesiące kontrolne badanie i jeśli coś ulegnie zmianie wtedy będzie niestety ten gorszy scenariusz jak wyniki nic nie pokażą powiększonego/nowego to wtedy można mówić o jakiś stanach zapalnych czy też zmianach związanych z wiekiem jakieś zwyrodnienia.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-09-04, 00:04   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49,
Niepełne trzy miesiące, krótki czas i takie zmiany w wynikach?, nie wiem ale jest to możliwe przy tej chorobie, bo czasami są tak małe ogniska przerzutowe, że są na początku w badaniach obrazowych niewidoczne. Scyntygrafia jest na pewno dokładniejszym badaniem w wypadku kości. Trzeba porozmawiac z lekarzem. Dobrze by było przyśpieszyć wizytę.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-08-31, 17:09   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
Czy w powiązaniu z wynikiem scyntygrafii TK, może budzić moje obawy,

TK było robione 19.12.2017, scyntygrafia kiedy?
Wiesz, że dla raka parę miesięcy to dużo i na prawdę wiele się może wydarzyć niedobrego np. przerzuty.

Do badania kośćca lepsza jest zawsze scyntygrafia. Wyszły w niej niepokojące zmiany i trzeba to koniecznie z lekarzem przedyskutować.
Kiedy ta wizyta jest zaplanowana?, przypomnij bo już nie chce mi się przekopywac wątku.
megan49 napisał/a:
Jak będę się starała o przyśpieszenie, to na pewno wywoła to zdenerwowanie u mojego męża.

Zawsze możesz powiedzieć, że zadzwonili z Ośrodka, że trzeba z lekarzem przeanalizować wynik i wizytę przyśpieszają.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-08-28, 21:05   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
Czy jest to zły, czy dobry wynik? Bo ten wniosek jest taki nieprecyzyjny.

a tu konkretna odpowiedź
megan49 napisał/a:
Aktualny obraz scyntygraficzny niejednoznaczny , obecność pojedyńczych zmian w kręgosłupie i mostku nie pozwala na stanowcze wykluczenie ewent. procesu metatstatyc

Czyli na tą chwilę zmiany mogą sugerować przerzuty do kośćca ale nie jest to obraz jednoznaczny. W połączeniu z bólami męża trzeba przedyskutować to z lekarzem

Tutaj do poczytania co możecie jeszcze sprawdzić
http://www.onkonet.pl/dp_przerzutyndkosci.html

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-03-14, 15:25   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
i zlecił na maj badanie komputerowe.
Moje pytanie, czy to mogą byc przerzuty do kości?

Tego Ci nie powiemy, może istnieje opcja przyśpieszenia badania TK, albo zrobienia scyntygrafii kośćca.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-07-03, 16:46   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49,
A czy mąż miał w ostatnim czasie robione badania z krwi i moczu żeby sprawdzić wydolność nerek typu jonogram, kreatynina, mocznik we krwi, badanie ogólne moczu?

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-12-22, 10:10   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
ale powiedział, że takie są kolejki i to i tak szybko.

Czyli nie wskazania lekarskie tylko procedury natury technicznej. Podzwoń do innych miejsc, może gdzieś są szybsze terminy.

megan49 napisał/a:
ze wszystko jest w porządku

Jak są informacje ze znakami zapytania to znaczy, że w porządku nie jest, nie można zweryfikować do końca co też się dzieje i wtedy zawsze konieczna jest dalsza diagnostyka, nie zostawia się takich niewyjaśnionych wyników zwłaszcza jak jest/była choroba nowotworowa, wtedy trzeba być bardziej czujniejszym.

megan49 napisał/a:
czy kolejność tych znaków zapytania ma znaczenie,

Wydaje mi się, że nie, po prostu lekarz wypisał Jego sugestie co obraz badania może sugerować, co mu przypomina wyglądem obraz.
megan49 napisał/a:
bo wyczytałam, że rak pęcherza daje najpierw przerzuty do płuc, a tu nerki...

Daje przerzuty do płuc, daje przerzuty do kości ale to nie matematyka tylko rak i wszystko się może zdarzyć.
Nie wstawiłaś nam wyników męża TK z przed operacji, całego TK obecnego ani wyniku hist. pat. więc tylko możemy ogólnie udzielać informacji.
Na razie nie ma co potęgować lęków bo sprawa nie jest jednoznaczna, jest niepokojący obraz ale nie ma jeszcze "wyroku".
Może nie będzie to, to o czym myślimy, wzmocnienie nie jest ogromne tylko trochę się obraz wzmacnia po podaniu kontrastu więc mała iskierka nadziei jest, że to coś może błahego, musimy czekać na RM i wynik.

pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11131

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-12-21, 21:40   Temat: Rak pęcherza moczowego
megan49 napisał/a:
nie można wykluczyć m


Nie spotkałam się z takim zapisem i pewności nie mam ale może z tym "m" chodziło o meta - przerzut.
Trzeba lekarza podpytać co miał na myśli.

megan49 napisał/a:
Lekarz powiedział, że może to być wszystko, od najlepszego do najgorszego..........

Dokładnie tak samo bym powiedziała, może być stan zapalny, może być przerzut, obraz dla radiologa nie jest jednoznaczny więc wymaga dalszej diagnostyki i dlatego RM, na pewno opis z badania budzi na tą chwilę podejrzenie.
megan49 napisał/a:
Mąż ma mieć rezonans 7 lutego, czy taki długi okres oczekiwania, mu nie zaszkodzi?

Mąż niedawno skończył chemioterapię, dopiero miał TK i zapewne taki nowy termin badania, choć ja przyznam szczerze chyba wolałaby wyjaśnić to wcześniej. Jeśli to przerzut to trochę długo, jeśli to nic to termin normalny. Podpytaj lekarza, może lepiej przyśpieszyć to badanie.

pozdrawiam i witam na forum.
Następnym razem proszę pisać cały wynik badania, czy coś budzi podejrzenie czy jest wszystko w porządku, dla nas istotny jest każdy szczegół z wyników.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group