1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10834

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-13, 11:54   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::

Opiekowaliście się tatą cudownie, dbaliście o Jego komfort życia, zabezpieczyliście żeby nie cierpiał a to było bardzo ważne w ostatnich tygodniach/dniach życia taty.

Dużo sił życzę na dalsze dni.
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10834

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-03-03, 21:12   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx napisał/a:
skupiamy się na tym by opanować ból i być po prostu razem

Natalio jesteście już pod opieką hospicjum to tutaj uderzajcie z opanowaniem bólu, Oni to zrobią najlepiej. Jak jedne leki nie pomagają to trzeba zmieniać jak nie leki to dawkowanie, ból można opanować a nawet trzeba bo ból jeszcze bardziej będzie tatę osłabiał i dołował a Wy/rodzina będziecie cierpieć razem z tatą jak będziecie patrzeć na Jego cierpienie.

Myślę, że to już czas na to, żeby być z tatą jak najwięcej.

Strasznie mi przykro, że musicie tak cierpieć, dużo sił.
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10834

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-03-03, 17:31   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx napisał/a:
Zauważyła tez że wątroba była wypuka

Nataliaxx napisał/a:
tata ma też lekko żółtą skórę.
Nataliaxx napisał/a:
miał bardzo złe wyniki badań szczególnie te dotyczące wątroby -

Na to wygląda, że pojawiła się żółtaczka i wątroba odmawia posłuszeństwa.
Przykro mi ale to są bardzo złe objawy bo może dojść do niewydolności wątroby, jak wątroba źle pracuje to zatruwa cały organizm toksynami.

Nataliaxx napisał/a:
Bardzo dużo śpi ale myślę że to skutek przyjmowania ogromnej ilości środków przeciwbólowych.

Na pewno tak ale plus wątroba powoduje taki stan.

Nataliaxx napisał/a:
Nie wiem czy istnieje coś co byłoby w stanie jakoś go wzmocnić??

W tej chwili raczej nic nie jest w stanie pomóc, pilnujcie żeby tato pił, jak nie chce jeść nie zmuszajcie bo tato już może nie mieć apetytu. Leki na wątrobę też niewiele pomogą, właściwie nic, teraz należy dbać żeby tato nie cierpiał bólowo.

Nataliaxx napisał/a:
Obawiam się że o wyjeździe na chemie nie ma co myśleć.

Jeżeli wyniki się nie poprawią, tato dalej będzie osłabiony to nawet na pewno nikt nie poda chemii.

Nataliaxx napisał/a:
doktor powiedziała że jeśli wyniki wapnia będą dobre to zleci bifosfoniany, czy może ma ktoś jakąś opinie na ich temat?

Nie wiem czy na tym etapie choroby Bifosfoniany cokolwiek zmienią, raczej już nie. .Bifosfoniany nie hamują postępu choroby a jedynie pomagają wbudowywać wapń do kości.

Bądź z tatą jak najwięcej bo stan taty jest już bardzo poważny i niestety jak wyniki wątrobowe nie polepszą się, będzie postępować żółtaczka a tak niestety może być to ten Wasz wspólny czas może być już bardzo krótki.

Przepraszam, że nic optymistycznego ode mnie nie usłyszałaś ale lepiej żebyś była świadoma powagi sytuacji.

Dużo sił Wam życzę.
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 10834

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-29, 21:56   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Nataliaxx,
To co we wnioskach jest zawsze istotne. Wyniki są bardzo złe, bardzo mi przykro. W pęcherzu moczowym proces nowotworowy, zmiany przerzutowe w lewej kości łonowej, przerzuty do płuc i do wyjaśnienia zmiany w wątrobie, czyli zrobienie MR. Zmiany w wątrobie mogą być naczyniakami a mogą być przerzutem.

Nataliaxx napisał/a:
Szczególnie interesuje mnie kwestia węzłów chłonnych, czy wszystkie powiększone to przerzuty czy niekoniecznie?


Jest bardzo dużo powiększonych węzłów chłonnych, przy naczyniach biodrowych, przypęcherzowe, przy tętnicy wątrobowej, w prawej wnęce płuc i w śródpiersiu. Raczej wskazują na węzły z przerzutami ponieważ są powiększone i w ich okolicy są niestety zmiany rakowe.

Przykro mi, że przekazuje takie złe informacje.

pozdrawiam i życzę dużo sił.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group