1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 21:00   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007 napisał/a:
Lekarka zaproponowała rentgen płuc póki co.

No tak oprócz wątroby i kręgosłupie piersiowym nic nie ma niepokojącego w opisie.
według mnie bez sensu jest robienie RTG bo to badanie nie jest dokładne i jeśli byłaby mała zmiana w płucach może nie wyjść w badaniu RTG tu potrzebne jest TK płuc i można przecież pobrać materiał do badań hist.pat z kręgosłupa piersiowego, bo jest to niepotrzebnie przedłużane.

Na pewno chudnięcie bez diety jest objawem niepokojącym i powinno się wtedy reagować. Zapewne młody wiek brata zmylił lekarza choć jak wiemy i dzieci chorują. Teraz musicie szybko działać.
pozdrawiam
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 20:43   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007 napisał/a:
Wiem co napisałam i nie ja sobie to wymyśliłam

Agnieszko mi nie chodziło, że Ty sobie wymyśliłaś taką diagnozę raka tylko, że Pani Doktor takie wysnuła wnioski bez konkretnego wyniku, to mnie dziwi.

Skoro według Pani Doktor to badanie nie jest precyzyjne do oceny płuc i tam podejrzewa nowotwór to może warto zrobić TK płuc, nie zaproponowała Wam tego?
Jaki kierunek kazała Wam teraz obrać żeby ustalić diagnozę?

pozdrawiam
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 20:29   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007 napisał/a:
Jedna lekarek wskazała na raka drobnokomórkowego płuc podejrzenie-ponieważ palił te 5 lat, poza tym kaszle no i tata miał nowotwór płuc.


Agnieszko wybacz ale jak można powiedzieć, że to rak płuc i od razu rodzaj raka jak nie ma na to żadnego potwierdzenia, żadnego badania histopatologicznego i do tego jeszcze tak napisałaś
AGNIESZKA007 napisał/a:
Z rezonansu całego ciała nie wyszło nic z płucami.


Co to był za rezonans całego ciała PET? wstawiłaś zatem tylko poszczególne wyniki rezonansu, możesz wstawić wynik "całego ciała"

pozdrawiam
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 08:24   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKO,

Sprawa wygląda na bardzo poważną bo mowa jest o przerzutach, podejrzeniu złośliwego procesu.

Zrobiliście Rezonans jamy brzusznej, rezonans kręgosłupa piersiowego, potrzebne jest TK płuc może nawet badanie PET całościowy skan organizmu bo wszędzie w badaniach mowa jest o przerzutach czyli gdzieś siedzi główne źródło jeżeli potwierdzi się zmiana złośliwa.
W rezonansie kręgosłupa piersiowego takie stwierdzenie
AGNIESZKA007 napisał/a:
Liczne ogniska o wysokim sygnale

może sugerować zmiany złośliwe.
W jamie brzusznej w wątrobie również jest zmiana ale tutaj radiolog skłania się przy naczyniakach i polipach więc trudno jednoznacznie powiedzieć czy będzie to rzeczywiście zmiana łagodna czy okaże się czymś innym jeśli będzie mowa o procesie złośliwym.

Na razie koniecznie i szybko trzeba ruszyć z dalszymi badaniami, trzeba szukać źródła lub pobrać materiał do badań hist.pat.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group