1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5950

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 19:22   Temat: Rak jelita
W ścianie kikuta odbytnicy i w okolicy przedkrzyżowej jest niestety wznowa, bardzo rozległe są te zmiany w miednicy, zlewające się i najprawdopodobniej właśnie to wszystko powoduje, że pojawia się krew. Proces nowotworowy jest mocno rozsiany i na pewno nieoperacyjny.
Węzły chłonne nie są powiększone, zmienione patologicznie.
W porównaniu z badaniem poprzednim jest dużo zmian na tym samym poziomie ale jest też trochę nowości, jakby to nie interpretować to macie do czynienia z rozsianym procesem nowotworowym.
Aniawiecz napisał/a:
Jeśli chodzi o stomie to bardziej mi chodzi o krew z odbytu

Wynik zmian, które są u mamy.
Aniawiecz napisał/a:
termin 19 czerwca operacja była pod.koniec marca nie za długo czekamy?

Po operacji zawsze trzeba odczekać, żeby wszystko się wygoiło, inaczej nie można podać chemii. Nie tylko żeby wygoiły się rany zewnętrzne ale i wewnętrzne a te goją się zawsze dłużej.

Aniawiecz napisał/a:
Nie ma żadnego ratunku?

To co lekarze oferują, chemioterapia na ile mama da radę ją przyjąć i na ile wyniki i stan mamy na to pozwoli.
Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
A pierś lewa została sprawdzona, coś tam jest, co jest niejednoznaczne, warto to również sprawdzić

pozdrawiam i dużo sił życzę.
  Temat: Rak jelita
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5950

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 14:03   Temat: Rak jelita
Aniawiecz napisał/a:
mama chorowała na raka odbytu
Aniawiecz napisał/a:
był to rak odbytnicy
Aniawiecz napisał/a:
Obecnie w marcu tego roku pojawił się rąk esicy

Wybacz ale ja jestem już pogubiona jaki rak, kiedy i co zrobiono a to wszystko to istotne informacje.
Może masz jakieś wcześniejsze mamy wyniki z pierwszej operacji, co zostało zrobione i wynik hist.pat. jaki to był konkretnie rak, jakie zaawansowanie?

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5950

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-05, 21:44   Temat: Rak jelita
Aniawiecz,
Nie potrafię wszystkiego doczytać niestety.
Tyle co udało mi się doczytać to mama ma raka gruczołowego G2, węzły chłonne odczynowe, nie mają komórek rakowych.
Masz tu ściągę to może sama rozszyfrujesz wynik
Cytat:
Histopatologia raka jelita grubego
W jelicie grubym przeważają guzy o histologicznym typie gruczolakoraka cewkowego. Gdy komponenta guza zawiera komórki sygnetowate (rak sygnetowatokomórkowy) bądź utkanie drobnokomórkowe, rzadko spotykane, można spodziewać się gorszego rokowania.

Anatomicznie rak jelita grubego lokalizuje się: w odbytnicy (30–50%), esicy (15–20%), wstępnicy (14%), poprzecznicy (9%) i zstępnicy (6%); łącznie cała okrężnica przeważa nad odbytnicą.

Ocena patologa preparatu musi umożliwiać określenie cech klasyfikacji TNM, zawierać informacje o inwazji naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także pozwalać na ocenę doszczętności resekcji - cecha R (R0 wolny margines mikroskopowy, R1 wolny margines makroskopowo, mikroskopowo obecność komórek w linii cięcia chirurgicznego, R2 dodatnie marginesy makro i mikroskopowe).

Wskazane jest także umieszczenie informacji o stopniu złośliwości histologicznej nowotworu, wielkości marginesu radialnego oraz odsetku żywych komórek nowotworowych w guzie u chorych po przedoperacyjnej chemioterapii (ypTNM).

http://www.onkonet.pl/dp_npp_rakokreznicy.html
pT4a - guz przechodzi przez otrzewną trzewną

G2 średnio zróżnicowany w skali 3 stopniowej.
Aniawiecz napisał/a:
czy lepiej nie skonsultować chemii celowanej.

Aniawiecz napisał/a:
zy są jakieś sposoby typu hipertermia

Przeczytaj sobie proszę o tym w linku, który podałam, będzie Ci łatwiej zrozumieć temat.

Jeśli nie potrafisz wstawić wyników możesz po prostu przepisać. Dobrzy by było, żebyś przepisała/wstawiła opis TK.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5950

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-05, 07:47   Temat: Rak jelita
Aniawiecz,
Witaj na forum.
Wstaw proszę wyniki mamy, histopat, badania obrazowe wtedy postaramy się pomóc.

pozdrawiam

Jak wstawić wyniki/załączniki do posta http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group