1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7357

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-10, 18:02   Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
bemi-bemi napisał/a:
Niestety nie jest to prawda.

Ja to uogólniłam, to nie tyczyło się konkretnego przypadku a tym bardziej Twojego.
bemi-bemi napisał/a:
dalam Pani skierowanie na badania tarczycy dla odczepnego tak naprawde..

To nie ważne, ważne, że miało to jakiś efekt, coś ruszyło, coś się zaczęło dziać a przede wszystkim leczyć.

pozdrawiam
  Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7357

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-08, 18:48   Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
bemi-bemi napisał/a:
DLACZEGO NASI RODZINNI NIE SLUCHAJA KIEDY MOWIMY O NASZYCH OBIAWACH I OBAWACH ?

Słuchają tylko wiele razy jak pacjent zbyt często przychodzi, zbyt często się uskarża są traktowani pacjenci jak hipochondrycy jak również zbyt łatwo jest stawiana diagnoza typu przemęczenie, stres, nerwica. Nie każdy lekarz taki jest, są lekarze i lekarze zresztą jak w każdej pracy, jeden jest dociekliwy inny niekoniecznie.
Czasami coś nam dolega ale dolegliwości są niespecyficzne czy też maskują się pod inną chorobę i poszukiwania idą w złym kierunku. A czasami co już z przykrością napiszę nasz kochany NFZ, lekarze mają związane ręce i nawet jakby chcieli to zawsze coś/ktoś Ich blokuje. Mowa jest o wczesnej diagnostyce ale bardzo często jest to tylko "mowa"

Dużo złego jest w naszym systemie zdrowotnym a cierpią na tym najbardziej pacjenci.
Zapewne nie powinnam tego pisać ale taka jest prawda i każdy o tym doskonale wie,

pozdrawiam i cieszę się, że masz pozytywne myślenie a to bardzo dużo. Zdrowia życzę.
  Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7357

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-07, 18:19   Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
bemi-bemi,
Oczywiście, że jesteśmy, służymy pomocą, służymy do wygadania, damy wirtualne ramię do popłakania.
To jest Twój wątek i pisz jak masz taką potrzebę.
bemi-bemi napisał/a:
Czy trzeba o tym myslec ? oczywiscie,ze najlepiej nie ,ale te mysli same sie pchaja do glowy

Ja wiem, że nie da się nie myśleć, mi chodziło żebyś nie myślała ile Ci zostało, żebyś nie skupiała się na rokowaniach bo to i tak nic nie zmieni. Z tym rakiem, który u Ciebie stwierdzono są na prawdę duże szanse na życie więc nie strasz się sama i nie myśl o czasie. Dużo wyczytamy z wyniku histopatologicznego i to teraz jest najważniejsze bo będzie informacją co dalej z leczeniem.
Oczywiście musisz być czujniejsza, bardziej reagować na jakieś niepokojące objawy ale jednocześnie musisz nauczyć się z tym żyć bo w pewnym sensie to taki Twój towarzysz życia.
To dobre informacje, że dobrze się czujesz, że wszystko dobrze się goi, że wyniki dobre i my również cieszymy się jak nie ma powikłań.
bemi-bemi napisał/a:
Mam do nich zaufanie

A to bardzo ważne.
bemi-bemi napisał/a:
Znajomi ? dowiedziawszy sie nagle nie maja czasu nawet na kawe

Wciąż słowo rak budzi ogromny niepokój, wciąż kojarzymy, że to choroba na którą ludzie szybko umierają ale to nie jest do końca prawda, rak nie musi być wyrokiem. Ludzie się boją, nie wiedzą czasami jak się zachować wobec osoby chorej. Trzeba to po prostu zaakceptować, to nie Ty jesteś temu winna, tak weryfikujemy również przyjaciół/znajomych, zostają przy nas Ci prawdziwi/oddani, tacy na których możemy liczyć reszta odpada i na pewno nie ma czego ani kogo żałować.

Trzymaj się i musisz wierzyć, że będzie dobrze.
  Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7357

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-06, 22:22   Temat: Zdiagnozowany rak brodawkowaty tarczycy POMOCY
bemi-bemi,
A czy masz już wynik histopatologiczny po wycięciu tarczycy?, bo rozumiem, że wynik rozpoznania pochodzi z biopsji?

Czy jesteś pod opieką onkologa, endokrynologa?
Tutaj do poczytania od str. 389
http://www.onkologia.zale...zielniczego.pdf
bemi-bemi napisał/a:
Coz z tego kiedy nie wiem jakie sa rokowania.

A czy trzeba o tym myśleć?, jesteś po operacji, wycięli miejmy nadzieję, że wszystko i trzeba być dobrej myśli, że będzie dobrze. Statystyki nie są istotne bo każdy pacjent jest inny i nie możemy powiedzieć nic więcej bo brak nam wyniku histopatologicznego, który pokaże czy operacja byłą radykalna, jak wyglądają marginesy, jak węzły chłonne, czy były w nich przerzuty, czy nie ma przerzutów odległych, to wszystko ma wpływ na rokowania.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group