1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc
marzena66

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5401

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-26, 21:16   Temat: Rak płuc
HaniaOla napisał/a:
Nie wiem co mam robić,nie potrafię się od wczoraj pozbierać.

Choroba u mamy jest bardzo mocno zaawansowana liczne przerzuty w płucach, w węzłach chłonnych, w wątrobie, kośćcu, jest to najwyższe stadium zaawansowania choroby.
HaniaOla napisał/a:
Jakie metody leczenia można podjąć ,czy jakieś nowoczesne leki mogą pomóc.

Haniu jeżeli stan mamy pozwoli czyli mamy stan fizyczny jak i wyniki morfologii, wątrobowe to mama może być leczona tylko paliatywnie czyli niestety nie z myślą wyleczenia a jedynie leczenie ma złagodzić dolegliwości choroby, może ale niekoniecznie przedłużyć mamy życie, bardzo mi przykro.
HaniaOla napisał/a:
Nie chcę stracić mamy.

To co teraz napiszę zapewne wywoła smutek i może złość na mnie ale na tym forum panuje szczerość i uczciwość, żeby każdy był świadomy powagi sytuacji i nie marnował czasu na niepotrzebne rzeczy a zajął się, poświęcił czas, kochał osobę chorą bo ten czas u takich osób jest ograniczony.
Tak też jest u Twojej mamy, takie zaawansowanie choroby niestety nie daje dużych nadziei i Wasz wspólny czas może nie być za długi, musisz być na to przygotowana.
Rak jest okrutną chorobą i każdy z nas tak jak Ty nie wyobrażał sobie straty bliskiej osoby ale wielu z nas tą walkę przegrało i choć chciałabym Ci napisać, że będzie u Was dobrze to nie mogę bo niestety choroba u mamy nie daje Jej dużych szans, musisz być tego świadoma.

Teraz musicie z wynikami udać się jak najszybciej do onkologa to On podejmie dalsze kroki leczenia, On zdecyduje jaką formę leczenia podjąć.

U mamy można by było zrobić badanie PET, może wtedy udałoby się znaleźć ognisko pierwotne.
HaniaOla napisał/a:
Jakie metody leczenia można podjąć

Cytat:
Leczenie
Szczegółowa diagnostyka pozwala zlokalizować nowotwór pierwotny u  około 30–50%
chorych ze wstępnie nieznanym umiejscowieniem ogniska pierwotnego (najczęściej w płucu
i trzustce). W przypadku chorych, u których ustalenie pierwotnego umiejscowienia nowotworu
nie jest możliwe, wybór metody leczenia zależy od typu histologicznego, liczby zajętych
okolic i liczby przerzutów oraz ich topografii anatomicznej

Więcej na temat leczenia nowotworów o nieznanym miejscu pierwotnym do poczytania w Zaleceniach
http://www.onkologia.zale...ejscowieniu.pdf

pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group