1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-26, 20:31   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44

Przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-24, 09:15   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
Mówił, że to lek narkotyczny na silny ból ale ja boję się go tacie podać bo boję się, że stracę z nim kontakt po tym leku

Dziewczyno na czym Ci zależy na tym czy stracisz z tatą kontakt czy na tym żeby nie cierpiał. Nie gniewaj się na to co napiszę ale litości lepiej jak pacjent jest otumaniony, bez kontaktu ale bez bólu bez ogromnego lęku, to jest najważniejsze w tych ostatnich momentach życia pacjenta, patrz na dobro taty, tylko to się liczy.
laura44 napisał/a:
Możecie coś powiedzieć o tym leku? Jeszcze to slabe serce taty, czy to nie za silny lek?

To jest lek podawany pacjentom w chorobie nowotworowej przy silnych bólach,w składzie Fentanyl więc skoro lekarz zaleca, to ulżyj tacie, bez obaw podawaj.

Trzymaj się
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-22, 22:42   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44,
Czy koniec to ja nie wiem, wcale nie musi to być to najgorsze, może jakieś leki przeciwbólowe jak podajecie to spowodowały, może są przerzuty w OUN, może jakieś spadki morfologii, przyczyn może być dużo z tą najgorszą również.
Pogotowie wcale nie musi zabierać do szpitala jeżeli tego nie chcecie ale ocenią co się dzieje i tyle.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-22, 22:30   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
To moze byc wina syropu??

Cytat:
Możliwe skutki uboczne:
Nudności, wymioty, obrzęki, krwawienia międzymiesiączkowe, duszność, niewydolność serca, nadciśnienie, uderzenia gorąca, zmiany nastroju, reakcje alergiczne, objawy łagodnego zahamowania czynności nadnerczy, zaczerwienienie ogniskowe skóry, podwyższony poziom cukru we krwi, łysienie, zespół cieśni nadgarstka, powikłania zakrzepowo-zatorowe. Podczas leczenia lub po odstawieniu opisywano objawy łagodnego zahamowania czynności nadnerczy. Należy zwracać wówczas szczególną uwagę na takie objawy jak: niedociśnienie, nudności, wymioty, zawroty głowy, osłabienie.

https://www.doz.pl/leki/p...wiesina_doustna
Raczej nie, przynajmniej do tej pory nie spotkałam się z taką reakcją po tym syropie.

Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego to wezwij pogotowie.

Trzymaj się
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-21, 05:44   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
Straszne jest to pozostało czekanie na śmierć bo żadnej nadziei nie ma

Nie myśl w ten sposób bo ranisz strasznie swoje serce a ono jeszcze więcej krwawi z bólu. Tato jest ciężko chory, medycyna nie zawsze radzi sobie ze wszystkimi chorobami, rak wciąż jest w wielu wypadkach silniejszy. Wykorzystuj ten czas, który Wam pozostał jak najmocniej, pielęgnuj każdą chwilę, rozmawiaj z tatą, powiedz to chciałabyś powiedzieć tacie, spędzajcie wspólnie czas, pielęgnuj, rozpieszczaj tatę. Hospicjum zadba żeby tato nie cierpiał, pomoże Ci/Wam przejść ten trudny czas.
Niestety czasami jesteśmy bezsilni wobec tragedii, która się w naszym życiu toczy.
laura44 napisał/a:
żeby lekarz jeszcze przed świętami przyjechał so taty?
Jak myślicie?

Tu nie odpowiemy bo w hospicjach bywają kolejki do objęcia opieką, w jednym czeka się chwilę w innym i 2 miesiące.
laura44 napisał/a:
Chcialabym kupic tacie syrop Megalia podobno bardzo dobry na apetyt, ale potrzebuje receptę.

Tak jest to syrop dla pacjentów, którzy maja problem z jedzeniem, syrop ma poprawić apetyt, jest na receptę

Mogę Ci tylko życzyć dużo sił bo wiem, że nie jest to łatwy czas.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-20, 17:43   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
A naczyniak to chyba nie przerzut?

Nie przerzut.
laura44 napisał/a:
Ma takie momenty, że jak już zje to zwymiotuje. Czemu tak?

Opisała to missy, na pewnym etapie choroby tak może niestety być, brak apetytu czy wymioty. Można wdrożyć leki przeciwwymiotne wtedy powinno być lepiej.
laura44 napisał/a:
Jutro jedziemy załatwić hospicjum bo dzisiaj onkolog powiedział, że leczenia nie będzie - za slabe serce..

jak serce słabe to rzeczywiście leczenie mogłoby być niebezpieczne, hospicjum jest najlepszym rozwiązaniem, pomogą tacie, pomogą Wam.

Dużo sił życzę, pozdrawiam.
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-19, 03:03   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
tata nie da rady wysiedziec na poczekalni.

Można załatwić wózek i może to tacie ułatwi wizytę. Jeżeli tato będzie zbyt słaby i nie będzie miał ochoty i siły na tą wizytę to należy przełożyć, na siłę nie można pacjenta męczyć to i tak nic nie da.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-14, 23:01   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44,
Odnośnie leków zawsze trzeba pytać lekarza, on zna pacjenta. Jak nie masz kontaktu z lekarzem to możesz zadzwonić na pogotowie i tam podpytać, tak będzie najbezpieczniej. Może nasza doktor Madzia zajrzy to Ona mogłaby się tutaj wypowiedzieć.

Czy zapisałaś tatę pod opiekę hospicjum domowego? jeśli nie to warto jak najszybciej to załatwić.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-29, 12:26   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
a na trzeci czekamy i to jeszcze okazuję się, ze ten trzeci jest pod kątem gruźlicy?

Ja napisałam Ci wyżej, że nie wiem pod jakim kątem?, czy między innymi nie dotyczy prątków gruźlicy ale może też bada co innego. Po prostu nie wiem, więc się tym nie sugeruj, ja bardziej Tobie zadałam pytanie, czy tego nie podejrzewają, niż to stwierdziłam.

Tak znamy już te wyniki ale one wszystkie są niejednoznaczne, mamy
laura44 napisał/a:
metaplastycznym nablonkiem plaskim z ogniskowa dysplazja.

i to może budzić podejrzenie bo są to komórki nieprawidłowe ale jaka choroba się pod tym kryje nie wiadomo.
Nie wiem, widocznie jestem niedouczona ale jak dla mnie to wciąż nie ma diagnozy i nie wiem czy ten wynik na który czekacie da jakąś konkretną diagnozę, na to wygląda, że trzeba poczekać.

Dla mnie na razie nie ma jakieś konkretnej pewności czy to rak, czy sarkoidoza czy może jeszcze coś innego, nie wiem.

Nie ma co się rozwodzić nad problemem na razie bo nic nie wymyślimy. Idźcie do onkologa, choć zapewne niewiele powie ale może da jakiś kierunek lub konkretnie każe przyjść z ostatecznym wynikiem.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-28, 23:32   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
Czyli to może być gruźlica?
laura44 napisał/a:
Może warto zasięgnąć porady lekarza od chorób płuc, może tate źle zdiagnozowali lekarze z oddziału wewnętrznego.

Nie wiem co to będzie, może lekarze podejrzewają, że i to jest możliwe. Tutaj jak na razie nie ma konkretnej diagnozy więc nie można mówić o złym zdiagnozowaniu taty przez lekarzy z oddziału.

Tato już został wypisany ze szpitala, tak? co macie w wypisie, jakieś zalecenia?, powinno być napisane co macie zrobić. Czy czekać na wynik?, czy zgłosić się na onkologię już teraz? tylko bez diagnozy onkolog nie zacznie leczyć. A jak diagnoza żadna nie wyjdzie z wyników, które tacie robiono to trzeba będzie powtórzyć bronchoskopię albo inną metodę lekarze wybiorą żeby pobrać materiał kolejny do badań.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-28, 16:56   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
Czekamy na wynik:
aparat MGIT - hodowla w trakcie
podłoże L-J - hodowla w trakcie

a to nie są przypadkiem badania pod kątem prądków np. gruźlicy?, nie jestem do końca tego pewna. Trzeba zawsze pytać o wszystko lekarza, co ten wynik ma pokazać?
laura44 napisał/a:
czy udac się już z dotychczasowymi do onkologa na chociaż wdtępną konsultację.

Można ale mam wątpliwość czy onkolog coś zrobi, bo tak prawdę mówiąc nie ma żadnej diagnozy.
laura44 napisał/a:
U taty zbiera się ten płyn w lewym płucu więc może zaczną robić coś z tym, żeby to jakoś zatamować.

Zależy ile tego płynu jest, jak nie dużo, to nikt nie będzie usuwał a to można zrobić w szpitalu płucnym, nie musi onkolog.
laura44 napisał/a:
Ordynator z oddziału wewnętrznego coś mówił o torakochirurgu,

torakochirurg bardziej od operacji, wystarczy według mnie pulmonolog lub szpital/oddział, który płucami się zajmuje.

pozdrawiam
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
marzena66

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-28, 10:04   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
a czy bronchoskopia powie o tym, czy jest przerzut do węzłów chłonnych?

Bronchoskopia jeśli będzie udana powie czy jest choroba nowotworowa i jaka, o węzłach nie powie bo węzły nie były pobierane do badań. Jeśli będzie choroba nowotworowa to tak ogromne węzły, bardzo powiększone będą raczej na pewno węzłami przerzutowymi. Może też być inny powód, nie tylko nowotworowy u taty ponieważ jest dużo zmian właśnie w węzłach chłonnych. Na razie trzeba poczekać na wynik jeśli nie da odpowiedzi to podejrzewam, że wtedy lekarze pobiorą właśnie jeden z tych powiększonych węzłów do badań, na razie czekajcie na wynik ostateczny.
laura44 napisał/a:
nie chcielibyśmy mu mówić, ale nie wiemy czy lekarz onkolog państwowy mu nie powie...

Laura a jak Ty sobie wyobrażasz nie powiedzieć tacie na co choruje. Rozumiem teraz, bo nie ma diagnozy ale jeśli diagnoza będzie i będzie to załóżmy ten najgorszy scenariusz rak to jak tato o tym ma nie wiedzieć kiedy musi zdecydować o leczeniu np. o chemio czy radioterapii, uwierzy, że dostaje takie leczenie na zapalenie płuc? Pacjent musi być świadomy na co choruje.

Na razie nie gdybajmy, nikt u taty, żaden onkolog nie zacznie leczenia i nic Wam nie powie póki nie będzie kompletu badań czyli wyniku hist.pat. onkolog zaczyna leczenie jak ma ten wynik, wtedy wie co leczyć i jak leczyć.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group