1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-14, 15:58   Temat: Czerniak T2a
megan to co opisałaś to jest jakiś matrix.
Nie będę komentował zachowania lekarzy, bo to jest różnie i zależy od humoru danego dnia(np jakieś problemy z kredytem, albo żona mu nie ...) :-D
Dlatego do lekarzy i urzędów trzeba chodzić w środy. W poniedziałki jeszcze pamiętają weekend, we wtorek się rozkręcają. Natomiast w piątek już myślą o weekendzie.
Znane jest powiedzenie "szewski poniedziałek" :) i mówię to ja, syn szewca :-D nigdy nie pracuję w poniedziałki :lol:
Teraz o terminach. To jest po prostu niemożliwe ! Co to jest za klinika ? Na USG rok czekania ? Jest to po prostu przekręt. Jak NFZ mógł podpisać kontrakt z taką kliniką ? Na dodatek, przypuszczam, że sprzęt został zakupiony za środki unijne na potrzeby kliniki. Przypuszczam, że to USG i cały inny sprzęt jest wykorzystywany na skierowania lekarzy rodzinnych z całego województwa, a pacjent "własny" musi czekać.
Jak to wygląda gdzie indziej?
Mam umówioną wizytę kontrolną u onkologa. USG o tym jeszcze nie wie :shock:
Przychodzę rano do sekretariatu/rejestracji. Pani, w systemie komputerowym wpisuje dane do badania krwi i daje karteczkę do USG. Na krew to wystarczy podać nazwisko dane już mają w kompie i pobierają. Do USG dajesz karteczkę(w okienku rejestracyjnym) i czekasz, aż Cię wywołają. Wyniki i opisy są po 2 godzinach, na kompie u onkologa.
Może było trochę niemerytorycznie, ale chciałem opisać jak może działać system.
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-19, 19:02   Temat: Czerniak T2a
@ arawis
Bardzo lubie czytac Twoje posty, ale moim zdaniem, w tym przypadku nie masz racji. Jest taka niepisana zasada dynamiki :lol: "Im wiekszy nacisk, tym wiekszy opor" :)
(Te zasady to ja sobie wymyslam :) i moga sie zmieniac, a nawet wykluczac :shock: )
Kobieta(megan), moze tylko "przekonac" meza do pewnych dzialan. Moim zdaniem, jako mezczyzny, nie moze za bardzo naciskac.
No i zobacz, znowu mi przyszla na mysl jakas zasada dynamiki. "Cialo przyparte do muru nie daje oporu" :roll:
Chyba cos nie tak z moim mozgiem :?ale?: Ale badanie glowy mam dopiero w przyszlym roku :shock:
Przepraszam za brak polskich liter.

[ Dodano: 2017-08-19, 19:13 ]
Jeszcze dodam.
Osoby bliskie bardzo sie martwia. Przypuszczam, ze bardziej, niz te dotkniete nowotworem.
Dlatego megan pisze na tym forum a nie maz. Dlaczego?
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-18, 18:49   Temat: Czerniak T2a
Megan Za bardzo nie nakrecaj swojego meza. Dobrze, ze nie mysli o swojej chorobie.
A moze mysli tylko nie chce sie przyznac, bo nie chce Cie martwic. Ja tak mam. Nie przypominaj mu.
A jak Tobie "roi sie w glowie", to wlasnie ogladalem fajny "bloczek reklamowy" - "wez Positiwum" :mrgreen:
Piszesz, ze przytyl, jak ma BMI 20 to OK. A jak 26 to "Potrzebuje diety i cwiczen" :-D
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-16, 18:01   Temat: Czerniak T2a
No to zostałem wywołany ? :shock:
Oczywiście, że nie walniesz męża w drugie oko dla porównania :-D
Sądzę, że wszyscy zauważyli Twoją troskę o męża, i...(więcej domysłów nie będę pisał :)
Nie wiemy, jakie TO było duże i jak głębokie. Więc konsekwencje jakieś muszą być.
Mi wycięli tylko pewnie tylko kilka węzłów chłonnych z pod pachy. Przypuszczam, że są małe :-D
Ale ręką nie mogłem ruszać w pełnym zakresie. A jaka duża jest :-D
Może trzeba zrobić rehabilitację powieki ? :lol: Rusza powieką?
Pozdrawiam.
Wszystko będzie dobrze.
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-15, 23:09   Temat: Czerniak T2a
Skąd wiesz, że to płyn. Może to opuchlizna po ingerencji:-D
Jak walniesz kogoś w oko, to mu puchnie? Czy nie :lol:
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-15, 21:10   Temat: Czerniak T2a
Czytając o PROFESORZE RUTKOWSKIM, widzę, że to "Ludzki Pan". W moim wątku, też pisali, że CO w Warszawie jest lepsze/specjalistyczne. Ale nie chciałem zawracać głowy ani sobie ani PROFESOROWI. Pewnie ma tyle roboty, że wszystkich z czerniakiem nie da rady. Przecież doba ma tylko 36 godzin :mrgreen:
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-07, 18:41   Temat: Czerniak T2a
Ja rozumiem Twojego męża. Nie jesteś w stanie go zmusić do podjęcia decyzji. Chyba że dasz mu jakiś dopalacz :shock: i ew. go ubezwłasnowolnisz(trudne słowo, i trudna procedura, ktoś musi podpisać zgodę na zabieg) :lol:
Ja też sam podejmowałem decyzje(lub nie podejmowałem, chociaż niepodjęcie decyzji jest decyzją :-D )
Może myśli, że tak lepiej dla niego(do puki nie dokucza), może przypomina mu się chemia, którą brał(nic nie pisałaś jak ją tolerował). Może to był okropny okres, do którego nie chce wracać. I jeszcze jedno może: Może uważa, że najważniejsza jest jakość życia, a nie jego długość. Bo wiadomo, że długość nie zawsze powiązana jest z jakością :-D
Leczenie, wizyty u lekarzy, operacje, itd. to nie jest wymarzone życie.
Jeszcze chciałem odpisać TP53, ale skracam i napiszę tylko, masz rację.
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-07, 16:17   Temat: Czerniak T2a
Widzę, że mam więcej fanek :)
Można powiedzieć, że mam dobre pióro :shock: .. tfu - dobrą klawiaturę :-D
Już gdzieś pisałem, że ten optymizm, humor - są najważniejsze. Jeżeli go nie ma, to trzeba za wszelką cenę go wykrzesać. Wiem, że czasem trudno to zrobić. Ale nie ma innego wyjścia. Pierwszy krok, to trzeba się pogodzić z chorobą, później już idzie z górki :lol:
Takie teksty, nie na temat, to trzeba jakoś tutaj przemycić, żeby nie zdenerwować miłego moderatora ;) Moim zdaniem dobrze jest pisać nie tylko to, co nam dolega, ale o tym co nas kręci, co nam pomaga(Od razu nasunął mi się film Woody Alena "Co nas kręci, co nas podnieca" - uwielbiam Woodego).
Powyższy tekst został przemycony :lol:
@megan - Taki pieprzyk, jak pisałaś, na fotkach zauważony 22 lata temu to już wiesz, że to on się przekształcił. Ja to mam taką teorię(nie wierzcie w nią :lol: ), że gdyby był wycięty np 20 lat temu to być może potraktowany nożem uaktywnił by się szybciej.
Ty i tak masz "lepiej :?ale?: " bo możesz go zobaczyć na starych fotkach i wiesz kiedy to się zaczęło. A co ja mam powiedzieć ? jak takiego pieprzyka miałem na plecach? :shock:
Nikt nie robi fotek faceta "od tyłu" :) Musiałem poszukać fotek gdzie byłem "mistrzem drugiego planu", latem, przy dobrej pogodzie.
To tyle.

[ Dodano: 2017-07-07, 16:38 ]
TP53 napisał/a:

Musisz uświadomić lekarzy że jeśli wykonają tylko poszerzenie marginesu to będzie błąd. Nawet jeśli tkanka z poszerzenia marginesu będzie wolna od komórek czerniaka to wcale nie znaczy że węzły wartownicze również będą czyste. Mogą w nich być pojedyncze komórki czerniaka lub ich mikroskopijne skupiska. W takim wypadku tak jak już pisałem żadne USG czy tomograf, PET nie wykryją tego bo nie mają takiej rozdzielczości.

Ja to jestem daleki od uświadamiania lekarzy. Można zapytać, czy będzie biopsja węzła i czy to boli. I co to jest ten wartownik. Nie można dać do zrozumienia specjaliście, że czegoś nie wie. Sądzę, że lekarze wiedzą co robią. Przeważnie przed pójściem do szpitala to się wie na co. Jak ma się wiedzę, to można dopytać skierującego co dokładnie będzie robione. Następnie skonsultować to na forum :-D
To są takie dywagacje, czy będzie biopsja, czy nie. Oczywiście że będzie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-07-07, 21:46 ]
Moderator wszystko widzi, nawet musi, no ale czasami przymruża to jedno oko, zwłaszcza jak "idol" ma tyle fanek ;-))

  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-05, 20:45   Temat: Czerniak T2a
Przecież jutro jedziesz do szpitala(pisałaś czwartek).
Cytat:
Niestety teraz niezorientowany pacjent jest na straconej pozycji, jest przez lekarzy zbywany.

Nie myśl w ten sposób. Pacjent nie może czerpać wiedzy z internetu, i myśleć, że wie więcej.
Oczywiście są takie przypadki, co czytałem na tym forum. że niby leczenie zakończone wg lekarza, że obrysował flamastrem miejsce wycięcia(pewnie prywatnie), a na NFZ już nie.
Nie mamy takiej wiedzy, jakie procedury są najlepsze dla danego pacjenta. Może ja miałem szczęście, że trafiłem na LEKARZA/CHIRURGA.
Do szpitala idzie się przeważnie w ciemno. Wiesz po co idziesz, ale nie wiesz co Ci zrobią. Dzień przed operacją dostajesz taki druk, "zgoda na operację". Tam jest wszystko napisane. Przecież nie będziesz tego konsultować na forum w necie, czy to jest dobre czy złe :lol:
Zawsze można sobie sprawdzić opinie o lekarzu, w necie "znany lekarz" itp. Ja trafiłem na super chirurga, dobrze tnie i dobrze szyje :-D . Następnym razem chciałbym trafić w jego ręce.
USG węzłów nie pokaże, czy są tam komórki czerniaka. Mi po wycięciu wszystkich, badanie USG pachy pokazało jakiegoś jamochłona :shock: tzn. że zbiera się tam jakaś chłonka. Zbierała i zeszła :-D
Tak że, za bardzo się nie przejmuj.

[ Dodano: 2017-07-05, 21:17 ]
Dodam.
Te fotki to robiłem z zainteresowania. Po prostu niektórych dokumentów/wyników nie dostajesz.Zrobiłem także fotkę tej kartki za łóżkiem.
Np.Po operacji masz sączek w ranie i butelkę na płyn. Codziennie pielegniarka zapisuje na takiej kartce w nogach łożka :-D ile tego płynu się zebrało, i albo wymienia butelkę lub nie. Wtedy przy zapisie pisze literkę W lub Z. Dokładnie nie pamiętam, ale oznacza to.
Ja miałem całodzienny np 125 ml. Przypuszczam, że w przeddzień wypisu wpisała 125 i że dała znacznik, że wymieniła pojemnik. Ale go nie wymieniła. Czyli było 125 +125 z następnego dnia. lekarz na obchodzie ooo.. jest 250 w butelce. Zostanie Pan jeszcze trochę,dużo chłonki jest. I super. Bo miałem wyjść w piątek, a w soboty i niedziele są koncerty, seanse filmowe dla pacjentów, to się załapałęm :-D

[ Dodano: 2017-07-05, 21:23 ]
W zasadzie to powinienem pisać w swoim wątku, bo mi czytalność spada :)
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-05, 17:21   Temat: Czerniak T2a
W WCO w Poznaniu przyjęcia są w poniedziałki i w czwartki i wypisy przeważnie tak samo, aby zrobić miejsce następnym. Ale każdy przypadek może być inny. Mnie np. po wycięciu węzłów trzymali dłużej(chyba 3 dni dłużej) z powodu dużej ilości chłonki(no i bardzo dobrze, bo lepiej być pod opieką). Wszystko zależy od danego przypadku.
Twój mąż ma te docięcie na twarzy(przy oku?) to tam przed operacją będzie wstrzykiwany izotop. Więc węzeł to będzie prawdopodobnie na szyi.
Nie traktuj tego co piszemy poważnie i jako jakąś wiedzę, bo to są tylko domysły. lekarze wiedzą co robią. Mąż lub Ty jeżeli będziesz przy nim, może zrobić sobie fotkę dokumentacji(zgodę na zabieg), a także ten diagram z badania izotopem. Ja ten diagram dostałem do ręki aby go dostarczyć na oddział, więc miałem szansę go widzieć.
Napisz tutaj jak było.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-07-05, 17:35 ]
Dodam o tym badaniu izotopem.
Zrobiłem fotkę tego badania i u mnie kropki(to miejsce gdzie ten izotop jest)i były na całym ciele. Dziwię się, że nikt mnie nie zapytał czy nie mam jakiegoś skażenia organizmu. Miałem takie szanse skażenia organizmu plutonem(okres pół rozpadu 80 mln lat :shock: ), amerykiem. Pracowałem też przy kobalcie i cezie, ale tutaj raczej nie doszło by do wniknięcia do organizmu. Więc jak zobaczyłem ślady izotopu na całym ciele, to od razu pomyślałem, albo ta chłonka z czerniaka idzie po całym ciele, albo ja świecę :lol:
  Temat: Czerniak T2a
mf54

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 30112

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-04, 00:46   Temat: Czerniak T2a
TP53 bardzo dobrze wyjaśnia.
Ja napiszę z własnego doświadczenia, kolejność. Myślę, że ta kolejność była OK :)
Napiszę krótko.
1. Wycięcie czerniaka z owrzodzeniem - trwało 20minut, w gabinecie jakby zabiegowym przy znieczuleniu miejscowym. Od razu do domu z baniaczkiem.
- wynik - ClarkV Breslov 36mm, pT4B-
2. Po miesiącu - do szpitala na poszerzenie blizny. Izotop (do starej blizny)- fotka do których węzłów idzie limfa. Operacja poszerzenia blizny, biopsja węzła z fotki.(to nie jest fotka, to diagram z licznika scyntylacyjnego). Badanie z tej biopsji, czy coś tam jest(jakieś komórki czerniaka :lol: )
3. Były jakieś komórki - następna operacja, wycięcie węzłów(u mnie wszystkich pachowych, i bardzo dobrze, że wszystkich, nie będzie mi się panoszyć czerniak pod pachą :-D )
4. W zasadzie koniec leczenia, badanie mutacji Braf i spoko.
Lekarz odpowiada na wszystkie pytania, mało tego, przed operacją dostaje się takie pismo/wytłumaczenie na czym to polega, co będą robić jakie zagrożenia itd(taki dokument przepisałem w moim wątku)
Punkt 2 i 3 był w narkozie.
To tyle co chciałem napisać.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group