1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
mirinda_p

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 28027

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-22, 00:16   Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
Bobrze, że wyciełaś. Wszystko będzie dobrze. Mi przez 10 miesięcy z BAC wychodził wynik dobry. Po wycięciu już nie . Ale tak czy siak wszystko się ułoży. Tak jak piszą, chłoniaki są wrażliwe na chemię. Jednak mam nadzieję, że u Ciebie wynik hit-pat będzie dobry. Pisz, czekam na wieści. Dużo zdrowia.
  Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
mirinda_p

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 28027

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-08, 16:11   Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
Cieszę się, że Ci moglem pomóc. Odpowiadając ma Twoje pytanie
dorka1961 napisał/a:
który węzeł zostanie mi pobrany do badania histopatologicznego badanie będzie w pełni wiarygodne?
: też się nad tym zastanawiam. U mnie lekarz pobierał biopsje z węzła największego za uchem w okolicy kąta żuchwy. Łącznie miałem 4 biopsje z tego węzła i nic złego nie wychodziło. Więc byliśmy dobrej myśli. Ale nie zrobił BAC z innych węzłów. Ostatecznie (po 9 miesiącach obserwacji) lekarz zadecydował wyciąć ten węzeł przy uchu i zbadać. Wycinali mi w CO w Warszawie. Przy okazji wycięli mi drugiego węzła na szyi z tyłu. I wyszło, że to chłoniak z małych limfocytów. ALe z którego to węzła taki wynik-tego te z nie wiem. Teraz to uwazam, że jak biopsja wychodzi dobrze, to trzeba i tak wycinac. Bo to nie daje pewności. I tak mi mówili wszyscy inni lekarze. Ale ja słuchałem tylko jednego , ktory nie kazal wycinac, a na koniec zmienił zdanie. Tylko szkoda, że tyle czasu upłynęło. A standardy leczenia mówią" WYCIĄĆ. Na Twoim miejscu zrobiłbym biopsje z 2 węzłów, a jak nic złego nie wyjdzie , to bym wyciął.
Pozdrawiam.
  Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
mirinda_p

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 28027

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-07, 21:05   Temat: Powiększenie węzła chłonnego szyi
Trzymaj się dzielnie. Ja właśnie przez to przechodzę. Słyszałem, że CO w Gliwicach jest świetną placówką. W porównaniu z CO w Warszawie to prosperuje o wiele lepiej. Wszystko jest bardziej nowoczesne i udoskonalone i nawet sama obsługa pacjenta. Ale osobiście nie mam doświadczenia, bo tam nie byłem. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że lepszym badaniem byłaby TK ( tomografia komputerowa) a nie USG. Badanie USG nie jest dokładne, często może nie wykryć jakiegoś guza czy węzłów. Mojej znajomej dopiero za 3 razem wykryło guza o wielkości 10cm. A ja też miałem USG węzłów chłonnych szyi i w sumie wynik wyszedł bez zastrzeżeń, a dopiero jak mi wycięto 2 węzły i zbadano histopatologicznie, to wyszło, że mam chłoniaka. Poza tym nawet w biopsji mi nic nie wychodziło. Na ale dobrze, że będziesz pod świetną opieką. Więc może tam zrobią Ci TK?
Zdrowia życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group