1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
misia79x

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-22, 12:05   Temat: Czy biopsja z 2go guza w tej samej piersi dopoero za 4m-ce?
Ja już po biopsji.Jest afera bo nie wykryli mi tu na onkologii drugiego guza który wykrylo iść na którym byłam prywatnie.Nie ufam tym lekarzom już.Moje pytanie jest nastepujace:1.czy to prawda że nie wolno pobierać biopsji z 2 miejsc w tej samej piersi 2. Czy do następnej biopsji żeby zbadać guza w tej samej piersi trzeba odczekać 4 miesiące?Bo inaczej wychodzi niejasny wynik?[/b]
  Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
misia79x

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-20, 18:05   Temat: ketonal przed biopsją
jeszcze jedno ostatnie pytanie: czy mogę wziąć sobie ketonal przed biopsją. Generalnie bardzo słabo sę da mie znieczulić a u mojej mamy jak pobierali jej zeskrobiny z pochwy to zaczęli to robić zanim znieczulenie zaczeło działać. Niestety NFZ...
  Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
misia79x

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-20, 17:28   Temat: kolejne pytanie
mam na jutro termin biopsji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach ale większość nie ma dobrego zdania o lekarzach tam pracujących Czy polecacie zmienić ośrodek na i jakieś inne miasto?Dziękuje za poprzednią odpowiedź
  Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
misia79x

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2503

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-20, 16:46   Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
Byłabym wdzięczna za radę.Miesiac temu w drugiej połowie cyklu odczuwam ból piersi który ustępuje w trakcie rozpoczęcia miesiaczki I pojawia się w 2 fazie cyklu.Ponkewaz mam 42 lata i zbyt duży poziom hormonu męskiego androstendionu podejrzewam że są to zmiany związane z hormonami I niestety zbliżającym się klimakterium.To skłoniło mnie do wizyty u lekarza i Usg.Wykryto 2 guzy(1 ma ok 1 cm A drugi ok 1,5 cm) prawdopodobnie gruczolakowlokniaki i okreslono je jako Birads 4a
Czytalam że po biopsja gruboiglowa powoduje powiększenie się guza.W artykule medycznym było określone że 50 % takiego rodzaju guzów nie zmienia wielkości,26% ulega wchlonoeciu A tylko 8% się powiększa.Czy nie lepiej za 3 miesiące zrobić kontrolne Usg zamiast biopsji?termin mam na jutro temu byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedzi.Zalaczam zdjęcia usg. Dziękuję z gory

[ Dodano: 2021-04-20, 17:09 ]
NIe mogłam dodać załączników więc pozwliłam sobie przepisać treść USG. " Piesi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W obu piersiach torbiele śr do 6mm.w PP i do13 m. w PLUS-BIRADS 2.
W piersi lewej na godz. 8 w odl. ok 60 m od brodawki hypoechogeniczna, lita zmiana ogniskowa o wym. 15 *10 mm.US-BIRADS 4a. Prawdopodobnie gruczolakowłokniak. W piersi lewej na godz. 2 w odl. 50 mm od brodawki hypoechogeniczna, lita zmiana ogniskowa o wym. 7 *5 mm.US-BIRADS 4a. Prawdopodobnie gruczolakowłokniak. Przewody mlekowe nieposzezone Doły pachwowe wolne.Wnioski: PP US-Birads 2, PL US-Birads 4a. Zalecenia:werfikacja biopsyjna zmian gniskowych w piersi lewej. "
Wiem że ma napisane czaro na białym ale pytam was jako soby z większą wiedzą czy nie lepie byłoby zgłosić sie na usg za 3 miesiące i obserwować?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group