1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi dwuogniskowy (naciekajacy i in situ)
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-30, 14:53   Temat: Rak piersi dwuogniskowy (naciekajacy i in situ)
Myślę, że docięcie marginesów i uzupełniająca RTH jest bardzo prawdopodobnym planem na teraz. A reszta zależy od receptorów, HER2 itd.
Jest dobrze. Powodzenia.
  Temat: Rak piersi dwuogniskowy (naciekajacy i in situ)
missy

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-30, 14:39   Temat: Rak piersi dwuogniskowy (naciekajacy i in situ)
annap1,

Dzień dobry, nie jestem lekarzem. Mogę jedynie opisać to, co wyraźnie widać w Twoim wyniku. Kilka b.ważnych parametrów obydwu guzków jest "w toku" więc nie jest to jeszcze pełne rozpoznanie i dlatego nie możne napisać nic ostatecznego n/t całego schematu leczenia.
Niemniej wiadomo już, że guzek naciekający sklasyfikowano( wg wielkości w mm) jako t1b, co razem z czystymi węzłami daje ogólny stopień zaawansowania IA. To dobra wiadomość. Natomiast marginesy cięcia chirurgicznego są zbyt małe- czy wystarczy je poszerzyć czy będzie konieczna mastektomia to już pytanie do lekarza prowadzącego. Rak dwuogniskowy i niepewne marginesy mogą być przeciwwsazaniem do zabiegu oszczędzającego.
Czy decyzja o wycięciu węzłów pachowych zapadła po badaniu palpacyjnym, po USG czy po niepewnym wyniku biopsji? Pytam z ciekawości, jeśli można.

Więcej będzie można napisać jak przyjdą pozostałe wyniki.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group