1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4256

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 22:42   Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
zmartwiona78,
Ja nie wiem co będzie kiedyś ;)
Ale teraz wynik PET mówi, że guzek nie ma cech nowotworu złośliwego. I nigdzie indziej w badanych częściach ciała również nie ma oznak toczącego się procesu nowotworowego.
  Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4256

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 22:29   Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
Ok, przynajmniej to tk opisuje dokładnie położenie guzka bo w PET jest jakaś plątanina znaczków zamiast określenia segmentów płuca.
Najwazniejeszy jest aktualnie wynik PET - nie widać w nim nic wskazującego ewidentnie na nowotwór złośliwy.
Idźcie z wynikiem spokojnie do lekarza, niech on Wam to jeszcze raz opisze i wyjaśni.
  Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4256

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 22:11   Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
zmartwiona78,
Obecny wynik PET nie wskazuje na obecność nowotworu złośliwego.
A ja jedynie próbuję ustalić jak długo przed PET był obserwowany ten guzek w lewym płucu? Czy od razu lekarz wysłał Mamę na PET?

[ Dodano: 2017-01-24, 22:14 ]
Dla porządku - zmieniłam tytuł.
  Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4256

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 22:01   Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
zmartwiona78,
Nie wiem dlaczego w rozpoznaniu klinicznym w PET wpisano kod c34 skoro, jak rozumiem, nikt wcześniej nie zdiagnozował u Mamy nowotworu złośliwego. Chodzi mi o diagnozę na podstawie wyniku histopatologicznego np. z wycinka z guzka.
Jeśli charakter guzka jest nieznany to powinien być jednak kod d38:
http://onkologia-online.p...atki_piersiowej
PET nie widzi w tym guzku cech właściwych dla nowotworu złośliwego - SUV jest niski, czyli guzek pochłonął niewiele znacznika.
Czy dobrze rozumiem, że ten guzek w lewym płucu jest obserwowany od dłuższego czasu i nie zmienia się jego wielkość?
  Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
missy

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4256

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 21:25   Temat: Wynik PET - prośba o wyjaśnienie
zmartwiona78,
Witaj na forum.
PET stwierdza, że obraz guzka nie jest typowy dla nowotworu złośliwego.
Rozumiem, że wcześniej w innym badaniu ( tomografia) został zaobserwowany ten 1cm guzek?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group