1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-21, 08:12   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
WIKI, baaaardzo współczuję Tobie... I jeszcze bardziej sie boję......
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-16, 10:13   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Witaj Wiki, dawno nie zagladałam na forum. Mój Tata jest po 2 chemii ( w Polsce ), zniósł ją nawet dobrze lepiej niz pierwsza kiedy po 3 dniach od wyjścia wylądował w szpitalu wycieńczony. Niesety dzis pojechał do innego szpitala tym razem na oddział płucny, po 5 tygodniach od ostatniego sciagania płynów z płuc musi to powtórzyc, bo już bardzo cięzko oddycha. Na TK wyszło że ponad 1/2 płuc jest płyn. Dziwne ale BARDZO DOBRE jest to że wodobrzusze od miesiąca jakby ustapiło???
Acha co do wyniszczenia organizmu mój Tata dzisiaj waży 55 kg, a w marcu ważył 93kg!!!!
Na TK wykazało podejrzenie pzrerzutu na kręgosłup.
A teraz z innej beczki, jak opisujesz stan psychiczny taty barzdo Ci zazdroszczę, że sytuacja jest w miare spokojna i cieszycie sie każdym dniem. Unas jest FATALNIE, moja Mama, siostra są wykonczone, Tat ciagle jest bardzo zdenerwowany, czepia sie wszytskiego, wywleka jakieś sprawy, jest złośliwy itd. Żal mi Mamy bo cały czas bardzo sie stara cia gle mu cos gotuje ( co chwilę inna zachcianka), dba o niego a on wogóle tego nie docenia. Mama często płacze że nie ma juz siły. Na 27.09. ma wyznaczona kolejna chemię.
Pozdrawiam Was
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-16, 10:03   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Wiki ile litrów odprowadzono Tacie tym razem?
Mój dziś kończy pięciodniowy cykl chemii.
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-04, 16:08   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Mój Tata wyszedł po kolejnym pobycie , tym razem na onkolgii. Z brzucha zeszło az 8,5l. Dlatego tak trudno mu sie oddychało i mówiło. Mamy równiez wyniki badania histopl. pobranych wycinków z brzucha, jednak wszytsko to, to sa przerzuty raka żoładka. Wyjazdu do Niemiec na kolejna chemię dootrzewnowa nie bedzie, nie ma sensu i czasu. Wydolnosc płuc na poziomie 55%, a do zabiegu potrezba min. 80%. Tata cały czas chudnie, waży teraz 63kg ( z 92kg) taki spadek w 3 miesiące. Nie wygląda dobrze, tak trudno mi na niego patrzeć... Od poniedziałku idzie na oddział chemioterapii na 3 chemie , juz w Polsce, zobaczymy jak to będzie, bo teraz czasem wymiotuje, a co bedzie po chemii??? Na karcie ze szpitala mamy napisane przerzuty w sieci, węzłach chłonnych zaotrzwnowych, śródpiersia, i nadobojczykowych.
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-07-21, 13:14   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Wiki, Tata dzisiaj wychodzi ze szpitala (oddział płucny) po kilku dniach, spędzonych ze wzgledu na słaba wydolnośc oddechowa około 50%. W szpitalu odciągneli mu 2 lity płynu z płuc ( to juz 2 raz pierwszy przed 2 chemią), w brzuchu z usg wychodzi że płynu jest ok. 3l. Cyli sytuacja sie powtarza, po chemii dootrzewnowej, przy której ubywa klika litrów z brzucha, mija 3-4 tyg i płyn na nowo sie gromadzi. Jak nie bedzie miał wydolnosci płuc 80%, to dr Meyer, nie wykona zabiegu (DCWH). Po odprowadzeniu płunów z płu i opłucnej wydolnosc poprawiła sie tylko o kilka procent. Generalnie ja juz powoli odpuszczam, tata jest taki chudy tylko ten powiekszony brzuch maskuje jego chudą postawę. Co do tej dootrzewnowej chemii to znosi ja bardzo dobrze, no włosy teraz zaczęły wypadać, dodatkowo bierze codziennie XELODĘ.
Wiki napisz ile litrów płynów Tata miał już odprowadzoen z brzucha i czy cięzko mu sie oddycha.
Pozdr. moli

[ Dodano: 2010-07-21, 13:23 ]
Wiki jaki ma twój Tata aktualny poziom markerów? U nas teraz około 1000, a 2 miesiace temu były 3,5 w normie!!!

[ Dodano: 2010-07-21, 14:41 ]
Mam karte z pobytu szpitalnego, dzis tat wyszedł do domu. Płyn z jamy opłucnej - CELLULAE ADENOCARCINOMATIS. Czy oznacza to ze mamy przerzut w płucach?
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
moli

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-07-12, 12:07   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Wiki sledzę twój watek, bo u mojego Taty stwierdzono nowotwór rozsiany jamy brzusznej i wodobrzusze w kwietniu. Tata jest po 2 seriach dootrzewnowej chemioterapi w hipertermii, w sierpniu 3 zabieg. Szczerze powiem, że narazie efektów nie ma zaraz po zabiegu ( przy którym zawsze spuszczaja kilka litrów płynów) markery poprawiaja sie, brzuch maleje i po kilku tygodniach wszytsko wraca, markery na poziomie 1800. Mam pytanie, czy twój Tata miał badanie PET? Polecam tez konstultacje u Prof. Strzylika w Warszawie, jedzie sie tam z wynikami bez pacjenta.
Pozdr. M.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group