1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
monim

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5131

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-30, 19:16   Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
Dziękuję, rozumiem, w takim razie wybiorę się do szpitala i spróbuję odnaleźć tą Panią doktor co robiła opis tego badania. Badanie było bez kontrastu. Prawdę mówiąc robiłam je z powodu bólów w dolnym odcinku kręgosłupa, ale lekarz kierujący mnie prywatnie napisał, że badanie macicy (miał taki program w komputerze, że nie było do wyboru kości ogonowej tylko macica i tak poszło:) i przy okazji dowiedziałam się o tym cudzie w macicy.
Opis dotyczący kręgosłupa jest dość jasny i zrozumiały, być może jak powiedziałam dla radiologa, że robię z powodu bólu kości ogonowej to może tak przekazał tej pani doktor i może dlatego tak słabo to opisała. Choć z drugiej strony to badanie trwało ponad godzinę to chyba powinna tam jakieś sensowniejsze wnioski wyciągnąć.
  Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
monim

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5131

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-29, 18:49   Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
No tak, robiłam komercyjnie, w Białymstoku, w szpitalu klinicznym. Do tego opisu dostałam też płytkę z nagraniem, ale wiadomo nie będę jej oglądać, bo się na tym i tak nie znam.. Czyli ten opis jest zły? Nic z niego nie wynika?
Przepraszam, może to oczywiste, ale dla mnie to niezrozumiałe.. co to jest te T1, T2, FSatitd?
  Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
monim

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5131

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-29, 17:28   Temat: Zmiany w macicy i wardze sromowej
Witam,

Przed chwilą odebrałam wynik badania rezonansu, wizyta u lekarza dopiero za 3 tygodnie, proszę o wyjaśnienie czy to coś poważnego:

"Na ścianie przedniej trzonu macicy drobne ognisko 5x3mm o wysokim sygnale w obrazach T1, T1 FSat, niskim w obrazach T2 zal.
W wardze sromowej po stronie lewej ognisko wielk. 20x17mm o wysokim sygnale w obrazach T2 zal., STIR, T1 FSAt, podwyższonym w obrazach T1 zal-mogące odpowiadać torbieli z gęstą zawartością. "

Czy to są zmiany rakowe?
Czy wizyta u zwykłego ginekologa jest wystarczająca czy powinnam szukac jakiegoś specjalisty?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group