1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-30, 10:40   Temat: POGADUCHA
Jestem totalnie niedouczona i wciąż zaskakiwana. Dzisiaj usłyszałam od lekarza, że leukocytoza u osoby chorej na raka to częste zjawisko i w tej sytuacji normalność. Czy lekarz ma rację ?
Dodam, że w ten sposób lekarz obalał możliwość komplikacji pooperacyjnych, pomimo innych danych przemawiających za taką możliwością.

[ Dodano: 2009-11-30, 20:51 ]
Cytat:

Oznaczenie poziomu leukocytów we krwi obwodowej jest badaniem wysoce nieswoistym. Ilość leukocytów nawet u zdrowych osób jest zmienna i wzrasta na przykład w wyniku wysiłku fizycznego, czy w okresie ciąży. Przyczyną zwiększonej liczby leukocytów we krwi obwodowej może być między innymi ostra infekcja (wirusowa, bakteryjna lub spowodowana zakażeniem pasożytami, w stanach zapalnych, po operacji), choroba nowotworowa lub reakcja organizmu na przyjmowane leki.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leukocytoza

Wg info jw. może. Czy we wszystkich chorobach nowotworowych ? Jakie może osiągać wartości ?
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-22, 14:29   Temat: POGADUCHA
kangur_2007 napisał/a:

???

Tu gdzie mieszkam, jeśli ktoś na rencie inwalidzkiej ze stwierdzoną całkowitą niezdolnością dio pracy weźmie się do pracy, to nie tylko ryzykuje utratą renty, ale dodatkowo może mieć sprawę, w wyniku której może dostać nakaz sądowy zwrotu wszystkiego co dotąd w ramach tej renty dostał... Podjęcie pracy przez inwalidę niezdolnego do pracy traktuje się tutaj jako oszustwo ubezpieczeniowe i ściga sądownie.


W zasadzie, odpowiedź zawiera się w poście Krysiekn:
krysiekn napisał/a:
Właśnie jestem w tej dziwnej sytuacji, orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, no i praca w ZPCherze (dla mnie dobrze że można pracować, bo te 600zł. co to jest).


Nasze państwo, akceptuje ten stan rzeczy, bo wysokość wypłacanych świadczeń nie zabezpiecza podstawowych potrzeb.

zosia bluszcz napisał/a:

Czyli np urzednik po orzeczeniu calkowitej niezdolnosci do pracy z powodu operacji kregoslupa nie moze juz wykonywac siedzacej pracy urzedniczej ale za to moze pracowac jako murarz na budowie albo noszowy albo kasjer w sklepie?


W granicznym przypadku, można zapytać, czy starczy zmiana nazwy stanowiska ?
Otóż nie, nie starczy. Chodzi tu o charakter wykonywanej pracy. Zatem jeśli przyczyną orzeczenia była praca siedząca , to nie starczy przesiąść się na inne krzesło i powiedzieć , że teraz jest ok. Ale, może można popracować np. na tym samym stołku, albo innym, skracając dzień pracy ?
Teoretycznie jest to możliwe, żeby urzędnik podjął się pracy murarza (zakładam, że posiada kwalifikacje zawodowe), bo jeśli specyfika tej pracy nie wymaga pozycji siedzącej i nie koliduje ze stanem kręgosłupa, to moim zdaniem nie ma przeszkód. O tym , czy taka kolizja jest, czy nie, zdecyduje lekarz medycyny pracy w trakcie badań wstępnych.

Powyższe formułuję , wyłącznie na podstawie własnych przypuszczeń.
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-22, 11:36   Temat: POGADUCHA
zosia bluszcz napisał/a:
Cytat:
Na rencie inwalidzkiej można podjąć pracę , nawet jeśli ma się orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy.


???
To chyba tylko w PL jest to mozliwe?



Liczę na to, że Edi skoryguje to co piszę, ale wg mojej b. powierzchownej znajomości przepisów ZUS, są dwa ograniczenia:
1.Nie może to być dotychczas wykonywana praca, ponieważ niezdolność orzeczona przez ZUS dotyczy pracy jw.
2.W zależności od wysokości dodatkowego dochodu, świadczenie rentowe może być zmniejszone -jeśli przychód stanowi ( 70%, 130%> przeciętnego wynagrodzenia, lub zawieszone jeśli przychód przekracza 130% przeciętnego wynagrodzenia.
Pozdrawiam
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-22, 10:46   Temat: POGADUCHA
@Edi, Gontha, Zuza,

Na rencie inwalidzkiej można podjąć pracę , nawet jeśli ma się orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. Ciekawa jestem jak to wygląda w przypadku renty o której pisze Gontha, tj. czy taka możliwość również istnieje ?

Pozdrawiam
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-09, 22:16   Temat: POGADUCHA
zosia bluszcz napisał/a:

Pewno dlatego wlasnie nabylismy Land Rovera (dual fuel)...?



Do terenówki Nissana przesiadłam się dość wcześnie, bo był to rok 1992. Jeździłam nim kilka lat, ale jazdy nie mogę zaliczyć do komfortowej, na długich trasach była bardzo męcząca. Dzisiaj liczy się dla mnie wygoda, szybkość, niezawodność ale nie za wszeką cenę - zachowuję rozsądek.
Pozdrawiam
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-09, 19:33   Temat: POGADUCHA
Nawiązując do poruszonego w niniejszym wątku tematu polipów jelita grubego, załączam link do opracowania Kod Raka
http://static.istore.pl/i...iles/474833.pdf
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-08, 21:09   Temat: POGADUCHA
zosia bluszcz napisał/a:
ps do szalu doprowadzaja mnie zdrobnienia i slodkopierdzenie

To łatwo Cię doprowadzić do szału. Rozumiem, że słowo autko tak na Ciebie podziałało. Postaram się o tym pamiętać.
Pozdrawiam
  Temat: POGADUCHA
mral

Odpowiedzi: 1477
Wyświetleń: 244828

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-11-08, 19:52   Temat: POGADUCHA
Nadzieja napisał/a:
No i stoi kochane autko pod domkiem :)
Myślę ze siena to trafiony wybór jak na nasze potrzeby :) Już zakochałam sie w tych czterech kołach :)

Nadzieja,
Autko niech Ci dobrze służy.
Wydaje mi się, że przywiązujesz się do przedmiotów. Też to mam.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group