1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-03, 21:37   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
trzymaj sie cieplutko _itsme_
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-26, 20:38   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
ewelamarcin napisał/a:
Może powinnam wykonać jakieś badania obrazowe lub powtórzyć markery przed kolejna chemią czyli za 2 tygodnie???

Może powinnaś skonsultować swoje obawy z lekarzem prowadzącym i ewentualnie "wyłudzić" skierowanie na badania? Ja też uważam, że przezorny zawsze ubezpieczony i podobnie jak Ty, analizuję zawsze wszystko wielokrotnie. Takie podejście nie jednemu życie uratowało [yee]
Podczytuję twój wątek i trzymam kciuki za udane leczenie. No takiej wojowniczej :trtd: i sympatycznej babeczki dawno tu nie bylo _itsme_
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-15, 08:24   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Witaj
co do węzłów nie pomogę, tu trzeba liczyć na Richelieu kochanego.
natomiast jedna rada, jak już tylko będziesz w stanie ćwicz rękę i masuj. To bardzo pomaga. Moja Mamcia po usunięciu węzłów miała okropny przykurcz ścięgna pod pachą, a że operacje miała wiele lat temu w związku z czerniakiem na ramieniu i dostęp wtedy do informacji czy nawet dobrej rehabilitacji był bardzo utrudniony, ja jej masowałam tą pachę do wciągnięcia się tego ścięgna. Wiem teraz, że ćwiczenie ręki jets BARDZO ważne.
pozdrawiam i trzymaj się cieplutko
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 08:48   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Zgadzam się z Gabą. Często już zaraz po wizycie wracają kwestie, które chciałaś poruszyć. Dlatego, kartka w dłoń i zapisuj wszystkie pytania i wątpliwości. Następnie z nią do lekarza. Nie krępuj się, masz prawo zdawać pytania i uzyskać na nie odpowiedzi
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-01, 23:27   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Również uważam, ze operacja powinna odbyc sie jak najszybciej. Co do usg lepsze jest TK jamy brzusznej i klatki piersiowej na które moze Cię skierować lekarz onkolog. W nim wyjda rowniez ewentualnie wezly, jesli coś jest nie tak.
Znajdź dobrego lekarza, ktory nie bedzie robił problemów ze skierowaniami na badania. Robienie wszystkiego prywatnie to duze koszty.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-01, 09:35   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
to już pytanie do lekarza, jednak moim zdaniem im szybciej tym lepiej.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
mufaso83

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-01, 08:58   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Witaj na forum
Podstawa jest, żebyś znalazła się pod opieką lekarza onkologa, który zleci wykonanie konkretnych badań. Bez takowych ciężko jest tak naprawdę cokolwiek powiedzieć, ponieważ nie znamy najważniejszej rzeczy, czyli stopnia zaawansowania. Ważne jest wykonanie oceny obustronnych węzłów chłonnych: pachowych i nadobojczykowych (tutaj z badania wynika, że są w porządku, co jest dobrą wiadomością). Inne badania typu rtg, usg, TK, morfologie zleci lekarz. Sama możesz wykonać badanie markerów CA15.3 i CA 125, będziesz miała punkt odniesienia przed rozpoczęciem leczenia. Proponuję również udać się do ginekologa.
podsyłam Ci linki, poczytaj:
http://www.rakpiersi.pl/publication,id,34.html
http://onkologia.zaleceni...k%20piersii.pdf (tu masz zalecenia)
pozdrawiam i nie łam się
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group