1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w szyce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-10, 15:46   Temat: Zmiany w szyce macicy
nie wiem co miała na myśli lekarka mówiąc o poważnej operacji..... :roll:
efektem jest trudna do oceny radykalność zabiegu. może niech się teraz ona wypowie
  Temat: Zmiany w szyce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-06, 16:03   Temat: Zmiany w szyce macicy
GosiaGosia napisał/a:
Czytałam, że zabieg ten nie powinien być przeprowadzany bezpośrednio przed miesiączką, bo występuje ryzyko powikłań w postaci endometriozy.
ja miałam w połowie cyklu, tak mi celowo wyznaczono termin
GosiaGosia napisał/a:
Druga wątpliwość to czy po zbiegu z pętlą można zbadać granicę cięcia, jednak z cytologii wyszedł rak, więc to chyba będzie ważna informacja czy wszystko zostało wycięte, da się to sprawdzić przy konizacji metodą LEEP?
mi właśnie z tego powodu wykonano zabieg skalpelem, gdyż po LEEP brzegi są spalone i nie ma możliwości ich przebadania. Taki też argument przedstawił mi lekarz operujący, a nie chciał później powtarzać zabiegu, ponieważ nie miałam wtedy dzieci i zależało im na zachowaniu płodności i skróceniu szyjki możliwie, jak najmniej przy jednoczesnej możliwości zbadania marginesów. Ja bym na Twoim miejscu upierała się przy skalpelu. Już był tu w którymś wątku taki sam problem, zrobiono leep i nie było możliwości zbadania marginesu.
  Temat: Zmiany w szyce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-02, 21:08   Temat: Zmiany w szyce macicy
konizacja owszem, ale czy na pewno skoro w kanale też jest CIN III? Zacytuje moją Panią doktor, która mówiła, że jeżeli ja będę miała w kanale zmiany, będzie należało rozważyć coś bardziej radykalnego, niż sama konizacja, bo to skrócenie szyjki, a skoro zmiana jest już w kanale, to nic nie da. Ponadto komórki dysplastyczne znajdują się w wyskrobinach z jamy macicy, więc czy konizacja szyjki coś da?
Niech się może nasz Richelieu wypowie, ponieważ moim zdaniem konizacja nie będzie wystarczającym rozwiązaniem, tym bardziej,że dzieci już masz i raczej kolejnych nie planujesz
  Temat: Zmiany w szyce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-20, 18:32   Temat: Zmiany w szyce macicy
przedmówca ma rację. Musiałaś mieć pobrane do badania wymaz z innego miejsca. Ja nawet przy wycinkach, miałam dwa różne wyniki, ponieważ również robiłam je dwukrotnie. Po prostu zostały pobrane z innego miejsca i wynik trochę się różnił.
Reasumując, wynik wycinków da Ci wiarygodne dane. Cytologie zawsze mogą się różnić, z racji miejsca pobrania, techniki czy nawet tym, czy była pobrana patyczkiem czy szczoteczką. Ja zawsze miałam 2, a w wycinkach CIN2/3.
  Temat: Zmiany w szyce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11059

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-11, 21:52   Temat: Zmiany w szyce macicy
witaj na forum
tak naprawdę gdybanie na chwilę obecną nic nie da. Niestety trzeba czekać na wyniki badania histopatologicznego pobranego materiału, które to badanie da jednoznaczny i najbardziej wiarygodny wynik. Ponadto wiemy na razie, że masz V grupę i nic poza tym.
Jak podają źródła "V grupa świadczy o wykryciu zmian złośliwych (jest to tzw. rak inwazyjny). Jeśli atypowe komórki nie są liczne i szybko zdecydujesz się na leczenie, masz spore szanse na uratowanie życia"

http://www.poradnikzdrowi...esda_34269.html

Musisz cierpliwie czekać i wybrać dobrego lekarza, który dobrze i rzetelnie poprowadzi Twoje leczenie
pozdrawiam _itsme_
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group