1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-08-02, 22:32   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
żeby zachować ciągłość wątku opiszę co nastąpiło
zaszczepiłam się na HPV w 2013 roku, zrobiłam badanie na obecność wirusa-wyszło negatywne. Co prawda szyjka długo się nie goiła po konizacji i pozostały do tej pory na niej ogniska ektopii gruczołowej i jedno endometriozy, sytuacja jest dobra. Co pół roku robię badania, cytologię i kolposkopię - jest ok. Urodziłam córkę, obecnie ma 2 lata, cesarskim cieciem z racji mojej niegojącej się szyjki i przodującego łożyska ( w ciążę zaszłam pół roku po konizacji). Ciąża przebiegła bez komplikacji, poza odchyleniami od normy w morfologii. Fakt, że od 6 miesiąca miałam skurcze, ale do końca 8 miesiąca byłam czynna zawodowo.
Obecnie planuję wykonanie badań na nosicielstwo mutacji BRCA z racji choroby Mamci na raka jajnika
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-27, 17:25   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
i spójrz teraz, jakie sprzeczne informacje podają momentami lekarze. A potem problem, że pacjent pyta, bo sam się juz w tym wszystkim gubi.
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-27, 16:33   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
a robiłaś test?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-27, 09:58   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
te Info, które napisałaś też czytałam. Jednak jeden mój ginekolog powiedział, że to tylko hpv wywołuje cin i raka szyjki, a te cytowane przez |Ciebie czynniki, wspomagają lub przyspieszają proces zakażenia hpv.
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-26, 22:13   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
8 tygodni po zabiegu nadal krwawiłam, niestety. Byłam oczywiście u lekarza. Zalecił mi szczepienie na hpv. Co prawda wzięłam już pierwszą dawkę szczepionki, ale nigdzie nie potrafię znaleźć informacji, czy usunięcie zmiany z szyjki tak naprawdę wyeliminowało wirus i szczepionka coś mi da. Wiem, że mogę wykonać test na hpv, ale kosztuje on u nas 600zł, a licząc koszt szczepionki i prywatne wizyty u lekarzy niestety już na to pozwolić sobie nie mogę. stąd moje pytanie, czy sam zabieg wyeliminował wirusa i czy szczepienie ma większy sens? Czy zmiany typu Cin zawsze są wywoływane hpv?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-16, 16:10   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
witam
mam pytanie odnośnie gojenia się szyjki po konizacji. Otóż szyjka została skrócona, został odcięty jakby plasterek z niej. Następnie naczynia zostały skoagulowane, mimo, że miały zostać założone szwy. Czy to w moim przypadku lepsze, ponieważ lekarz mówił, że w miejscu koagulacji mogą się tworzyć blizny i utrudnić prawidłowe działanie szyjki?
Drugie pytanko, nigdzie nie znalazłam info na temat procesu gojenia po takim dokładnie zabiegu szyjki. Byłam co prawda u lekarza po 2 tygodniach od zabiegu i mówił, że goi się ładnie, ale w zeszłym tygodniu zaczęłam wyczuwać na środku szyjki jakby narośl w kształcie monety. Czy to prawidłowy proces gojenia czy lecieć do lekarza (planowa wizyta za 2tyg)?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-06-16, 19:42 ]
Nie mam odpowiedniej wiedzy, by odpowiedzieć na te pytania.
Jeśli uważasz te objawy za znacznie nasilone/niepokojące, udaj się do lekarza we wcześniejszym terminie.
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-24, 15:09   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
proszę o interpretację wyników
morfologia krwi obwodowej:
WBC 13,9 (4,0-10,5)
RBC 4,78 (4,2-5,4)
HGB 15,2 (12,5-16)
HCT 44,3 % (37-47)
MCV 92,6 (78-100)
MCHC 34,2 (33-37)
RDW-CV 11,5% (11,5-14)
LYMPH 2,0 (1-4)
NEUT 10,7 (2,5 - 7)
Monocyty 0,848 (0,24-0,48)
Eozynofile 0,18 (0,12-0,24)
Bazofile 0,07 (0,02-0,04)
LYMPH (%) 15%
NEUT (%) 77%
monocyty (%) 6,12%
Eozynofile (%) 1,3L%(2-5)
Bazofile (%) 0,5% (0,0-1,0)
PLT 117L (130-400)
PCT 0,13%
PDW 24,4 fL
MPV 10,8 fL (7-11)
Wskaźnik filtracji kłębkowej 75,0ml/min (80-120)
dodam, że jestem alergiczką, więc katar sienny mam prawie non stop, a krew i mocz były badane przed konizacją, oczywiście na czczo.

[ Dodano: 2013-05-25, 10:27 ]
dodam jeszcze jedno pytanie, czy nietrzymanie moczu jest normalne po tego typu operacji?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-20, 20:18   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
jutro idę do szpitala na konizację szyjki. Mam jedno pytanie, chciałam, żeby wycięta szyjka została przebadana w innym laboratorium, niestety szpital odmówił twierdząc, że to cytuję transakcja łączona, tam gdzie mam zabieg, tam będą badać. dopiero po otrzymaniu badań mogę wystąpić w prośbą o wydanie szkiełek z preparatem i wtedy dopiero wysłać gdzie indziej. Czy tak faktycznie jest?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-04-26, 10:42   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
2 tygodnie temu postanowiłam skonsultować się z jednym z lepszych specjalistów w moim mieście, na co dzień praktykującym w Niemczech. po badaniu był szoku twierdząc, że wszystko nie trzyma się kupy, że zmiana absolutnie nie wygląda mu na cin3. Zrobił mi cytologię i pobrał ponownie wycinek. I tu zaskoczenie, cin2/hsil, cytologia 2. Badanie wykonano w Szczecinie. co teraz?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-29, 13:12   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
dziękuję bardzo Richelieu :flow:
Jesteś pierwszą osoba, która żałuje, że nie miała łaciny. Czyż nie byłoby łatwiejsze opisywanie wyników w ojczystym języku i ewentualnie łacinie? Ilu Kowalskich jest w stanie zrozumieć taki opis?
pozdrawiam
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-29, 08:59   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
Proszę o przetłumaczenie wyniku
Makr.II - 5 fragmentów beżowej tkanki wielkości do 0.3cm
Mikr. I - Struktura histologica endocervicis normalis
II - Dysplasia gradu mango (CIN 3) epitheli paraepidermalis potrrinis vaginalis colli uteri
Exicisio non completa - probatoria
z tego co mówiła Pani doktor jest to brak zmiany na kanale szyjki macicy i CIN 3 na tarczy w tkankach nabłonkowych (czy jakoś tak)
ostatniego nie tłumaczyła, kiedyś miałam za karę łacinę na studiach i nie wiem czy dobrze rozumiem ten fragment, że usunięcie nie jest całkowite?

Zostanie mi skrócona szyjka macicy za pomocą zimnego noża, niestety Pani doktor odradza elektrokonizację z powodu utrudnionego później badania hist.-pat. Zastanawia mnie kilka kwestii: czy szyjka po tych wszystkich szwach będzie mocno zniekształcona? jaki fragment zostanie usunięty (czy istnieje możliwość oceny głębokości wycięcia w czasie zabiegu np.za pomocą Lugoli czy jest to raczej wycinanie na tzw.czuja), czy powinna zostać zastosowana hemostaza farmakologiczna (czytała, że stosuje się tą metodę w innych krajach przy tego typy zabiegach)?
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-18, 21:13   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
powoli stajesz się moim Mentorem Kochany Rechelieu
Problem mam taki, że nie znalazłam żadnych informacji o różnicach w zabiegach (kiedy dany zabieg, jakie są ewentualne powikłania itp). tylko o każdej z metod, żadnego porównania kiedy, która metoda. Mojej Doktor ufam, ale wiedza i świadomość to ogromna siła. Chce rozumieć w pełni co, jak, gdzie, czy mam wybór

[ Dodano: 2013-03-18, 21:17 ]
porównując metodę skalpelem i stożkową wydają mi się tak naprawdę takie same, za wyjątkiem szwów, krwawienia, a tym samym powrotu do zdrowia i ewentualnych powikłań w postaci niewydolności szyjki macicy. Jak już kiedyś pisałam, nie rodziłam, więc nie chce podjąć pochopnej decyzji
ależ ja Cię uwielbiam za Twoją cierpliwość do mnie
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-18, 17:46   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
Rechelieu kochany wszystko dogłębnie przeczytałam, nawet wyszukałam filmy z konizacji szyjki macicy metodą zimnego noża i metodą leep. :mrgreen:
Mi została zaproponowana konizacja za pomocą skalpela, ale nie jestem przekonana co do niej. Czy metoda stożkowa za pomocą pętli elektrycznej (mam nadzieję, że dobrze piszę) jest bardziej zaawansowana? Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć różnice pomiędzy tymi trzema metodami i ewentualne wskazania, ponieważ nie wiem czy zaproponowana metoda jest związana z ograniczeniami może sprzętowymi czy jest po prostu najlepsza. Nie wiem w związku z tym, czy szukać innego lekarza czy po prostu poddać się konizacji właśnie tą metodą, a po filmie mam bardzo mieszane uczucia.
z góry przepraszam za masę pytań
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-14, 07:11   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
zmiana tylko na tarczy
  Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
mufaso83

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 22657

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-13, 18:19   Temat: Test płynem Lugola jodonegatywny
otrzymałam już pełen opis wycinków, CIN3 w kanale szyjki macicy nic nie ma na szczęście. niestety kazano mi odstawić pigułki (Yasminelle) i odczekać 6 tygodni, dopiero wtedy będę miała zabieg skrócenia szyjki. Czy jest to standardowe postępowanie? |wht?!|

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-13, 22:13 ]
Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć.

 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group