1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
nanet

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8284

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-07-13, 20:25   Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
Bardzo proszę niech mi ktoś odpisze bo moja mam ma jakieś stany depresyjne po przyjęciu leków. Boję się że w ogóle przestanie je brać.
  Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
nanet

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8284

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-07-02, 21:01   Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Mama ma się dobrze tyle tylko że teraz przyjmuje 125 mikrogramów Euthyroxu TSH ma na poziomie 0,051 ul/ml, Wapno całkowite - 10,1 mg/dl. Czy to nie za mało ? Niestety ma tez problemy z psychiką tzn. jest apatyczna, senna, nic jej się nie chce, marzną jej ręce i nogi. Co może być tego przyczyną bo Pani doktór jakoś tak niemrawo podchodzi do mojej mamy i twierdzi że tak musi być a mi się nie chce wierzyć że nie ma na to rady. Pozdrawiam.
  Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
nanet

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8284

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-04-16, 20:13   Temat: Podwyższone hormony tarczycy po jej usunięciu
Witam,

Problem dotyczy mojej mamy a mianowicie chodzi o to że:
1)W maju 2013 roku miała wykonane USG w CO Ursynów (cztery guzy),
2)skierowanie na biopsję. Biopsja nie wyklucza nowotworu powtórne skierowanie na USG.
3) W między czasie zrobiła biopsję w PFESO na Mokotowskiej która mówi że brak komórek nowotworowych.
4)Powtórne USG w CO pokazuje już pięć guzków płata lewego.
5)Wszystko się dzieje na lewym płacie. Otrzymuje powtórne skierowanie na biopsję w CO Ursynów która znowu nie wyklucza nowotworu. (pażdziernik)
6) Wizyta w CO Ursynów i skierowanie na operację za 9-12 miesięcy :) ,
7) Udaje nam się dostać do ECZ w Otwocku gdzie przechodzi operację wycięcia całej tarczycy.
Podczas operacji okazuje się że jest jakaś zmiana nie tylko na lewym płacie ale i prawym. Przytarczyce zostają. Hist - pat nie wykazuje nowotworu.
8) Jeszcze w marcu wizyta u endokrynologa, otrzymuje Calperos i alfadiol i letrox 50 mg. TSH 39,
9) Dzisiaj była znowu u endokrynologa i mimo zażywania leków TSH ,a już 49.

Co to może być? Jaki nowotwór może podnosić tak hormony tarczycowe ? Na dzień dzisiejszy ma skierowanie znowu do onkologa. Przepraszam za błędy ale jestem świeżo po operacji (rak piersi wrzesień 2012) i trochę mi się jeszcze miesza :) . Bardzo proszę o odpowiedź. Co robić? Że onkolog to wiemy ale co zrobić aby czegoś nie przegapić.

Pozdrawiam
Ewa
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group