1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-01, 21:47   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Już nie czekam na żadną odpowiedź, choroba wygrywa :-(
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-18, 15:33   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Czy mogłabym liczyć na jakąś odpowiedź, będę bardzo wdzięczna.
Zastanawiam się, czy prosić lekarza prowadzącego o jakieś działania??? Czy to coś w ogóle da??
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-15, 13:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy
witam,
Chory został ponownie odesłany do Krk (drugi raz, za pierwszym razem odmówiono chemii oraz naświetlań). Zaproponowano bronchoskopię i próbę wypalenia guza. Jednak po przyjeździe tydzień później okazało się, że jest to zbyt ryzykowne i może dać więcej szkody niż pożytku. No i zaczęła się kolejna gonitwa w tym szpitalu, od jednego lekarza do drugiego. W efekcie chory był już tak wyczerpany, że postanowili zatrzymać go w szpitalu w obawie, że nie dojdzie już do domu :( Podczas pobytu w szpitalu dostał jednak 5 dawek naświetlań i mnóstwo leków. Poczuł się lepiej, dostał apetyt (wiem, że to zasługa leków). Dziś został wypisany, a lekarze mówią że to by było na tyle... i polecili zwrócić się do hospicjum.
Nurtuje mnie jedno, dlaczego najpierw systematycznie odmawiali radioterapii a w końcu ją podali? Dlaczego lekarz prowadzący mówi, że chory nadaje się do radioterapii a w tych wielkich szpitalach odmawiają?
Dla mnie ta choroba jest zupełnie obca, ja się nie znam. Wiem, że jest nieuleczalna i nie ma ratunku, ale czy nie można powtórzyć za jakiś czas tych naświetlań?
Lekarz prowadzący mówił jeszcze o wszczepieniu stentu żeby ułatwić oddychanie.

Proszę, pomóżcie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-28, 14:17   Temat: Rak płaskonabłonkowy
jesteśmy z powiatu chrzanowskiego. znalazłam wczoraj na necie informację, że działa w chrzanowie hospicjum domowe, które ma siedzibę w jaworznie. może uda się coś zrobić.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-27, 20:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Od pierwszej diagnozy (na podstawie rtg) minął miesiąc, a nie zrobiono dosłownie NIC... każdy lekarz odsyła chorego do innego lekarza... i oprócz wspomnianych antybiotyków nie ma żadnego leczenia.
W Katowicach lekarz powiedział, że radioterapia odpada, zostaje chemia, bo naświetlania by zabiły. Więc powrót do miejscowej poradni. Tu lekarz wręcz wkurzony na tamtego, tym razem odsyła chorego do Krakowa na konsultacje w sprawie radioterapii, skoro w Katowicach odmówili. Twierdzi, że najpierw naświetlania, a potem dopiero chemia. Jutro ma mieć zrobioną morfologię i po weekendzie znów wycieczka do Krk. Brak sił, brak słów...
Błagam, niech mi ktoś wyjaśni o co tu chodzi... czy specjalnie go tak odsyłają, bo wiedzą że już nic nie da się zrobić???? Przecież czas ucieka... :(

[ Dodano: 2014-03-27, 21:30 ]
i jeszcze jedno pytanie
alaslepa, pisałaś że rak nie musi boleć. Co więc należy zrobić, żeby tak było? w naszym mieście z tego co wiem nie ma hospicjum.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-19, 12:19   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Wszystkie badania, które dotychczas miał, wykonywano podczas pobytu w szpitalu, a wyniki są w wypisie, nic więcej nie ma... dostał jakieś silne leki (antybiotyki) przeciwzapalne i leki przeciwbólowe, ale pomimo zażywania ból czasem i tak się pojawia. Czytałam, że może to być zespół Pancoasta.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-17, 18:59   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Dodam jeszcze, że ogromnie dokucza mu ból barku, wiem że jest to związane z nowotworem.
Czy radioterapia nie zwali go z nóg całkowicie?
Jeśli macie jakieś rady, spostrzeżenia lub sugestie to chętnie wysłucham... jestem "zielona" w kwestii tej choroby. Od dawna wiedziałam o istnieniu tego forum, ale nie spodziewałam się, że będę się tu kiedyś logować... :(
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-14, 22:09   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Jest to mężczyzna, 74 lata. Palacz. Kaszlał odkąd pamiętam, ale jakieś 3 m-ce temu pierwszy raz pojawiła się krew, tzn, krwioplucie. Schudł. Apetyt ma średni, aczkolwiek uważam że nie jest najgorzej. Człowiek raczej aktywny, codziennie gdzieś wychodzi z domu, chociażby się przejść.

Ciężko jest załatwić jakieś leczenie od zaraz, wszędzie są terminy, przeraża mnie to.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-13, 20:17   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Dziękuję za opinię.
Czy chemio/radioterapia w ogóle coś dadzą? Są w stanie zatrzymać chorobę choć na jakiś czas? Czy tylko złagodzić jej skutki? Jaki jest średni czas przeżycia w takim stopniu zaawansowania choroby?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy
nelma

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8833

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-13, 17:59   Temat: Rak płaskonabłonkowy
Witam,
Proszę o pomoc. Bliska mi osoba ma zdiagnozowanego raka płuc z przerzutami. W załączeniu wklejam zdjęcia wypisu ze szpitala z wynikami badań. Podpowiedzcie mi, co robić dalej? Każdy lekarz mówi co innego. jeden kieruje na radioterapię, inny mówi że chemia. Jakie są rokowania? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. gdyby coś było nieczytelne, to przepiszę.

[ Dodano: 2014-03-13, 19:50 ]
wklejam w formie załącznika (przepraszam, że dopiero teraz, ale nie mogłam się połapać):







 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group