1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
pola66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8563

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-22, 17:05   Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
o widzisz :-) od razu jaśniej.. jedno jest pewne że nie ma dalej jasności sytuacji :-) może wynik hist-pat wyciętego guza powie więcej, pozostaje nadal czekać , dziękuję za chęci, pozdrawiam serdecznie
  Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
pola66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8563

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-22, 10:26   Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
majkelek dzięki ale to za bardzo zawikłana informacja i niewiele z niej zrozumiałam :-)
mam pytanie kolejne dotyczące wycięcia węzłów śródpiersia, czy tak jak jest w przypadku usuwania węzłów w innych okolicach tutaj też występują jakieś obrzęki? dotyczy obrzęków limfatycznych.
Czy w związku z tym jest potrzeba jakiegoś drenażu, odpowiedniej pozycji, itp? przy wypisie rodzina nie uzyskała żadnych wskazówek, kolejna wizyta dopiero w czerwcu, szwy usunę za tydzień sama :-) zastanawia mnie tylko ten obrzęk -właściwie jego ewentualność :-) w sumie nie znalazłam nigdzie na ten temat wzmianki ale może coś mi powiecie w tym temacie, pozdrawiam serdecznie.
  Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
pola66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8563

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-21, 21:32   Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
Witam serdecznie. Sytuacja wygląda tak że przy rutynowych badaniach PSA czyli marker nowotworowy prostaty był wysoki ponad 10, wykonano serię badań dodatkowych także rtg płuc i doszukano się "czegoś podejrzanego", z biopsji prostaty za trzecim razem wyszła adenocarcinoma!! ale lekarze prowadzący doszli do wniosku że należy najpierw zająć się tym czymś jak określili w płucach, takim to sposobem po prawie roku diagnostyki i chyba po 4-tej bronchoskopii pobrano wreszcie właściwy wycinek który dał taki oto wynik jak wyżej. Po tym wyniku wujek trafił na stół op. i wycięto mu paskudztwo w całości. Dopiero teraz moja rodzina mi o tym powiedziała otwarcie, wiem że pozostałe narządy są czyste, ciekawi mnie tylko interpretacja tych symboli i czy może się tak zdarzyć żeby w jednym organizmie rozwijały się dwa niezależne od siebie nowotwory z których każdy jest złośliwy? jak wygląda wtedy leczenie?

[ Dodano: 2013-05-21, 21:47 ]
Enemy- bardzo bardzo bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, dziękuję bardzo :-D
  Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
pola66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8563

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-21, 17:08   Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
dziękuję bardzo, doszukałam sie wiadomości która mnie troszkę pocieszyła, niedrobnokomórkowy jest lepszy od drobnokomórkowego, a skoro lekarze zdecydowali o wycięciu całego płata płuca wraz z przylegającymi węzłami (podobno profilaktycznie) - to już jest dobrze bo to wskazuje na początkowe stadium choroby i szansa wycięcia guza w całości :) , ale z drugiej strony CK7 i CK20 są to chyba wskaźniki tego czy guz ma charakter pierwotny czy to przerzut... obawiam sie że te markery właśnie wskazują na przerzutowy charakter, a ponieważ PSA mamy jednocześnie wysokie może to wskazywać na przerzut z prostaty :cry: mam nadzieję że się mylę, proszę poprawcie mnie że sie mylę...
  Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
pola66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8563

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-21, 15:44   Temat: rozpoznanie patomorfologiczne-rak płuc
Witam pięknie, bardzo proszę o interpretację wyniku z pobranych wycinków guza płuca -

Histpat:
Carcinoma non-microcellulare male differentiatum probabiliter planoepitheliale.
Immunotyp komórek raka:
Ckhigh (+), CK7 (+) w części komórek, CK20 (-), TTF-1 (-), p63 - odczyn niejednoznaczny

Guz jest usunięty i czekamy na wynik hist-pat, lekarz prowadzący powiedział że ten rak nie daje przerzutów,bardzo się martwię :-( proszę o interpretację poszczególnych symboli i rozpoznanie po polsku. Dziękuję
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group