1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-15, 16:27   Temat: Rak szyjki macicy
Witam,mam pytanie,czy czesto dochodzi do zastoju nerki po naswietlaniu zewnetrznym lub tez tak jak to mialo miejsce w moim przypadku,brachyterapii i chemii,z gory dziekuje za odpiwiedz,przypomne jeszcze,ze operacje m7alam w styczniu,a leczenie zakonczylam pod koniec kwietnia.
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-12, 08:01   Temat: Rak szyjki macicy
Widze,ze inni tez juz nie tak czesto zagladaja,ale mimio wszystko zwracam sie jeszcze raz z prosbą o interpretacje w miare mozliwosci mojego zdjecia USG.Dziekuje.
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-11, 00:11   Temat: Rak szyjki macicy
Witam po dluzszej przerwie :)
Chcialam odpoczac od wszystkiego,ale znow mam wielką prosbe,poniewaz mialam pierwsze USG po operacji ktora odbyla sie w styczniu,(rak szyjki G3 ,2A,radykalne usuniecie narzadow)potem chemia,25naswietlen,2 brachy,a po kilku miesiacach zaczal sie problem z moim biednym pecherzem :/ dzis wlasnie bylam u urologa poniewaz mam popuszczanie moczu spowodowane poparzeniem przez naswietlenia kolejny juz raz z reszta,bo zaczelam brac BETMIGE...Zrobil mi pan dr USG I okazuje sie ,ze w prawej nerce jest zastoj,czy mozecie mi pomoc co to takiego i czy powinnam sie bac,dodam,ze w pecherzu jest bakteria wykryta w posiewie.Mam zrobic TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej :/ jestem zdenerwowana co to moze byc ten zastoj.Dodaje zdjecie z USGi bardzo dziekuje za odpowiedz z gory
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-07, 09:42   Temat: Rak szyjki macicy
Witaj mała 105 :)
Ja tez po opracji mialam tak ale przeszlo po jakims czasie,operacje mialam w styczniu...
A teraz to tak dziwnie w jednym dniu sie zaczelo,po antybiotyku mam skąpe oddawanie moczu i w nocy troche znow samoistnie sobie polecialo.Powiedz mi slince jak dlugo mialas obolaly brzuch po operacji,bo mnie jeszcze po prawej stronie szczegolnie pobolewa.
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-06, 16:30   Temat: problem z pecherzem
Witam.
Dwa tygodnie temu zakonczylam brachyterapie po wczesniejszych 25 naswietleniach zewnetrznych i 5ciu wlewach cisplatyny i oczywiscie operacji radykalnego usuniecia narzadow kobiecych (2A G3,nowtwor szyjki)
Skutkow ubocznych praktycznie oprocz podraznionego odbytu nie mialam,a ktory do dzis lecze czopkami.Mam inny problem,otoz dwa dni temu przestalam trzymac mocz i wylewa sie on co kilka minut samoistnie mimo mojej woli trzymania,chodze w duzych podpaskach,ktore czesto zmieniam ,bylam tez wczoraj u urologa ktory przepisal mi antybiotyk Manuar i Ciphin 500,wyciek zmniejszyl sie od dzis, ale oddawanie moczu rowniez,jest skape...Dwa tygodnie temu bylam badana i przy kazdej brachyterapii mialam robiony TK,prosze mi powiedziec czy jest to normalne zapalenie pecherza czy moze to byc skutek uboczny naswietlen czy moze jeszcze cos innego???Dodam,ze na Majowce przebywalam na wsi u znajomych i zdazylo mi sie zalatwic na powietrzu,ze tak powiem pod wiatr,wiec moze przez to przeziebilam pecherz.Czy ktos z panstwa mial podobny problem,bo bardzo sie martwie,poniewaz pieczenia nie mam jak to przy zapaleniu,moze leciutkie,ale to nietrzymanie mnie bardzo nipokoji.Prosze o pomoc :/
Z gory bardzo dziekuje.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-05-06, 16:53 ]
Post scalony do odpowiedniego wątku - proszę o stosowanie się do Regulaminu Forum (cz. I, pkt 3).

  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-01, 09:40   Temat: Rak szyjki macicy
Bardzo dziękuję :)
Rozumiem,ze moja choroba jest bardzo poważna, źle zadałam pytanie,
martwi mnie tylko jeszcze obecność tych zatorów nowotworowych w naczyniach limfatycznych szyjki macicy :/
W listopadzie miałam biopsje,a dopiero w styczniu profesor zadecydował o operacji i zastanawiam się czy przez ten czas skoro jest to wysoki stopień złośliwości nie popłynęły sobie komórki z limfa gdzieś w odlegle miejsca w momencie pobrania wycinku :/
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 21:14   Temat: Rak szyjki macicy
Czy to cos powaznego?Moze mi Pan cos o tym napisac ,czego moge sie spodziewac?
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 20:11   Temat: Rak szyjki macicy
Witam,czy moze mi ktos pomoc w przetlumaczeniu?
Dzis odebralam wypis,jestem po telechemioterapii i jeszcze zostaje brachyterapia ×5
Okazuje sie,ze biopsja wykazala G2 a wynik po operacji histop.G3,pocieszeniem jest to,ze moj stopien zaawansowania byl wczesny ,bo 1B1,a nie 2A,ktory tez nie byl zly,ale nie ukrywam,ze G 3 troche mnie przybilo.:/
Carcinoma planoepitheale nonkeratodes invasivum colii uteri, G3.Emboliale carcinomatosae vasorum lymphaticorum parietis colii uteri.
Bardzo dziekuje z gory za odp.
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 21:11   Temat: Rak szyjki macicy
Doczytalam sie ze przerzuty sa bezwarunkową sytuacja do zaniechania brachyterapi i tak sie wystraszylam,ze moze cos zobaczyl po zamontowaniu tych aplikatoriw w TK i dlatego przerwal? :/
W srode operacja,a ja bardziej boje sie tego co uslysze pomoperacji niz samego zabiegu :/
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 18:38   Temat: Rak szyjki macicy
Moje przodozgiecie nie nalezy do prawidlowego :/
Czy ktos moze mi pomoc i odpowiedziec na moje pytanie,ktore zadalam wyzej?Bede wdzieczna bardzo!
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-30, 14:35   Temat: Rak szyjki macicy
Witam, jak juz wczesniej pisalam spodziewalam sie HDR 4×
Wczoraj mialam pierwszy, uspali mnie zalozyli aplikatory, wybudzili, wjechali do TK, po czym przyszedl moj profesor i stwierdzil, ze przez moja nietypowa szyjke, przodozgiecie, zabieg HDR jest nie mozliwy.
Zwykle pacjentka po 3-4 godz wychodzi do domu, ja wyszlam dopiero nastepnego dnia, bo podobno dostalam sporo znieczulenia i dlatego musialam zostac. Dziwilo mnie dlaczego co pol godz mierza mi cisnienie, ktore bylo wysokie i pobrali dwa razy krew, cewnik dopiero wyjeli, kiedy badania byly ok. Przyszedl tez moj profesor, ktory powiedzial, ze w takiej sytuacji bede miec operacje, zdziwilo mnie to, poniewaz dodal, ze jesli nie bedzie dobrze to mnie zamknie i nie bedzie ruszal? Przed wynikiem RM zalecil mi HDR, gdy zobaczyl wynik stwierdzil, ze jest milo zaskoczony, bo nie ma nacieku, ktorego sie obawial, ale ze zostajemy dalej przy brachy, poniewaz zmiana jest mala, ale nie do konca i taka terapia bedzie dla mnie najlepsza, ale nie bedzie koncem leczenia. Teraz zastanawia mnie czy faktycznie przy takich sytuacjach z przodozgieciem HDR sa niewskazane, czy zobaczyl cos na TK i dlatego przerwal zabieg?
Moze spotkaluscie sie z podobna dosc dziwna historia?J eszcze jedno pytanie, czy lekarz moze utaic cos co zobaczyl przed pacjentka?
Przypomne ze mam RSM 2A/G2
Zgory dziekuje za odpiwiedz. :)
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-22, 21:55   Temat: Rak szyjki macicy
Dziekuje bardzo :)
Ze wzgledu na mojego (gada)troche nie spodobal mi sie ten spadek MPV,poniewaz wyczytalam,iz mozna ten spadek interpretiwac nawet przerzutem do szpiku kostnego,ale uspokoilas mnie,nie mniej jednak wysylam caly wynik,moze zerkniesz oczkiem ;)
Z gory,bardzo dziekuje.

  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-22, 19:49   Temat: Rak szyjki macicy
Wtam,mam pytanie czy jest mozliwosc wartosc MPV moze byc nizsza(6,8fl)przy dlugotrwalym zazywaniu Cyklonamine?(3×1)
Prosze o pomoc,bo sie zaniepokoilam wynikiem,dziekuje
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-20, 22:47   Temat: Rak szyjki macicy
Rozumiem,a co do rokowan jest ok?
Prosze mi napisac co Pani mysli o tym opisie?
Z gory bardzo dziekuje. :)

[ Dodano: 2014-12-20, 23:21 ]
Chce jeszcze dodac,ze lekarze na wyrost jeszcze przed RM zdjagnozowali moj przypadek,poniewaz mysleli ,ze naciek jest zbyt duzy na operacje i dlatego od poniedzialku mam 4 brachyterapie,zastanawiam sie czy to dobre rozwiazanie,skoro naciek ogranicza sie tylko do szyjki?Czy nie lepsza operacja?Co mam zrobic? :roll:

[ Dodano: 2014-12-20, 23:23 ]
Lekarz zalecil mi te brachyterapie jeszcze przed RM,troche to dziwne,ze nie poczekal,zeby zobaczyc opis RM i wtedy zadecydowac jakie leczenie...hmmm
  Temat: Rak szyjki macicy
pomalowana

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-20, 19:13   Temat: Rak szyjki macicy
Witam,czy ktos pomoze mi w zinterpretowaniu SKLEPIENIA POCHWY UWYPUKLONE,bo nie wiem czy to prawidlowe czy tez nie? I co to jest wartosc ADC,Z gory bardzo dziekuje :)Dolaczam wynik.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group