1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
rodzynka

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11875

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-02, 15:18   Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
Caroline, dziwi mnie, że nie miałaś peta, myślałam, że przy chłoniakach to wszędzie standard. Jeśli idzie o LDH, to ja przy 16 cm w klacie miałam pośrodku normy, podobnie jak inne parametry krwi, poza OB. Tak więc z tymi badaniami bywa różnie. Jednak skoro wszystko się u Ciebie dobrze skończyło, to na koniec dnia można powiedzieć, że ominęła Cię wątpliwa przyjemność obcowania z radioaktywną substancją :-D

Lenova, standard standardem, ale zauważyłam, że różne ośrodki w Polsce stosują różne metody - jedni częściej abvd, inni od razu z grubej rury leczą beacoppem.
Lenova napisał/a:

Dziwię się, że osoba z IV, która w połowie leczenia miała częściową remisję dostała abvd. Standard leczenie ESMO czy niemieckiej grupy chłoniaków jest prosty: jeżeli po 2 cyklu abvd remisja całkowita to kończymy abvd
l


Też by mnie zdziwiło, żeby lekarz osobie w stadium IV po dwóch abvd i częściowej remisji zalecił przerwanie leczenia. Gdzie Ty się z czymś takim spotkałaś? (o ile dobrze zrozumiałam, co napisałaś)
Spotkałam się natomiast z kilkoma przypadkami, że osoby w IV stadium po 2 esk. beacoppach, jeśli pet wykazał znaczącą lub całkowitą remisję, miały deeskalowaną chemię do abvd. Nigdy się nie spotkałam z przypadkiem, żeby zaniechać leczenia w takiej sytuacji.

Myslę, że czym innym jest naciek na kość, a czym innym zajęcie szpiku. Ale tutaj lepiej niech się wypowiedzą osoby bardziej kompetentne.
  Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
rodzynka

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11875

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-01, 09:54   Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
Lenova, leczenie ziarnicy w stadium IIBX czy w stadium IV prawdopodobnie będzie wyglądać podobnie. Na podstawie wypowiedzi osób leczonych na ZZ wynika, że w obu przypadkach zaczyna się leczenie od eskalowanego BEACOPPa, czyli turbo chemii :) Ja sama miałam stadium IIBX z guzem o wielkości 16 cm na 14 na 10, leżałam na sali z dziewczyną, która miała rozpoznane stadium IV i obie dostałyśmy esk. BEACOPP. Oczywiście to też zależy od konkretnych ośrodków leczących ZZ, niektóre częściej stosują "mocną" chemię, inne przy II stadium (nawet z X) zaczynają od standardowej ABVD.

Odnośnie do rokowań, to nie stawiałabym tak sprawy, że lepsze są przy II stadium, gorsze przy IV. Oczywiście, że lepiej mieć wcześniejsze stadium zaawansowania, lecz przy ziarnicy tak naprawdę to liczy się głównie odpowiedź guza na chemioterapię. Tak więc nawet przy IV stadium można szybko wyjść z tej choroby.

Teraz dopiero doczytałam Twoje posty powyżej tego ostatniego. To kiedy lekarz ocenił te stadia? W trakcie leczenia czy po zakończonym leczeniu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group