1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
rodzynka

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-01-31, 12:25   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Niestety, ale encorton odstawia się z dnia na dzień, co w połączeniu z działaniem neulasty może powodować różne "atrakcje". Ja miałam bardzo silne bóle głowy + temperaturę ok. 40 stopni. Potem, jak przeszłam na Neupogen, było znacznie lepiej.

Moim zdaniem wszystko trzeba zgłaszać lekarzowi. Warto zapytać o schodzenie z encortonu przez 2 dni i zamianę neulasty na np. neupogen. Z tego, co czytam na forach - u wielu osób (podobnie jak u mnie) przy neupogenie nie dochodziło do takich sensacji, jak przy neulaście. Ale oczywiście o wszystkim musi zadecydować lekarz.
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
rodzynka

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-01-30, 21:10   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
joannaxxx napisał/a:
Mama miała w czwartek, 23 stycznia, pierwszą chemię. W poniedziałek (27 stycznia) miała zastrzyk z neublasty. Wczoraj, we wtorek (28 stycznia), zgodnie z zaleceniami, miała zbadaną krew. I wynik leukocytów wskazuje na luekocytozę- leukocyty 20,60 a norma 4 do 10. To po neublascie czy coś złego się dzieje? Przed chemią wynik był w normie


Trudno przewidzieć, jak na kogo zadziała Neulasta, tzn. jak bardzo podniesie leukocyty. Czasami mogą wystrzelić bardzo wysoko - u mnie dochodziły do 80 (przy normie do 10), po kilku takich wyskokach (towarzyszyła im gorączka ok. 40 stopni i silny ból głowy), lekarz zmienił mi na inny czynnik wzrostu (Neupogen), który działa trochę łagodniej.

Jeśli ktoś ma problemy z jedzeniem, czytałam, że sprawdzają się Nutridrinki - można je dostać w aptece.
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
rodzynka

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-01-27, 17:51   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
joannaxxx napisał/a:

pyt. 2 Mama ma brać leki (enkorton, milurti, hascowir, ranigast). Jakie miedzy tymi lekami mają być przerwy (wszystkie leki ma brac rano)?


Ile tabletek encortonu? Ważne, żeby nie brała po południu, bo nie będzie mogła spać. Ja brałam dziennie 5 tabletek - 3 rano i 2 w południe. Myślę, że ranigast na początku - jeśli to ma być osłona przed sterydem. A milurit też rano - po śniadaniu. To jest lek na wysoki poziom kwasu moczowego w krwi (dna moczanowa).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group