1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
roman1130

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 42430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-05, 13:48   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
oldzia, Chemioterapię miałem zakończoną w grudniu ubiegłego roku, ale do dzisiejszego dnia czuję ucisk w gardle, jest to rodzaj "kluchy" która utkwiła w przełyku.
Dolegliwość przeszkadza niekiedy w znacznym stopniu,dotyczy to praktycznie wielu chorych poddanych chemioterapii ale jest chyba nieszkodliwa, nie sądzę aby były to nacieki czy guzy w mózgu.

O wszelkiego rodzaju dolegliwościach musicie zgłaszać lekarzowi, musicie mieć świadomość, że nie ma głupich pytań, nieważnych objawów...
Dlatego jeśli tylko cokolwiek budzi Wasz niepokój lub obawę musicie o tym rozmawiać ze swoim lekarzem.
Wierzę że chemia odniesie skutek i zmiany zaczną się cofać, czego życzę z całego serca.
Pozdrawiam serdecznie
:flower: |uscisk|
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
roman1130

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 42430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-03, 13:29   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
Witaj :flower:

Chemioterapia niesie ze sobą całą masę dolegliwości które mogą pojawić się w trakcie jej stosowania, a nawet po zakończeniu zabiegów.
Nie ma jednolitego schematu dla pacjentów biorących ten sam lek, za każdym razem są to dolegliwości i objawy zupełnie indywidualne.
Z całą pewnością część dolegliwości można zneutralizować, warunkiem jest zgłaszanie problemu lekarzowi, tłumaczenie że jest to efekt stosowania leków nie jest dostatecznym wytłumaczeniem.
Pytanie powinno brzmieć: co można zrobić aby zlikwidować dolegliwość?

Życzę sił i wytrwałości, a przede wszystkim skuteczności leczenia.
Pozdrawiam |uscisk| ::thnx::
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
roman1130

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 42430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-18, 22:29   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
Mam świadomość, że czekanie jest najtrudniejsze, ale warunkiem skutecznego leczenia jest prawidłowa diagnoza, nie ma jeszcze leków "celowanych" skierowanych bezpośrednio do danego typu, do danego rodzaju nowotworu...
Ale pamiętaj że im więcej lekarze będą wiedzieć, tym większa jest szansa na sukces leczenia.

Ja diagnozę miałem dokładnie 04 06 2011.
Pierwszą chemię przyjąłem 02 08 2011, myślę że terminy u większości z nas są podobne...
:/pociesza:/
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
roman1130

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 42430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-06, 08:32   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
Nasza służba zdrowia ma swoje zalety, ale trzeba mieć naprawdę dobry wzrok i dużo dobrej woli aby to wszystko ogarnąć i dostrzec.
Miejmy nadzieję, że na onkologi spotkacie się z trochę lepszą opieką, niektórzy są naprawdę lekarzami, inni... po prostu pracują w tym zawodzie.
Życzę dużo siły i wiary w innych ludzi :flower:
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
roman1130

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 42430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-19, 21:54   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
Lodziu, nie przejmuj się statystykami i rokowaniami.
Lekarze nie zawsze dają trafne rokowania, na tym Forum spotkasz ludzi, którzy według lekarzy już dawno nie powinni żyć.
Tatuś jest jeszcze młody i podejrzewam, że jest silnym mężczyzną da radę znieść chemioterapię i będzie chciał walczyć o swoje życie.
Rak jest ciężką i niebezpieczną chorobą, ale można z nim walczyć i wygrać, dlatego nie załamujcie się, tylko twardo bierzcie się do walki, nie warto poddawać się...
Wiem o czym mówię, ciągle żyję :)

[ Dodano: 2012-04-19, 21:56 ]
przepisując lub skanując wypis ze szpitala usuń dane personalne Taty i lekarzy, przepisuj bardzo dokładnie, jest to bardzo istotne dla osoby udzielającej odpowiedzi

Część postów przeniesiona do wątku w dziale Tu trzymamy kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group