1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyniku
roud

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5917

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-06, 14:25   Temat: Interpretacja wyniku
Antybiotyk tato ma brać przez trzy tygodnie a jego nazwa to Cipronex, tato w czwartek ma jechać do lekarz do poradni po skierowanie na PET to nawet nie wiem gdzie go skieruje. Po trzech tygodniach jak ból nie ustąpi to te badanie VATS.
A co do brzucha to tomografia taty była całościowa i jama brzuszna ok.
  Temat: Interpretacja wyniku
roud

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5917

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-06, 11:56   Temat: Interpretacja wyniku
Jestem po wizycie z Tatą u lekarza pani doktor stwierdziła, że nie jest w stanie określić co jest powodem takiego obrazu płuc. Nie pokoi ją bolesny bark taty i plecy. Dlatego skierowała tatę na PET do W-wy.
I za trzy tygodnie jak nie pomoże antybiotyk to zleci mu videotracheotomie opłucnej.
Stwierdziła " nie ma się co oszukiwać szukamy nowotworu"
Ja zapisałam tatę jeszcze na USG barku na czwartek.
Powiedzcie jak długo czeka się na ten PET ?
I czy ta videotracheotomia to poważne i skuteczne badanie ? Bo podobno bronchoskopia nie ma w jego przypadku zastosowania.
Może doradzicie coś jeszcze .....
  Temat: Interpretacja wyniku
roud

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5917

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-04, 21:04   Temat: Interpretacja wyniku
co znaczy niejednoznaczny ? czy ma Pani jakieś koncepcje proszę trochę szerzej.
Mój tato to dla mnie więcej niż ......powiedzcie coś więcej
  Temat: Interpretacja wyniku
roud

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5917

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-04, 10:26   Temat: Interpretacja wyniku
Ta ta od 9 miesięcy bierze leki przeciw bólowe bo bolą go plecy szczególnie w nocy i bark mu sił szybko się męczy i boli go bark . Zimą często chorował brał antybiotyki jeden po drugim. Ponieważ ja jestem z chorobą płuc w końcu w ubiegłym tygodniu kazałam mu zrobić RTG klatki piersiowej. Lekarz zaniepokoił się jego sercem powiedział że to nie wygląda dobrze płuca są chore dlatego serce źle pracuje i zlecił mu tomografie całego ciała opis podałam jak wyżej. Wiem że zmiany drobnoguzkowe nie oznaczają od razu nowotworu ale strasznie się boje co może oznaczać taki wynik. Dlatego proszę was o pomoc w jego interpretacji.
Nadmieniam że reszta organów w normie.
  Temat: Interpretacja wyniku
roud

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5917

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-03, 20:26   Temat: Interpretacja wyniku
Drugi raz proszę was o pomoc w interpretacji wyniku TK mojego taty tym razem to on zachorował mogłam liczyć na was w ciężkich chwilach kiedy sama zachorowałam na histiocytoze Teraz mam nadzieję ze też mi pomożecie

Linijne i drobnoguzkowe pogrubienie struktur zębowych płuc. W szczycie płuca podopłucnowy obszar zmian włóknistych z odcinkowym pogrubieniem opłucnej. Niewielka ilość płynu w jamie opłucnowej warstw grubości 8mm.
W obrębie śródpiersia obecne dość liczne drobne węzły chłonne maks. wiel. 10 mm, pojedyncze powiększone węzły chłonne w okolicy podostrogowej do 14mm.

Czekam z niecierpliwością Marta
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group