1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zespół znamion atypowych
saraa5

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 20059

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-07, 22:32   Temat: Zespół znamion atypowych
annew 32
dziekuje za linka, juz tam zajrzalam, niestety zaraz musze wyjsc, wiec nie wczytalam sie jeszcze dobrze, ale przyznaje,ze to dla mnie nowosc i wczytam sie w to dokladnie wkrotce.
Jesli chodzi o szczepienia p/czerniakowi to wiem,ze pracowano nad nimi, ale nigdy nie wprowadzono ich do powszechnego uzytku, nawet tu w Stanach, (pytalam lekarza ogolnego). Prawdopodobnie odstapiono od dalszych badan nad szczepionka, ale pewnosci nie mam. Obiecuje to sprawdzic. Z dziecmi nie bylam jeszce u specjalisty, czekamy na wizyte, ktora mamy na pazdziernika w Centrum Leczenia Melanomy. Podobno maja tam dobrych specjalistow.... W miedzyczasie usuwam te najbardziej podejrzane u lekarza rodzinnego, jak do tej pory wszystkie okazaly sie niegrozne, ale kazde oczekiwanie na wynik biopsji to makabra.
Wiem ,ze glupio to zabrzmi, ale ciesze sie, ze wreszcie moge pogadac z kims kto ma ten problem.
Obiecuje dawac znac , jesli tylko znajde jakas ciekawa informacje, lub cos nowego sie wydarzy w diagnozowaniu moich dzieci.
  Temat: Zespół znamion atypowych
saraa5

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 20059

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-07, 00:01   Temat: Zespół znamion atypowych
witaj annew
Ja mam dwojke dzieci , ktore miaja podobny problem do Twojego. Moj watek tez znajduje sie na tym forum (zapewne czytalas). W naszej rodzinie tez do tej pory nie bylo przpadku czerniaka, chociaz od strony mojego ex-meza (taty moich dzieci) prawie cala rodzina posiada mnostwo znamion . Mieszkamy w USA, dopiero zaczynam diagnozowanie (syn do tej pory mial usuniete 2 znamiona, teraz kolej na corke). Duzo czytam na ten temat , choc musze przyznac, ze malo jest opracowan dotyczacych konkretnie zespolu zmian atypowych. Z tego co czytalam , u osob u ktorych badanie histopatologiczne potwierdzilo atypowosci znamion i jednoczenie wystapil czerniak w najblizszej rodzinie, w lini prostej (rodzice, dziadkowie, dzieci) prawdopodobienstwo wystapienia czerniaka,w blizszej lub dalszej przyszlosci, wynosi , niestety, 100% .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group