1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RTG klatki piersiowej - czy to nowotwór?
sarenka

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-15, 13:54   Temat: RTG klatki piersiowej - czy to nowotwór?
Widzę,że już po moim wpisie odpowiedziała osoba kompetentna.Ja jedynie zastanawiam się,czy na prywatne badanie TK potrzebne jest skierowanie?
Moderator pewnie ma rację,że załatwić wcześniej wizytę pulmonologa,tylko czy to przyspieszy badanie TK?Wątpię,chyba,że do pacjenta położy w szpitalu.
  Temat: RTG klatki piersiowej - czy to nowotwór?
sarenka

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-15, 13:43   Temat: RTG klatki piersiowej - czy to nowotwór?
Witaj !
Ja wiem,że mamy NFZ ,który powinien dbać o nasze zdrowie,ale niestety moje wieloletnie doświadczenie mówi mi,że to tylko na papierze.Otóż,nie wiem jak z finansami u Wujka,jednak jeśli go na to stac-to niech piorunem załatwi skierowanie na badanie odpłatne od lekarza rejonowego-takie może dać,z NFZ nie) i zrobi TK koniecznie z kontrastem.Tam gdzie najkrócej się czeka.Zresztą,niech llekarz na skierowaniu napisze,ze b.pilne,a Wujek wezmie ze sobą RTG.To akurat trafi na 10 do pulmologa.Ja podpowiem,że jesli badanie fakycznie okaże się zasadne,to niech rachunek za to badanie wraz z krótkim opisem sytuacji i ksero wyniku wyśle do swojego NFZ.Możliwe,że odzyska pieniądze.Niech pilnuje,aby wziąć płytkę CD z badaniem.Taką muszą dać i opis tez dają.Wczesniej niech zrobi badanie krwi-Kreatyninę,morfologię,OB i Białko Cekreatywne(CRP).Kreatynina może być potrzebna do badania TK.Niekiedy wymagają ten wynik.
Ja jestem laikiem,ale nie wyglada to dobrze.Szczególnie owo schudnięcie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group