1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
ssisi2

Odpowiedzi: 254
Wyświetleń: 50590

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-03, 13:42   Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Zapomniałam napisać- jeżeli nie ma dzieci to w przypadku braku rozporządzenia ze strony Magdy dziedziczy mąż i jej rodzice.

"w miejsce rodziców wchodzą następni ustawowi spadkodawcy" - tu miało być spadkobiercy; przepraszam za błąd
  Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
ssisi2

Odpowiedzi: 254
Wyświetleń: 50590

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-03, 13:35   Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Klarysa napisał/a:
A czy potrzebujemy notariusza, i czy rodzice Magdy mogą po prostu dziedziczenia po Magdzie się zrzec? To ważne, bo nie wiem jak mamy powiedzieć Magdzie, aby napisała testament, jak ona nie dopuszcza myśli o śmierci. I czy nie ma innej drogi.


Klaryso- najprościej byłoby aby Magda spisała odręcznie, że cały swój majątek przekazuje mężowi. Jest wtedy najmniej formalności. Jeżeli nie będziecie mieli siły aby poprosić o to bratową, to wówczas rodzice musieliby zrzec się majątku- jednak w tym momencie sprawy się komplikują ponieważ w miejsce rodziców wchodzą następni ustawowi spadkodawcy poprawka: spadkobiercy. Jeżeli zrzekną się kolejni - to znowu w to miejsce wchodzą następni z linii itd.....

Możecie też poprosić Magdę aby napisała umowę darowizny na męża- druki dostępne w internecie. Skutek prawny jest taki sam a łatwiej jest o to poprosić bratową. My zrobiliśmy tak z majątkiem mojej mamy.

Trzeba również pamiętać, że do masy spadkowej wchodzą kredyty a więc nie sądzę, aby byli chętni z rodziny do ich spłaty. Jednak odrzucanie spadku przez kolejne osoby jest uciążliwe (to też przerabiałam po cioci, która zostawiła długi)

Jeśli napisałam post w złym miejscu to proszę o jego przeniesienie.

[ Dodano: 2013-10-03, 13:39 ]
Zapomniałam napisać- jeżeli nie ma dzieci to w przypadku braku rozporządzenia ze strony Magdy dziedziczy mąż i jej rodzice.
  Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
ssisi2

Odpowiedzi: 254
Wyświetleń: 50590

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-03, 10:05   Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Bardzo mi przykro....
  Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
ssisi2

Odpowiedzi: 254
Wyświetleń: 50590

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-01, 10:23   Temat: Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Klaryso- ja też ie miałam odwagi powiedzieć mamie, że już nadszedł jej czas. Mama miała nadzieję, że jeszcze trochę pożyje. Cały czas mówiliśmy, że przekazaliśmy dokumentację medyczną jakiemuś specjaliście i czekamy za odpowiedzią, że czekamy w kolejce na tomografię... Panią Doktor z hospicjum poprosiliśmy, żeby mówiła, że jest z opieki domowej dla przewlekle chorych. Niby to samo, a brzmi inaczej.

Wiem, że to wszystko jest dla Was trudne- wszak na umieranie jest zawsze za wcześnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group