1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6265

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-08, 07:18   Temat: Guz zarodkowy jajnika
Po operacji miałam 2 cykle takiej samej chemioterapii w tych samych dawkach. Nie miałam nigdy problemów z układem oddechowym. Przez ok.3 lata po zakończeni leczenia miałam raz na rok wykonywane rtg klatki piersiowej, a w listopadzie tego roku był wykonywany tomograf płuc (z powodu silnego bólu w okolicach łopatki) gdzie wyszło kilka pozapalnych zmian (w badaniu PET wykonywanym w styczniu tego roku nie świeciły). Konsultacja była z Prof. Grzegorzem Pankiem. Czy po nowotrzowrze germinalnym często następują wznowy?

[ Dodano: 2015-03-08, 07:53 ]
Dlaczego pytasz o płuca?
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6265

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-07, 10:52   Temat: Guz zarodkowy jajnika
Chemię dostawałam przez 3 dni: 1 dzień VBL 4.7 mg + BLM 23 mg, 2 dzień VBL 4.7 mg + BLM 23 mg, 3 dzień Cisplatyna 155 mg. I później płukanie. Chemia raz w miesiącu. W szpitalu Bielańskim powiedzieli mi że mój guz wcale nie musiał być złośliwy ponieważ nie ma wyniku histopat. który to potwierdza. Lekarze w szpitalu dziecięcym stwierdzili to na podstawie markerów. Dodam jeszcze że w czasie leczenia nowotworu dostawałam Gestomicron chyba na zatrzymanie miesiączki ale nie pamiętam (mam ten lek wpisany we wszystkie karty szpitalne. Jednyny histopat pobrany w czasie operacji: wycinek z przeciwległego jajnika-fragment kory jajnika z pęcherzykami pierwotnymi bez zmian nowotworowych; 2. guz jajnika prawego-tumor necroticans ovarii post chemioteherapiam(100% martwicy); jajowód bez zmian; 3. Wycienka ściany miednicy po stronie prawej-strzępy tkanki łącznej włóknistej bez zmian nowotworowych; 4. węzeł chłonny przedkrzyżowy-lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate.
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6265

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-07, 09:58   Temat: Guz zarodkowy jajnika
Byłam leczona w szpitalu dziecięcym w Lublinie na ul. Chodźki. Przyjmowałam chemię: VBL, BLM i Cisplatynę(trzy cykle przed operacją i 2 cykle po operacji) markery bardzo szybko spadły po chemii. Od zakończenia leczenia mam kontrole u ginekologa. Obecnie co pół roku wykonywane markery: CA 125, Bhcg oraz AFP. Co rok wykonywane jest badanie USG dopochowe. Czasami zdarzało się że pojawiały się torbiele na tym ocalałym jajniku (do 6 cm) ale po miesiączce znikały. Obecne leczenie jest zaproponowane przez ordynatora w szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz konsultowane z ginekologiem-onkologiem(nie wiem czy mogę tutaj podać nazwisko) który chyba ma spore doświadczenie i pracował wiele lat w Instytucie Onkologii w Warszawie. Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam.
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6265

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-06, 10:51   Temat: Guz zarodkowy jajnika
Witam

W 2005 roku wykryto u mnie nowotwór zarodkowy w prawym jajnku.
Miał on 12 cm wielkości i bardzo były powyższone markery nowotworowe CA 125 (357) oraz AFP (ponad 1000).
Przed operacją nie było pobierany wycinek do histopatu.
Diagnozę postawiono tylko i wyłącznie na podstawie markerów.

Otrzymałam 3 cykle chemipoterapii przedoperacyjnej,
później wycięto jeden jajnik (histopat po wycięciu ;guz w 100% martwiczy) i 2 cykle chemioterapii pooperacyjnej.

Do tej pory wszystko było dobrze, czasami tworzyły się torbiele do 6 cm ale znikały po miesiączce.
Ostatnio zrobiłam USG gdzie znaleziono torbiel 7,9x5 cm.
Po okresie wykonałam ponownie USG i jest ona nadal.
Torbiel jest jednokomorowa, bez przepływów lekarz twierdzi że to zwykła torbiel czynnościowa.

Miałam mieć wykonywaną laparoskopię ale ordynator kliniki w której miałam mieć robiony zabieg zadecydował,
ze spróbujemy pozbyć się torbieli za pomocą hormonów żeby nie naruszać ostatniego jajnika.

I teraz moje pytani (oczywiście zadawałam je lekarzom i twierdzi, ze wszystko jest bezpieczne ale jakoś mam wątpliwości).
Dostałam na 10 dni primolut-nor i później od pierwszego dnia miesiączki mam brać Microgynon i 2 tyg po misiączce na USG kontrolne.
Na ulotkach tych leków jest napisane, ze nie można stosowac ich po przebytej chorobie nowotworowej hormonozależnej (rak piersi, jajników, macicy).
Czy stosowanie tych leków jest dla mnie bezpieczne? Czy te hormony nie pobudza na nowo tego nowotworu który miałam 9 lat temu?

Mam 24 lata. Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group