1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-10, 22:00   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Cieszę się ,że Mama czuje się lepiej. Ważne, że nabiera sił i ma nadzieję na lepsze jutro.
Co do wagi nie wiem, nie umiem pomóc. Mój tato też ważył dużo( a wszystkie kości mozna było policzyć) ale z powodu niewydolności wątroby strasznie puchły nogi i oczywiście wodobrzusze robiło swoje. Może Mama dostawała jakieś kroplówki i to podniosło wagę? Albo może opuchlizna po operacji?

joajoa, trzymaj się, jestem z Tobą.
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-08, 14:38   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Pewnie operację przeprowadzono ,żeby uniknąć niedrożności jelita. Gdyby tego nie zrobiono jelito by pękło i w krótkim czasie doszłoby do zgonu.


Jeśli Mama zakwalifikuje się do leczenia paliatywnego i zdecyduje sie na nie, może wcale nie będzie tak źle ze skutkami ubocznymi. Mój tato po chemiach (też jelito grube i przerzuty na wątrobe) czuł się w miarę dobrze, nie było żadnych wymiotów itd. odczuwał tylko paskudne zmęczenie i raz co miał wysoką gorączkę. Chemia dawała mu nadzieję...
Chemie paliatywne nie są chyba tak agresywne jak radykalne i pewnie dlatego skutków ubocznych jest mniej.


Przerażające to wszystko, doskonale Cię rozumiem.
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-07, 08:56   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
joajoa napisał/a:
sylam5, tak, myślę o hospicjum domowym. Czy to warto jakos wcześniej załatwiać? Przed wypisem ze szpitala? Nie wiecie, jak to działa w Warszawie? Czy pomoc jest od razu czy trzeba czekać?


Żeby zapisać Mamę pod opiekę hospicjum wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego. Najlepiej załatwić to jak najszybciej bo choroba jest bardzo zaawansowana i ta pomoc może być potrzebna od zaraz. Nie wiem jak jest w Warszawie ale zazwyczaj pierwsza wizyta lekarza jest zaraz po zapisaniu chorego pod opiekę.

joajoa, bardzo mi przykro ,że stało się tak jak się stało i najważniejsze jest teraz zapewnienie Mamie jak najlepszej opieki lekarskiej bo to choróbsko jest okrutne :-(

joajoa napisał/a:
A w każdym razie nie rozumie, czemu go nie wycięli, skoro może być źródłem kolejnych przerzutów. Ja też nie do końca to rozumiem... Chodzi pewnie o to, że przerzutów i tak jest mnóstwo?


Nie będą operować bo przerzuty bardziej mogą dopiec niz ognisko pierwotne a operacja narazi Mame na dodatkowe, niepotrzebna cierpienia. Często nie guz pierwotny zabija a przerzuty...
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-06, 14:09   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Witaj.
Mama zdiagnozowana była już dawno ale wcale nie leczona? Chyba czegoś tu nie rozumiem :|
joajoa napisał/a:
Póki co zaczynam myśleć o hospicjum. Czy powinnam się do niego zgłosić od razu po wypisaniu Mamy ze szpitala (czyli przejściu do fazy paliatywnej)?


Masz na myśli hospicjum domowe? Napewno warto się tam zapisać bo ich pomoc jest nieoceniona pod każdym względem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group