1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 17785

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-17, 00:03   Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
niula85,

poczytaj moje posty, a sie przekonasz. Ja bylem chory na innym typ nowotworu niz twoja mama.

Kazdy z uzytkownikow ma swoj watek, nie powinno sie zasmiecac czyichs watkow swoja historia, bo wtedy powstaje chaos i nie wiadomo, co jest czyje.
  Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 17785

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 23:52   Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
niula85,

klasyczne przeswietlenie klatki jest badaniem niezbyt wybitnie dokladnym, dlatego dobrze byloby zrobic TK z kontrastem.

Skora po chemii i radio jest sucha, ale nie rob z tego nie wiadomo jakiego problemu - sa na to rozne kremy/masci, trzeba podpytac lekarza i poszukac w necie, ew. w szpitalu onkologicznym.

Lekarze onkolodzy, ktorzy przyjmuja mase pacjentow dziennie, beda niemili. Gdyby kazdy lekarz, w obliczu smiertelnej choroby, z jaka sie styka codziennie, za bardzo angazowal sie emocjonalnie w kazdego pacjenta - byloby bardzo ciezko. Niemniej wiem, o czym mowisz - lekarz nie powinien byc niemily, tylko rzeczowy i mowic tyle, ile pacjent chce wiedziec. Musze powiedziec, ze lekarze pod tym wzgledem sa coraz lepsi, to moje doswiadczenie.

Symbolami rezonansu nie zawracaj sobie glowy - tu chodzi przede wszystkim o pole magnetyczne. Na podstawie pewnych wartosci w polu magnetycznym radiolog moze ocenic charakter tych zmian - np. czy wyglada to na niegrozna torbiel czy cos zlosliwego.

Jest spore info o tym w google, wystarczy poszukac:

http://pl.wikipedia.org/w...u_magnetycznego
  Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 17785

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 23:38   Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
Ah,

to na pewno lekarz radioterapeuta powie, jak dbac o miejsce naswietlane. Mi powiedzieli, zebym przez pewien czas nie myl skory naswietlanej, a powiedzieli mi to po miesiacu radioterapii ;-), kiedy kapalem sie codziennie... Na szczescie nie mialem skutkow ubocznych zadnych.

Dopytajcie o to! Nie bojcie sie pytac. Poradniki na pewno tez sa dla pacjentow w trakcie radio. Wszystko zalezy, co bedzie naswietlane i jak duzo itd.
  Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 17785

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 23:18   Temat: Nowotwor zlosliwy kanallu odbytu
niula85,

noz sie w kieszeni otwiera, ze sa tacy lekarze, z takim podejsciem do pacjenta. Drazni mnie to bardzo i wiem, co czujesz. Kiedy ja bylem chory, lekarze mnie zbywali, z racji mlodego wieku, kiedy zachorowalem, niemniej pozniej coraz wiecej wiedzialem o swojej chorobie (inny typ nowotworu zlosliwego) i troche inaczej mnie zaczeli traktowac. Dobrze byloby pokazac lekarzom, ze troche sie jednak wie o swojej chorobie - dlatego dobrze, ze jestes na tym forum. Poza tym, znajdziesz duzo informacji na stronie Polskiej Unii Onkologii z zaleceniami diagnostyczno-terapeutycznymi:

http://onkologia.zalecenia.med.pl

Tam jest opisane, co i jakie badania nalezy wykonywac. Poczytajcie razem z mama, nie dajcie sie zaskoczyc.

Nie powinno bolec twojej mamy - sa na to leki. Zgloscie to lekarzowi i nie odpuszczajcie, ewentualnie Poradnia Leczenia Bolu.

Hemoroidy - to nie onkologiczne sprawy, niemniej w kazdej aptece mozna kupic sporo na hemoroidy. Chorzy polecaja wyciag z kasztanowca - w formie zelu. Nie jest drogi, ale doskonale likwiduje opuchniecia. Ja podczas chemii go stosowalem i super pomagal.

Kazda chemioterapia jest obciazajaca - nie mna gorszej lub lepszej. Skutkow jest masa, mozna poszukac w necie: na pewno oslabienie, nudnosci, dreszcze, goraczka... Na forum jest masa info o tym.

Czym smarowac cialo w trakcie chemii? Nie rozumiem?

Wcale nie musi byc najgorzej u was - bardzo wazne jest wykonanie TK klatki piersiowej, aby wykluczyc przerzuty.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group