1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc z przerzutami, błagam o radę :(
tola1983

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 33328

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-11, 01:28   Temat: Rak płuc z przerzutami, błagam o radę :(
Ja myślę ,że jak nie chce o tym mówić to nie należy go zmuszać i wnikać w to czy wie czy nie wie. Wiem co masz na myśli pisząc o załamaniu się po usłyszeniu prawdy . Mój tato chorował 2,5 roku na raka .Wiedział że ma raka bo lekarze mu to uświadomili już przy pierwszym pobycie. Na szczęście ograniczyli się do słów " ma Pan raka" nie dopowiadając nieuleczalnego.
Przez całą drogę choroby wmawialiśmy mu że będzie dobrze , że ludzie z tym właśnie rakiem żyją długo wiele lat. Nie wiem czy chciał uwierzyć czy tak mu było łatwiej ale był przekonany że właśnie tak jest , że on da radę . Myślę ,że dzięki temu jego życie zyskało na komforcie bo nie zadręczał się myślami ,że odchodzi tylko nastawieniem że walczy .

Jeśli chodzi o HD ja już wielokrotnie wypowiadałam się , że w naszym przypadku sprawdziło się na medal . Wszystko udało mi się załatwić bardzo szybko łącznie z generatorem tlenu choć mój tato używał go raptem dwa dni przed śmiercią doraźnie.
Opieka tych ludzi była dużym wsparciem .
Lekarka fantastyczna , pełna zrozumienia uczucia .Pielęgniarka to samo .
Mój tato nie wiedział że to opieka hospicyjna- powiedziałam mu że to prywatna lekarka i prywatna pielęgniarka najlepsza jaką udało mi się prywatnie znaleźć. Bardzo cenił to sobie i cieszył się na spotkania z nimi . Sam nawet nie raz mówił jak coś go trapiło żebym do niej zadzwoniła podpytała .Nie zawsze świadomość jest dobra - to indywidualna sprawa człowieka :)
Jeżeli masz okazję skorzystać z HD to się nie zastanawiaj i nie zasypuj pytaniami ...Myślę ,że na wiele pytań właśnie oni znają odpowiedzi w końcu mają z tym do czynienia na co dzień .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group