1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajników
vioom

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 14851

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-06, 15:29   Temat: Rak jajników
Dawid1982 napisał/a:
Po za tym w Polsce pod tym względem jest ciemnoty bo w europie i Stanach dabez problemu robią takie operacje z wykorzystaniem salesavera. W Polsce to nawet nie wiedzą co to jest.

Poza tym wcale nie dziwota, że w Polsce nie wiedzą co to jest, myślę, że na całym świecie nikt nie będzie wiedział, co to jest salesaver :lol: Chyba, że mówimy o jakiejś sprzedaży, wyprzedaży (sale) i jej zachowaniu? Chyba, że chodzi o technikę odzysku krwi z pola operacyjnego nazywaną CellSaver (cell - komórka). Nie ważne...
Pamiętaj, że duże zabiegi chirurgiczne obarczone są bardzo istotnym ryzykiem utraty krwi (nie występuje ona zawsze ale ryzyko jest duże) w związku z czym, przed każdym zabiegiem o takim ryzyku lekarz prowadzący (operator) przede wszystkim dla bezpieczeństwa pacjenta jak i dla własnego komfortu zleca oznaczenie grupy krwi (jeśli ta nigdy nie była oznaczana), zabezpiecza odpowiednią liczbę jednostek krwi w banku szpitalnym i zleca wykonanie próby krzyżowej tak, aby w przypadku wystąpienia takiego powikłania można było natychmiast podać krew. Jeśli ubytek krwi będzie zbyt duży, pacjent zabiegu nie przeżyje. Nie masz prawa wymagać od szpitala posiadania urządzenia, które NIE SŁUŻY ratowaniu życia (bo istnieją sposoby osiągnięcia tego samego celu) a SŁUŻY wyłącznie zaspokojeniu chuci niepodawania preparatów krwi. Czy analogicznie mam prawo wymagać, żeby szpital posiadał robota DaVinci bo moje przekonania nie pozwalają mi być dotykanym łapskami chirurga? Absolutnie nie!

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group