1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 57
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-23, 16:50   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Dziękuję Wam wszystkim z całego mojego obolałego serca :cry:
Dzisiaj pożegnaliśmy tatkę :cry: Jeszcze za wcześnie, aby zebrać myśli. Odezwę się jak się ogarnę, bo życie musi przecież toczyć się dalej...
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-19, 23:31   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Gdyby miłość mogła uzdrawiać byłby z nami...
Dzisiaj o godz. 15.59 mój ukochany Tatko odszedł. Otoczony miłością najbliższych, w domu, spokojnie.
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-08, 14:02   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Cyntia, Sylam5 dzięki, że jesteście przy mnie w tym trudnym okresie. Dzisiaj było ciut lepiej :)
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-07, 16:33   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Niestety z tatką jest gorzej. Zdarzają mu się odloty świadomości, czyżby to były przerzuty? Dyżurujemy na zmianę w szpitalu. Jest ciężko, ale walka nierówna. Boję się nadchodzących dni. Na razie tyle.
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-31, 22:16   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Mogilanka, Olka dzięki i napiszę tylko tyle bardzo Go kocham i będę walczyć dla Niego, o Niego, dla siebie i o siebie.

a tak z ostatniej chwili tatko wylądował znowu w szpitalu, wodobrzusze szybko tym razem narosło pojawiły sie obrzęki nóg i chyba nici z tej chemii, bo do tej pory takich objawów nie było. Jednym słowem pogorszenie, choć rosołki są nadal konsumowane. Jutro konsultacje, jak się coś wyjaśni to napiszę. Mija właśnie 8 miesięcy od pojawienia się wody w brzuchu, ile przed nami? I co jeszcze nas czeka? Strach zaglada mi w oczy i nie chcę myśleć co dalej???

Trzymajcie kciuki i dziękuję, że jesteście :/pociesza:/
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-31, 14:26   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
No cóż a jednak czasami tak bywa :| Tato ważył 82 kg, a teraz tylko 55... Wyniszczenie rzuca się w oczy, dla nas nie jest problemem, ale nawet niektórzy znajomi nie potrafią ukryć szoku, gdy Go widzą, chociaż bardzo się staraja, a tatko to przecież wyczuwa :-(

Smutne to wszystko, jak choroba potrafi zmienić fizycznie człowieka, ale jeszcze gorsze jest wyniszczenie psychiczne :-( :-( :-(

Dam znać co będzie dalej, ale tak naprawdę to nie jestem optymistką, tak bardzo chciałabym, ale nie potrafię. Czyżby przeczucia? Zobaczymy....

Pozdrawiam, wiki
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-29, 17:21   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Mogilanko (czyżby z Mogilan?) kochana :-D niestety tatko jest tak wyniszczony, że wstydzi się wychodzić między ludzi :cry: Pozostaje balkon i spacery po mieszkaniu, ale tęskni bardzo za krakowskim rynkiem, za łąką pełną kwiatów za ptakami, za drzewami...

Bo musisz wiedzieć, ze tato ma bardzo poetycką duszę i ostatnio w Jego twórczości pojawił się motyw raka. ale to już odrębny temat.

Dobrze, że Wy możecie rozkoszować się pięknymi widokami natury, dotykać ją i smakować. to przecież takie ważne dla każdego, a dla naszych chorych jeszcze ważniejsze. Zazdroszczę ci tych spacerów z mamą i tak trzymajcie :okok" :brav: ::thnx::
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-28, 20:39   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Witam po krótkiej przerwie :) I znowu zbliża siękolejny nasz termin, kolejna próba :?ale?: Jak już pisałam na początku września ma zapaść decyzja o dalszym leczeniu tatki. Czy będzie chemioterapia? Ważne decyzje i ten ciągły niepokój, wyczekiwanie, strach :|

A tatko? po staremu :) pałaszuje rosołki, nienawidzi nutridrinków, a ostatnio na swoim blogu napisał : donoszę wszystkim nie bez żalu, że znowu jestem kurna w szpitalu. W chorym ciele silny duch, prze ku życiu... i aby tak było jak najdłużej :)

Pozdrawiam :-D
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-22, 00:10   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Moje kochane :) Nie piszę wiele bo wszyscy cieszymy się pobytem tatki w domku, dogadzamy Mu jak możemy i staramy się "nie pamiętać", że koniec sierpnia zbliża się nieubłagalnie, a jak wiecie na początku września zapadnie decyzja czy tatko kwalifikuje się do leczenia chemicznego :uuu: Widzę w Jego oczach niepew :?ale?: ność i strach
Ciężko z tym wszystkim żyć, ale jak mus to mus :-(

Więc staramy sie wykorzystać ten czas kiedy jest w domu, ale czasami dopada Go dołek, raz większy raz mniejszy i wtedy ja też uciekam do kąta i upuszczam łezki, tak po kryjomu.Gdzieś tam w środku odzywa się niepokój, bo przecież w marcu dawano mu od 2 tygodni do 6 miesięcy życia, a to już... Niepokój przeradza się w strach i wtedy nawet dobry apetyt tatki nie cieszy, bo pogorszenie może przyjść nagle, prawda?

Moli kochanie tego płynu było ok. 10 litrów, on się tak szybko zbiera :-(
Mogilanko nad wagą tatki pracujemy, a przede wszystkim on sam pracuje. Na razie nie spada i chyba lekko drgnęła w górę, ale stwierdzić trudno przez to wodobrzusze.
Jednym słowem czekamy....

Dzięki Wam za pamięć i Tobie Cyntia też. Całuję Was wszystkie razem i każdą z osobna. :in_love:
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-13, 22:52   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Odbarczony tatko wrócił do domu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-09, 21:34   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
OczywiścieNo więc tak... byłam dzisiaj na rozmowie z profesorem.
Zapytałam o diagnozę... tak to mesothelioma czyli międzybłoniak. Badanie IHC konsultował znany patomorfolog krakowski. Okazało się jednak że w trakcie laparoskopii pobrano zbyt ubogi materiał i nie można określić czy to mesothelioma czy mesothelioma malignum :?ale?: Była konsultacja z chirurgiem i rozważano nawet otwarcie tatki, ale stwierdzono, że za duże zagrożenie ze względu na wyniszczenie tatki :-( Na moje pytanie jaka jest różnica pomiędzy mesothelioma a mesothelioma malignum odpowiedział mi dr, że pierwszy łagodny, a drugi złośliwy. Jeden i drugi źle rokują, ale tylko ten drugi, złośliwy, można leczyć chemią :?ale?:
Oczywiście w przypadku tatki objawy kliniczne przemawiają za malignum :-( Ale przebieg choroby tatki jest nietypowy, więc wątpliwości pozostają :?ale?:

Co postanowiono zatem? Dano tatce miesiąc na zebranie się, waga ma nie spadać, a nawet iść do góry, poziom białka ma wzrosnąć i na początku września decyzja o rozpoczęciu bądź nie leczenia .Tatko ma dużo chodzić, stosować się do zaleceń lekarzy i wierzyć, że będzie dobrze. Wyniki krwi są dobre i nie trzeba przetaczać, apetyt dopisuje nadal :) Tatko jest w szpitalu, odbarczany powoli, ok. 2litry dziennie... takie zalecenia lekarzy. Stan psyychiczny tatki dobry, bo wreszcie przedstawiono mu jakiś plan leczenia :-D jakiś cel :) Wie, że może być różnie, ale cel motywuje :lol: :lol: :lol:

To tyle z pola walki, pozdrawiam wiki |buziaki| |buziaki|

[ Dodano: 2010-08-09, 21:51 ]
I jeszczs na koniec parę słów. DSS w jednym ze swoich postów bardzo przystępnie wyjaśniła dylematy związane z leczeniem chemicznym... pierwsza zasada nie szkodzić, zastosować rachunek strat i zysków, a może analizę kosztów? Tatko jest księgowym :-D , mama ekonomistką, więc nikt nie nalega... poczekamy ;)
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-06, 20:37   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Cyntia napisał/a:
Z pewnością Tatuś jest z Ciebie dumny


Cyntia kochana, a jakże :-D , ma nas trzy ;) i mawia do znajomych i przyjaciół: moje wspaniałe córki :-D :-D :-D

podrawiam i dziękuję, że jesteście ze mną |buziaki|
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-04, 21:08   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Moli kochanie ak mi przykro... Mój tatko też od wtorku w szpitalu...Jutro odbarczanie pod konrolą usg i na oddziale chirurgicznyym. Tyle mogliśmy dla niego zrobić, żeby mniej bolało i było skuteczne... To już 4 raz...

Pisałam już o dzisiejszej konsulacji z onkologiem. Była a jakże, tatko chciał sam porozmawiać z lekarzem, taki spryciula ;) Ale była przy tej rozmowie lekarka z oddziału i przekazała nam, że p. profesor zalecił po odbarczeniu wykonać usg i jeżeli nie będzie guza, tylko zmiany rozsiane to będzie leczenie chemiczne. Dotychczasowe wyniki pokazywały drobne rozsiane guzki, więc może wszystko będzie OK i tatko dostanie tę chemię. Ma bardzo trzeźwy umysł i wie, że o jakaś szansa dla niego.

Wyniki krwi niezłe, jak wyraziła się p. dr i nie ma konieczności przetoczeń :-D Apetyt dopisuje nadal, na pewno tatko jest silniejszy, w marcu nie miał siły odkręcić butelki wody mmineralnej, a wczoraj w szpitalu sam łóżko przestawił :lol:
:tull:
moli napisał/a:
a co bedzie po chemii

My też mamy obawy, ale DSS :heart: potrafi tak dotrzeć do każdego, że człowiek przestaje fiksować... Czytam wszystkie Jej posty i uczę się nie tylko walczyć, ale też żyć z chorobą tatki. Dzięki DSS, że jesteś :heart:

Moli mój tatko też wyniszczony. Zleciał z 82 kg do 55. Inna postura, wszystko takie zminiauryzowane, kruche, delikatne, tylko oczy bystre i takie dawne pozostały, i jeszcze wola walki, nadzieja i poczucie, że nie jest sam, że zawsze może na nas liczyć. Tak sobie myślę, że ta straszna choroba, przy całym swoim przerażającym okrucieństwie, dała nam poczucie jedności i miłości...
Mam taki charaker, że w każdej syuacji staram się dostrzec, wyszukać jakąś dobrą sronę, innymi słowy: nigdy nie jes ak źle, żeby nie mogło być gorzej :)

Moli kochana musimy walczyć dalej i być z naszymi tatkami :)

[ Dodano: 2010-08-04, 21:11 ]
... sorki za błędy... t ;) mi nie wchodzi
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-03, 23:33   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
DSS wielkie dzięki :heart:
  Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
wiki

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 53203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-02, 22:58   Temat: śluzak rzekomy otrzewnej
Mogilanka, Olka tutaj nie chodzi o to czy zdecydować się na leczenie systemowe. Mamy obawy czy rozpoznanie międzybłoniaka jest pewne. Konsultowaliśmy tatkę u kilku onkollogów i zdania są podzielone między śluzaka i międzybłoniaka. To bardzo rzadkie nowotwory i z tej przyczyny trudno je zdiagnozować :?ale?: A z tego co czytałam leczenie systemowe międzybłoniaka jest inne niż śluzaka. I tu mamy problem :?ale?:

Tatko przecież osłabiony, chudziutki i jeszcze ta niepewność :?ale?:
A w praktyce wygląda to tak: chirurg onkolog to śluzak, onkolog chemioterapeuta międzybłoniak , i tak nam mącą :roll:
Mam wrażenie, że środowisko krakowskich onkologów jest podzielone, a może nawet więcej :shock:
A cóż my laicy możemy :?ale?: Może za dużo wymagam :?ale?: Chcę komuś zaufać, aby pomóc tatce i dalej kręcę się w kółko :-(

A tatko już w szpitalu, poszedł na odbarczanie i przebadanie ogólne, a w środę zobaczy go onkolog i zobaczymy co będzie, a raczej co tato zadecyduje. MY USZANUJEMY JEGO DECYZJĘ...



:)pozdrawiam wiki

[ Dodano: 2010-08-03, 11:58 ]
Witam :) Może ktoś :heart: mi pomoże. Znalazłam w wikipedii takie informacje dotyczące badań IHC w wykrywaniu międzybłoniaka:

Typowa immunohistochemia wyników międzybłoniaka:
Pozytywny
EMA
WT1
Calretinin
Mesothelin-1
Cytokeratin 5/6
HBME-1

Negatywny
CEA
B72.3
MOC-3 1
CD15
Ber-EP4
TTF-1

U nas zastosowano do badania nstp. panel:
CEA -
CK 5/6 +
karletylina +
mesothelina +

Czy to wystarcza?

Pozdrawiam, wiki
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group