1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-19, 11:23   Temat: Rak nerki
Tak bardzo mi przykro. Wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-26, 21:54   Temat: Rak nerki
Przeczytałam twoja historię . Jakoś wcale mnie to nie zdziwiło. Może dlatego,że sama doświadczyłam już wielu takich "przyjemności". Ten Twój "dość podrzędny -podprezes-" to typowy przykład niedouczonego prostaka ,co to się boi,że się rakiem zarazi.Może powinieneś mu powiedzieć,jak wrócisz do pracy, że rak to nie wirus HIV i wyjaśnić w krótkich żołnierskich słowach różnicę pomiędzy jednym a drugim.Czytając Twoje wypowiedzi wiem,że to potrafisz - mam na myśli to,że będziesz potrafił dobrać formę tego wyjaśnienia do poziomu swojego słuchacza. Gość będzie Ci wdzięczny do końca życia, chociaż się nie przyzna przed nikim do tego. Cóż- inteligencja w pierwszym pokoleniu przejawia się wstrętem do pracy fizycznej i zupełna nieprzydatnością jeszcze do umysłowej . Idąc dalej tym torem myślenia powoli dochodzę do wniosku,że suma IQ na planecie jest stała a populacja rośnie.
Trzymaj się Jermal. Głowa do góry :)
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-23, 18:22   Temat: Rak nerki
Witaj Jermal
Mam nadzieję,że już otrząsnąłeś się po lekturze wyniku CT i powoli życie wraca na swoje tory. Wiem,że tak będzie w Twoim przypadku, bo Ty przecież rozsądny facet jesteś. Jak zaczniesz brać Afinitor, zapewne zyskasz więcej wewnętrznego spokoju, ponieważ będziesz miał świadomość,że jesteś leczony. Najtrudniejszy czas , to oczekiwanie na nowy przydział leku. Jestem z Tobą w tych trudnych momentach i jestem pewna,że doskonale przejdziesz i tę próbę w walce z chorobą. Wspieram Cię z całych sił. Jesteś dla wszystkich forumowiczów wielkim wsparciem a Twoja postawa i dystans (mimo wszystko) do tej choroby jest godny wyróżnienia. Dasz radę Jermal . Wszyscy w Ciebie wierzymy. :okok"
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-15, 22:59   Temat: Rak nerki
Trzymam za Ciebie kciuki. Jesteś słaby przez to żelazo. Ale cóż- dobrze, że udało się "dopaść" panią onkolog. Sytuacja, jak jest w Twoim przypadku przypomina grecką tragedię- koniec sutentu - progresja ;afinitor - kolejny etap leczenia po progresji. Jedno mogę Ci napisać: Moja mama panicznie obawiała się afinitoru ponieważ znała skutki uboczne sutentu - ale, jak sama przyznała, po pierwszym kursie Afinitoru odżyła.Ustąpiły wszystkie mdłości, słabości, biegunki i cała reszta, którą zapewne znasz. na CT wybierz się z córką - będziesz w przednim towarzystwie :) Życzę Ci dobrego wyniku CT - takiego, który pozwoli Ci dalej spokojnie żyć i dawać nadzieje i wsparcie innym forumowiczom i nie tylko :)

A tak swoja droga Jermal pod gabinetem o 6.40 to niezły widok.
Trzymaj się ciepło i nie dawaj się stworowi RCC. Trzeba tępić gada ( a może płaza?)

Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-14, 19:05   Temat: Rak nerki
jermal , trzymaj się i nie poddawaj czasem gorszym nastrojom. Tez z niecierpliwością oczekuje na Twoje dobre , oczywiście, wyniki CT.
Co do dawki 37,5 sutentu. U mojej mamy było tak,ze zle tolerowała podawanie w cyklu 28 dni 1x sutent 14 dni przerwy. Lekarze ustawiali podawanie w innych schematach. Bywało 2 dni po 1 tabletce - jeden dzień przerwy, a było tez tak ,że miała tabletki po 25 mg i wtedy brała 1dzień 2 tabl(50 mg) 1 dzień 1 ( 25 mg) . Tabletki były brane bez zachowywania 2 tygodni przerwy w "trybie ciągłym) a dawka była wyliczana średnio na dobę. Dlatego rzynajmniej u nas nie zawsze było to 50 mg . Wtedy takie dawkowanie nie wykluczało z programu. Nie wiem jak jest w tej chwili - z Sutentem nie jestem na bieżąco - jeśli chodzi o sprawy procedur.
trzymam za Ciebie kciuki
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-29, 15:23   Temat: Rak nerki
Ach ta wiosna. Mogłaby być cały rok, żeby tak zawsze chciało się żyć. No i te cudowne właściwości lecznicze |prosi|
Kukułka , to chyba sam wiesz co oznacza. Bardzo dobry znak. Bardzo dobry [kwadr]
Tak trzymaj Jermal niech dobry nastrój Cię nie opuszcza, że o szanownym zdrówku nie wspomnę.
pozdrawiam
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-24, 18:20   Temat: Rak nerki
Ja piałam o maści robionej na zamówienie.Ona nie ma nazwy jako takiej. Lekarz dermatolog na podstawie objawów skórnych dobiera takie składniki maści, które połączone razem zniwelują lub znacząco zmniejszą zaobserwowane objawy. Ta maść jest robiona w aptece szpitalnej albo zewnętrznej na podstawie recepty,na której lekarz wypisuje substancje czynne , ich ilości itp. Miałam na myśli lek recepturowy.
pozdrawiam Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-19, 09:48   Temat: Rak nerki
Badania kliniczne zawsze przyczyniają się do postępu wiedzy w badanej dziedzinie. To chwalebne,ze podzieliłeś się wynikami. A całkiem poważnie, to uważam,że nasi lekarze onkolodzy trochę za mało przykładają się do złagodzenia skutków ubocznych leków. Szczególnie "zespół ręka- stopa" jest dokuczliwy. Co prawda mojej mamy to nie dotyczyło, jednak wiem od innych pacjentów,że jak się pójdzie na dobry oddział dermatologiczny ( ze skierowaniem oczywiście od onkologa) i zagrozi okupacją oddziału w przypadku nieudzielenia pomocy, to leczenie się znajduje i to skuteczne. Podobno robią skuteczne maści dobierane na miarę pod pacjenta. I one faktycznie działają. Może więc iść tą drogą?
Bardzo chciałabym Ci pomóc, więc podsuwam to rozwiązanie.
Sukcesów i wytrwałości życzę , no i pozdrawiam oczywiście :)
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-13, 10:55   Temat: Rak nerki
Cieszę się,że moje analizy były w miarę trafne i dziękuje za komplement [wstydnis] . Prawdziwym bohaterem 8 cyklu sutentu jesteś Ty. Życzę Ci "głównych ról" w bardzo wielu kolejnych odcinkach [tak] Trzymaj się , zdrówka i pogody ducha życzę
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-01, 17:35   Temat: Rak nerki
Witaj.
Rozumiem twoje "mieszane uczucia" spowodowane doniesieniami o kondycji służby zdrowia, programów medycznych itp. tez je przeżywam , ale nie przejmuj się tym za nadto. zawsze można wrócić do programu chemioterapii niestandardowej i z tego programu dostać lek. tak mówi nasz lekarz i zawsze podkreśla,że będzie walczył o leczenie w każdy możliwy sposób. Także póki co, nie zaprzątaj sobie tym głowy. jak będzie trzeba, to wszyscy tutaj będziemy coś radzić i tak łatwo się nie damy. Pomimo,że to forum, piszemy anonimowo w necie, to jednak na moją pomoc w realu , jak będzie trzeba możesz liczyć. wiem , jak czasami to się przydaje.
A teraz o wynikach badań. W porównaniu z droga leczenia mojej mamy, to powiem,że kreatyninę ponad normę miała przed zastosowaniem sutentu. Po pierwszym kursie wróciła do normy. Drugi raz była ponad normę przy rozpoczynającej się niedokrwistości(opisywałam to ostatnio w moim wątku).
To samo dotyczyło białka CRP było bardzo wysokie - trzycyfrowe, potem było dwucyfrowe a teraz to bywa nawet w normie.Ponieważ jest to wskaźnik m. in. stanów zapalnych w organizmie, to może mieć związek z barkiem. Być może potrzebny jest jakiś antybiotyk , który pomoże Ci to zwalczyć. U mojej mamy w przypadku stanów zapalnych tak postępowano i zawsze antybiotykoterapia była szybko włączana. Rozważ wizytę u lekarza.
Kolejna sprawa , to kwas moczowy. tez na początku leczenia był bardzo wysoki i lekarz powiedział,że jest to naturalnym Wskaźnikiem nowotworu nerki i metabolity guzów powodują jego nadmierne wydzielanie, jak dobrze zrozumiałam. zostało włączone leczenie farmakologiczne ( preparat milurit) najpierw w dawce 100 2x dziennie a teraz jest 300 też zdaje się 2 x dziennie. Medycy mówią ,ze trzeba nad tym panować, ponieważ może powodować choroby stawów.odkłada się w torebkach i powoduje stany zapalne. Tu przychodzi mi na myśl Twój bark.Może to powiązane? Przemyśl to i może udaj się do lekarza z pytaniami na kartce ( ja czasami sobie piszę, żeby się nie pogubić w rozmowie...)
Nie umiem Ci inaczej pomóc, chociaż bardzo bym chciała. jeżeli to,co napisałam przyda Ci się to dobrze. Zawsze podkreślam - skonsultuj to z lekarzem.
Życzę Ci dobrego zdrówka i samopoczucia - mimo wszystko. pozdrawiam cieplutko
Wiki
  Temat: Rak nerki
wiki4000

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-18, 21:40   Temat: Rak nerki
Witaj.
Po przeczytaniu Twojego posta odnoszę wrażenie, ze masz się całkiem nieźle, bo poczucie humoru Cie nie opuszcza. To bardzo dobrze :) Pies jest inteligentnym przyjacielem człowieka i sądzę,że szybko pojmie info jakie próbujesz mu przekazać. Najprędzej pojmie to przez doznania empiryczne. Nie wiem czy na współpracownikach można próbować tej samej metody co u psa. na nich to raczej werbalizacja powinna zadziałać, chociaż różnie bywa...
Współczuję uciążliwości skórnych na stopach. Może podpytaj telefonicznie lekarza o jakieś leki - maści. A o mości , o której wspomniała Beata ,ja tez czytałam i słyszałam. Wcale nie w kategorii żartu. Życzę Ci jak najszybszego powrotu do normalnego funkcjonowania. Jesteś twardym facetem.Dasz radę.
Pozdrawiam
Wiki
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group