1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bardzo duży rak jelita grubego
wojciech_pi

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20164

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-17, 22:19   Temat: Bardzo duży rak jelita grubego
Maniek napisał/a:
Dzięki wszystkim z wsparcie. Operacja odbyła się w piątek. Lekarz prowadzący powiedział, że odbyła się bez najmniejszych komplikacji i guz usunięto w całości z naddatkiem tkanki zdrowej. Niestety z dużym prawdopodobieństwem jest to guz złośliwy. Będzie jeszcze oczywiście badanie TK, jak wujek trochę się zregeneruje i inne wymagane badania. Lekarz twierdzi, że oglądając sąsiednie organy na żywo nie stwierdzono zmian, ale czy tak faktycznie jest będzie wiadomo po badaniach.
Wujek czuje się bardzo dobrze, poza bólami związanymi z operacją. Nic już nie uciska. Jest spokojny, można wręcz powiedzieć, że szczęśliwy i widać chęć walki. Zdecydowanie inaczej niż przed operacją. Stomia założona, ale na 95% czasowa.
Teraz inne badania i oczekiwanie na wyniki. Jestem jednak dobrej myśli.


Ile twój wujek ma lat ?
Pytam , bo wierzyłem w powyższy scenariusz w przypadku mojego ojca (tytuł postu : "Nieoperacyjny nowotwór jelita grubego")
Ale niestety guz u mojego ojca (13cm) nie został usunięty, wyłoniono stomię. Aktualnie rana się powoli goi (5-ty tydzień). Może za 2-3 tygodnie dostanie chemię, ale na wyleczenie (usunięcie guza) zdaniem onkologa raczej nie ma szans .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group