1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-22, 11:12   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Witam ponownie, mam już od 2 dni w domu :-). Czuję się dobrze jedynie co ją denerwuje to strasznie twarda skóra pod brodą :-( .
W wtorek jedziemy po wynik histopatologiczny z wyciętej krtani (pewnie będzie więcej nam wiadomo po tym wyniku). 28 listopada do Gliwic (zakłada radioterapii) na konsultację, jestem ciekaw kiedy zostanie wykonane 1 naświetlenie aby to nie trwało kolejne 2 miesiące :-( .
Co do mówienia to wydaje mi się że mamę jest lepiej zrozumieć niż przed zabiegiem...


Witaj twarda skóra pod brodą może zanikać po kilku latach (2ch) lub wcale i może zostać tak do końca. Co do radioterapii w Bydgoskiej onkologii okres oczekiwania na miejsce na oddziale wynosi około 2ch do 3ch miesięcy. Nie wiem jak jest w Gliwicach niestety kolejki są straszne i jeszcze dochodzi koniec roku.
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-15, 22:34   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
A po czym lekarze poznają że nie ma przerzutów?


Po TK.. po USG ... po PET ... po markerach w krwi o ile się nie myle.

Nie chce być oschły, ale mam wrażenie po przeczytaniu całego tematu, że nie masz kompletnie bladego pojęcia z czym wam przyszło się mierzyć i chcesz usłyszeć (przeczytać), że bliska Ci osoba na 100 % z tego wyjdzie.

Niestety muszę Cię zmartwić - tej pewności Ci nie da nikt. Możesz mieć jedynie nadzieję, że będzie dobrze, że to co lekarze zastosują do leczenia pomoże i więcej się to nie pojawi. Możesz wspierać najbliższa Ci osobę i mieć dużo siły w sobie by nie okazać tego, że coś jest nie tak. Możesz pokazać, że da się z tym żyć i nie poddawać się. W końcu MUSI być dobrze.
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 83695

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-15, 17:54   Temat: Rak krtani
Kaska89 napisał/a:
No tak, ale skoro była już operacja i główne ogniwo zostało wycięte a teraz trzeba wypalić ewentualne resztki z okolicy. A chemia na "wszelki wypadek" jest bez sensu, kiedyś może być faktycznie potrzebna tak jak u nas ale póki co radioterapia radykalna powinna być wystarczająca.


Potwierdzam, radioterapia radykalna służy do napromieniowania miejsca w celu zabicia resztek komórek nowotworowych nie kalecząc przy tym narządów zdrowych. W przypadku mojego taty była potrzebna radio- i chemio-terapia.

Cytat:
Radioterapia radykalna ma na celu uzyskanie trwałego miejscowego wyleczenia przy możliwie najmniejszym ryzyku powikłań popromiennych obniżających jakość życia i powodujących trwałe kalectwo lub zagrażających życiu. Do radykalnej radioterapii kwalifikowani są chorzy, u których typ nowotworu, jego budowa histologiczna, lokalizacja, zaawansowanie i sąsiedztwo zdrowych narządów krytycznych stwarzają wysokie prawdopodobieństwo osiągnięcia celu leczenia. Cel ten można osiągnąć w przypadku nowotworów o wysokiej lub miernej promieniowrażliwości i promieniouleczalności.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group