1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-31, 18:47   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Stary Rok mija lecz marzenia zostają,
Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim
nadzieję na uspokojenie, życzliwość
i spełnienie marzeń.
W te piękne i jedyne w roku chwile,
składam Wam życzenia pogodnych,
zdrowych i radosnych dni,
pełnych miłości, uśmiechu i szczęścia


Szczęśliwego Nowego Roku 2013


PS. Dziękuję za Waszą obecność:) dzięki Wam udało mi się przerwać ten trudny czas, wiedziałam że nie jestem sama z chorobą Tatusia;
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-09, 17:52   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Witajcie kochani:)
Postanowiłam do Was napisać, bo naszą rodzinę dręczy jakiś potworny pech. Pół roku temu , jak wiecie, odszedł nasz ukochany Tatuś, a 28 września, mój szwagier popełnił samobójstwo...;( Miał tylko 43 lata, glowę pełną marzeń , planów, 3 letnią córeczkę, na którą tak długo czekał... czasem myślę, że to wszystko jest do d.....y.
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-13, 19:09   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
jutro mija pół roku od dnia, w którym świat się dla mnie zatrzymał:(
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-14, 13:17   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Dwa miesiące temu mój świat się zatrzymał:( to tylko dwa miesiące od śmierci Tatusia, a mnie wydaje się, że minęła cała wieczność odkąd Go nie ma. Ciągle wydaje mi się, że gdzieś pojechał, tak lubił podróżować... dopiero kiedy idę na cmentarz i staję nad Jego grobem dociera do mnie, że Jego już nie ma i nigdy nie będzie.... ciężko mi :cry:
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-18, 18:57   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Wczoraj minął miesiąc od pogrzebu Tatusia:( wiedziałam, że będzie ciężko, ale nie wiedziałam że aż tak...:( często odwiedzam Go na cmentarzu, siadam przy grobie i wtedy zalewa mnie taki spokój... czuję Jego obecność tak bardzo namacalnie...
Tęsknię za Nim okropnie, nie radzę sobie z rzeczywistością; niedawno dzieciaki chciały oglądać video z naszego wesela-nie pozwoliłam, nie dam rady patrzeć na Tatka żywego, uśmiechniętego, pełnego życia... jeszcze nie teraz...
źle mi bardzo, nie wiem jak to będzie..................
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-02, 13:26   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Dziękuję Wam wszystkim za Waszą obecność i wsparcie:)
nadal podczytuję forum i zaczynają nachodzić mnie wątpliwości: czy na pewno zrobiłam WSZYSTKO co można było zrobić, żeby pomóc Tatusiowi? Może gdybym pojechała do innych lekarzy, szpitali żyłby do dziś? Tak bardzo mi żal, że nie ma Go już z nami... :(
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-14, 19:34   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Nie ma GO już z nami... odszedł... dziś o 9,43:( a razem z Nim połowa mojego serca
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-13, 18:55   Temat: Tatuś odchodzi...
witajcie...
wygląda na to, że nasza walka kończy się przegraną... naszą przegraną...:( walczyliśmy dzielnie przez 16 miesięcy , ale niestety...
Od soboty nastapiło ogromne pogorszenie ogólnego stanu Taty, Jego zachowanie wskazywało na przerzuty do mózgu;
Tatuś śpi prawie całą dobę, wczoraj doszło charczenie(trudne do zniesienia), skóra przybiera taki woskowy kolor, zmieniają się rysy twarzy. Cięzko mi o tym pisac:( kiedy zaczynaliśmy, wierzyłam, że uda nam się przegonić tego gada na kilka lat, a tutaj niestety...
dzis pojawiły się problemy z przełykaniem, Mamcia znalazła w miejscu, gdzie kończą się żebra guzek wielkości orzecha włoskiego; wczoraj jeszcze mówił mi, że nic Go nie boli, a dziś
skarży się na ból całego ciała... Mama podaje sevredol, jutro pójdzie po morfinę w płynie, bo te leki już nie pomagają...
przepraszam, może to wszystko napisane nieco chaotycznie, ale w głowie mam pustkę i tylko ten ogromny ból.............:(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-03-13, 19:56 ]
Zagubiona, scaliłem post do Twojego wątku. Trzymaj się ... :tull:
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-24, 19:52   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Nie było takiej możliwości, niestety. Mój Tato ma podawaną chemię na pododdziale chemioterapii w Tarnowskich Górach, tam wszystkim zajmują się pielęgniarki. Lekarz jest tylko w poniedziałek , przez kilka popołudniowych godzin. Do "dyspozycji" mamy lekarza internistę , który prowadzi pacjentów przeciwbólowo, to wszystko. Jedna z pielęgniarek, o której pisałam wcześniej, zwróciła uwagę na dziwne zachowanie Tatka, powiedziała że zgłosi to lekarzowi. Stwierdziła, że lekarz na podstawie badania neurologicznego jest w stanie stwierdzić czy to przerzut czy też nie. Zobaczymy w najbliższy poniedziałek. Mam nadzieję, że to jednak reakcja na lek+chemia.
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-24, 19:21   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Gazdo, lekarz nie widzial Taty, ale pielęgniarka też zauważyła dziwne zachowanie. Stwierdziła, że pogoda ma też duży wpływ na pacjentów onkologicznych i że mamy go obserwować. Dziś jest OK, zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że to faktycznie działanie leków, a nie przerzuty. Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-24, 18:09   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Richelieu - dziękuję za odpowiedź. Byłam dziś u rodziców. Z ciekawości zaczęłam czytać ulotki leków jakie przyjmuje mój Tato. I tak: lek przeciwdepresyjny o nazwie VELAXIN ER 37,5 mg oraz NEURONTIN 100mg ; w działaniach niepożądnych występują omamy, agresja wobec innych, zaburzenia koordynacji , widzenia. Mój Tato miał wczoraj takie własnie objawy, dziś jest spokój. Czy jest możliwe, żeby połączenie tych leków z chemią zaostrzyło działania niepożądane? Gdy jechalismy do szpitala było Ok, dopiero w trakcie przyjmowania chemii tato zaczął "szaleć". Nie wiem, co o tym myśleć...
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-23, 18:29   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Kochani:) pojawił się problem, na który nie umiem znaleźć wyjasnienia. Mój tato dostał dziś 5 wlew chemii, leczony jest :paxitaksel+cysplastyna. Dziś podczas wlweu zaczął gadać bez sensu, mówi do siebie, coś tam sobie tłumaczył, pokazywał:( nie wiem, co o tym sądzić??? czyżby pomimo chemioterapii choroba postępowała i nastapił przerzut do mózgu? dodam, że leczenie przynosi efekty, guz zmniejszył się wyraźnie, tato praktycznie w ogóle nie przyjmuje leków przeciwbólowych... co to może być?
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-28, 19:45   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
dziękuję za wsparcie i słowa otuchy, pozdrawiam równie serdecznie:)
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-28, 15:57   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
Kmis - dziękuję za "wizytę" i serdecznie pozdrawiam. Tato dostał dziś trzeci wlew. Następna wizyta 11 stycznia 2012 roku. Jestem pełna wiary i optymizmu, że ta chemioterapia, choć paliatywna , da nam się cieszyć Tatą jeszcze długo. Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
zagubiona1974

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 42298

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-22, 20:39   Temat: Nowotwór prawej zatoki szczękowej
witaj:) tato miał robione RTG na którym wyszła całkowita zacieniona zatoka szczękowa. Przy zabiegu okazało się , że to nie torbiel jak lekarz pierwotnie zakładał, tylko tkanka... badanie MR to potwierdziło... tylko że wtedy był już ogromny guz, nieoperacyjny zupełnie. Pozdrawiam i życzę Ci dużo zdrowia.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group