1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz Neo przewodu pokarmowego
Autor Wiadomość
Joasia51 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 35
Skąd: Gliwice
Pomogła: 6 razy

 #76  Wysłany: 2013-03-16, 12:49  


Witaj Darku. Cieszę się, że leczenie Twojego taty przebiega tak sprawnie.
Mój mąż ochrypł po pierwsej radioterapii i tak już zostało do końca.
Jeżeli chodzi o apetyt to mój mąż marzył o normalnym jedzeniu, niestety nie założyli mu stentu tylko rurkę do jelita i tak był odżywiany. Nigdy nie zapomnę jak przyjechałam do CO na odwiedziny. Szukałam go wszędzie i znalazłam go w szpitalnym barze./ Stał i obserwował ladę z jedzeniem i ludzi spożywających obiad. Serce mi się krajało na ten widok.
Darku bądż silny i pokonajcie tego gada. Macie na to duże szanse. Pozdrawiam Cie serdecznie i dalej...trzymam kciuki.
U mnie minęły już 3 tygodnie, nigdy się nie pogodzę ze śmiercią męża. Ciągle myślę gdzie popełniłam bład, dlaczego tak długo go diagnozowali, dlaczego...dlaczego... My do CO mieliśmy tylko 12 km i ...aż 12 km. Trzymaj się Darku i bądż silny!!
_________________
joasia 61
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #77  Wysłany: 2013-03-17, 08:52  


Witam

Tata od wczoraj nie moze sie wyproznic. Co bym mogl mu podac?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #78  Wysłany: 2013-03-17, 09:59  


Czopki glicerynowe 2g, laktulozę w syropie, Radirex (do wyboru, nie jednocześnie) - sporo jest preparatów na zaparcia.
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #79  Wysłany: 2013-03-18, 20:25  


Dzis zapytalem pani Doktor jaka dawke naswietlania ma tata i powiedziala ze 50 Gy . Czy to nie za malo? Wydaje mi sie ze powinno byc przynajmniej 60 Gy?
 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #80  Wysłany: 2013-03-20, 10:22  


Witaj Darku,
Od dluzszego czasu walcze z zaparciami nawykowymi u mojego dziecka, wiec mam spore doswiadczenie jesli chodzi o rozne srodki i specyfiki na zaparcia... z takich aptecznych polecam laktuloze bez recepty lub ciekla parafine. Laktuloze bierze sie najlepiej naczczo, 15 ml, efekt powinien nastapic po okolo dwoch dniach. Parafine tez naczczo, okolo lyzki stolowej i pozniej druga orzed planowznym obiadem. Oczywiscie skonsultuj z lekarzem jak masz mozliwosc bo parafina jest dosc silna, dziala jak czopek glicerynowy tylko od drugiej strony. :-). Naturalnych rzeczy to polecam sloiczek gerbera dla dzieci sliwki suszone. Ma postac papki, wiec tato nie powinien miec problemu z przelknieciem, a jesli bedzie mial to mozna go troszke rozwodnic sokiem np jablkowym, kompotem lub woda i podac w postaci gestego nekaru. Efekt nie jest natychmiastowy, ale powinien ,pogonic,.. w ostatecznosci mozna zrobic tacie lewatywe ale to tylko po konsultacji z lekarzem..
Pozdrawiam was goraco... alice
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #81  Wysłany: 2013-03-20, 10:33  


Darek01 napisał/a:
Dzis zapytalem pani Doktor jaka dawke naswietlania ma tata i powiedziala ze 50 Gy .

A w jakim frakcjonowaniu, tzn. jaka jest dzienna dawka naświetlań?
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #82  Wysłany: 2013-03-20, 21:27  


Tata bedzie mial okolo 28 naswietlan. Zapytam pani doktor jakie sa dawki dzienne bo myslalem ze dawka dzienna to te 50 Gy ale to by pewnie bylo za duzo?

Dziekuje alice za obszerne objasnienie dotyczce zaparc:-) . Zastosowalismy laktulosum i potem jeden czopek glicerynowy jak polecila absenteeism i pomoglo.

Apetyt ma troszke lepszy i zazywa apetizer. Tatko musi sie wzmocnic przed druga chemia na 29 marca. Waga znowu w dol ale mamy jeszcze 9 dni zeby przytyl.

Pozdrawiam Was goraco Darek
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #83  Wysłany: 2013-03-20, 21:40  


Darek01 napisał/a:
myslalem ze dawka dzienna to te 50 Gy ale to by pewnie bylo za duzo?

Zdecydowanie, 50 Gy to dawka łączna :)
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #84  Wysłany: 2013-03-22, 19:12  


Dzis dowiedzialem sie ze tatko bedzie mial 28 naswietlan. Czyli jak ma ustalona dawke 50 Greyow to dzienna dawka z moich wyliczen wynosi 1,785 Gy. Czy to jest dobra dawka?
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #85  Wysłany: 2013-03-22, 20:01  


Zwykle podaje się 60-66 Gy po 2 Gy, ale czasem lekarze decydują się na mniejszą dawkę - może to wynikać ze stanu pacjenta czy miejsca naświetlania. Także spokojnie.
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #86  Wysłany: 2013-03-29, 07:33  


Jestem wlasnie w CO. Czekamy na wyniki krwi. Jak beda dobre to tatke przyjma na oddzial i dostanie 2 gi wlew chemii. Przypadlo na same swieta ale oby bylo dobrze.

Pozdrawiamy i zyczymy Wam Wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych Swiat Wielkiej. Nocy, spedzanych w gronie rodzinnym
 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #87  Wysłany: 2013-03-29, 11:55  


Ja Tobie również życzę Wesołych świąt i dużo zdrówka dla tatka a przede wszystkim, żeby wyniki były super :) pozdrawiam, alice
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #88  Wysłany: 2013-04-03, 18:36  


Tatko juz po drugim wlewie chemii. Wlasnie przyjechalismy z CO.

Znow czuje sie slabo i brak apetytu i smaku. Pozostalo jeszcze kilka naswietlan i zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam Darek
 
 
nail_32 


Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 183
Pomogła: 35 razy

 #89  Wysłany: 2013-04-06, 21:11  


Mam nadzieję ze będzie dobrze! słabe samopoczucie po wlewach zrozumiałe. u nas doświadczenie pokazuje ze to mija i daje się trochę nadrobić ten brak apetytu. Mam nadzieje ze u taty twojego również. Pozdrawiam!
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #90  Wysłany: 2013-04-23, 08:53  


Witam po dłuższej przerwie

Tata ma koniec naświetlań i po drugiej chemii strasznie się czuje . Jest osłabiony , schudł i nie chce jeść . Brak apetytu.
Co mogę zrobić? Czy iść do lekarza domowego i poprosić o kroplówki? Dzwoniłem do CO i powiedzieli że lekarz domowy może zrobić morfologie i przebadać wstępnie ale na wizytę domową nie chce przyjechać. Czy lekarz domowy ma obowiązek podjechać na wizytę domową? Tata jest taki słabiutki że ciężko mu chodzić nawet . Myślę że powinien dostać kroplówki? W prawej ręce wzdłuż żył pojawiły się ciemne smugi. Czy to normalne po chemii?

Darek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group