1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Autor Wiadomość
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #61  Wysłany: 2012-05-26, 22:18  


no dobra , nie przejmuje sie ;)
siostra nie zlapala wczoraj lekarki , a ja jak dzisiaj przyjechalam do szpitala po Mame to siedziala juz pod szpitalem nie mogac sie doczekac az pojedzie do domu,a byla to 10.55 - wypis za okolo 2 tygodnie jak zawsze. Teraz przed nami 01.06 na oddzial do Gliwic na 3 dni leczenia radiojodem o ile Mama bedzie sie dobrze czuc , dzisiaj dobrze , apetyt dobry troche mdlosci .A jutro neulasta ....i znow moze byc gorzej ..
Znam dawkowanie 2 chemii: CBDCA 480mg d.1 + Vepesid 160mg d.1-3 ..znaczy ciut mniej niz pierwsza moze ze wzgledu na mase ciala.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #62  Wysłany: 2012-05-26, 22:31  


Raptem o 5 mg mniej - także żadne "70%" jak widać :)
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #63  Wysłany: 2012-05-26, 22:42  


absenteeism,
tak...ale ja pisze o 2 cyklu z kwietnia....3 cykl ktory sie skonczyl dzisiaj jaki byl bede wiedziec za okolo 2 tygodnie

[ Dodano: 2012-05-26, 22:43 ]
wtedy bedzie wypis
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #64  Wysłany: 2012-05-26, 22:45  


Racja. Niemniej widać, że dawki są zawsze opracowywane "na świeżo", czyli tak jak powinno być - na bazie zważenia i zmierzenia pacjenta.
Także każde późniejsze modyfikowanie dawek jest też pewnie tym spowodowane.
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #65  Wysłany: 2012-05-26, 23:00  


wiem,juz wiem,dzieki uspokoilo mnie to troszku.....bo tak mysle ze na ta chwile jest dobrze ....ze schodami ale dobrze .....by wszystko zaplanowane sie udalo...
i zastanawiam sie czy dobrze ze wiem co to za paskudztwo... bo teraz tylko tym zyje...moje mysli wciaz przy tym ...czasami Mame mecze przypominaniem o zaplanowanych dzialaniach o telefonie do Gliwic...o badaniach i mierzeniu cisnienia i temp.
I juz wiem co to znaczy ze jak w rodzinie jest rak to wszyscy choruja
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #66  Wysłany: 2012-05-29, 23:58  


Dzisiaj Mamusia skonczyla 67 lat : ) Cieszyla sie, kilka odwiedzin. Slaba troche po neulascie i chemii....ale szykuje sie na 01.06 do Gliwic na leczenie radiojodem ,bo mowi im szybciej to lepiej ...szybciej podadza 4 chemie. Che tak szybko wyzdrowiec..................
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #67  Wysłany: 2012-05-31, 23:07  


Raniutko start do Gliwic na leczenie radjojodem.....4 dni w odizolowaniu ( potem 14 dni kwarantanny...)potem po niedzieli kontrolne badanie krwi...mamy sami zrobic i dzwonic do lekarki i wtedy zdecyduja kiedy 4 cykl chemii....
3majcie prosze kciuki by wszystko sie udalo :uhm!:
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #68  Wysłany: 2012-06-01, 21:20  


I ruszylo....o 14ej Mamusia polknela kapsolke z radjojodem i IZOLACJA do poniedzialku ...
dzisiaj HGB 9,8 a plytki 150 tys ....czyli jako tako... w poniedzialek kontrolna morfologia i rozmaz jeszcze na oddziale bo sami jednak nie mozemy zrobic badan przez 14 dni kwarantanny bo by napromieniowane zostalo laboratorium..
I dobra ,bardzo dobra wiadomosc ....biopsja guzkow tarczycy wykazala ze guzki sa lagodne...
Mozna dzwonic do sali gdzie lezy Mamusia cala dobe:))
Oby tak dalej :)
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #69  Wysłany: 2012-06-04, 20:49  


I powrot do domu
I znow sie martwie :-(
Dzisiejsze badanie krwi wykazalo :plytki 80 tys........w piatek bylo 150 ,HGb -9,4
Nie mozna zrobic nigdzie prywatnie badan krwi ze wzgledu na kwarantanne , obserwacja czy nie ma objawow skazy krwotocznej i wtedy szybko na oddzial do Gliwic ZMNiEIO , bo tylko tam mozna przetoczyc teraz plytki lub czekac do piatku bo wtedy kontrolna scyntygrafia i morfologia na tym oddziale
Kiedy , przy jakiej wartosci , przy jakim spadku plytek ---stosuje sie ich przetaczanie...czy 80tys to jeszcze nie czas?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #70  Wysłany: 2012-06-04, 21:04  


ananav napisał/a:
Kiedy , przy jakiej wartosci , przy jakim spadku plytek ---stosuje sie ich przetaczanie...czy 80tys to jeszcze nie czas?

Tak od ok. 20 tys. i mniej (czasami od 10 tys. i mniej, różnie się spotykałam). Jeśli była tendencja spadkowa i było ok. 20 tys. to wtedy miałam toczone płytki. Lub jeśli miałam wybroczyny (małe fioletowe plamki, często na nogach, rękach) i miałam ok. 20 tys. to też miałam toczone płytki. (Wybroczyny, to oznacza, że są małe urazy naczyń krwionośnych. Gdy przy zbyt małej ilości płytek zbyt dużo nachodziłam się, to one pojawiały się właśnie na nogach)
80 tys. to poniżej normy, jednak bez paniki, ale oczywiście uważać należy, czyli bez zbyt dużego wysiłku fizycznego, czy nie dźwigać dużych ciężarów.
Za taką granicę bezpieczeństwa uznaje się granicę ok. 50 tys. płytek. Poniżej tej wartości może dochodzić samoistnych krwawień i oczywiście tendencja do robienia się siniaków (ale proszę bez paniki, dość często miałam takiej wartości płytek przy zachowaniu ostrożności nic mnie się nie działo)

ananav napisał/a:
,HGb -9,4

W jakich jednostkach jest hemoglobina?

Pozdrawiam Was serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #71  Wysłany: 2012-06-04, 21:35  


Dziekuje bardzo... takie doswiadczenia sa bardzo istotne i wazne..... bardziej uspakajaja niz.....normy ,HGB w jednostkach ...tych co to 11.1 to minimum:))
Wypis drugi wziela siostra do skserowania pierwszy ma Mama :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #72  Wysłany: 2012-06-04, 21:58  


ananav napisał/a:
HGB w jednostkach ...tych co to 11.1 to minimum:))

|hmm| to mogę się domyślać , że w g/dl
Jeśli rzeczywiście w tych jednostkach, to jeszcze swój wpis uzupełnię o 'warunki' toczenia krwi.
Krew się toczy od wartości ok. 8 g/dl (w dół oczywiście). Też warto mieć na to uważanie i w razie czego zgłaszać się lekarzowi.
Ale oczywiście proszę bardzo o nie panikowanie :) , tylko o uważanie. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #73  Wysłany: 2012-06-04, 22:43  


Ja chyba nie potrafie bez paniki ....
tzn tak strasznie sie martwie...zaprzata to moja glowa non stop ...jeszcze ta HGB....ostatnio Mama po toczeniu plytek miala HGB cos 6 i tez jej krew toczyli
a teraz znow wszystko na pograniczu.... a ja jej nie upilnuje....mieszka z bratem,ktory pracuje tylko na noc w drukarnii...(drukuje najpoczytniejszy dziennik ;P )
musze wierzyc w to co mi mowi przez telefon...
I tak dzisiaj uslyszalam ze mam nie byc madrzejsza od lekarzy
Jak mam nie byc madrzejsza jak Mama tak strasznie slabiutka wyszla dzisiaj z oddzialu,przebranie sie-klopot,dojscie do samochodu -klopot...wszystko ja meczy ...bola rece,ramiona i nogi i ciemno przed oczami , to jest okropne jak jej pomodz....
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #74  Wysłany: 2012-06-04, 22:48  


ananav napisał/a:
Mama tak strasznie slabiutka wyszla dzisiaj z oddzialu,przebranie sie-klopot,dojscie do samochodu -klopot...wszystko ja meczy ..

To mogą być 'efekty' obniżonej hemoglobiny. Pisałaś, że Mama ma 9,4 g/dl hemoglobiny. To przy takiej wartości może być osłabienie, szybkie męczenie się.
Niech Mama odpoczywa i nie nadwyręża się :)
Ananav, _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #75  Wysłany: 2012-06-04, 22:53  


Dziekuje JustynaS1975, ta HGB Mama ma wciaz okolo 9- 10
i slabiutka....popilnuje ja ile moge :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group