pieer45, moja Mama miała robione RTG w sierpniu 2008 roku było czysto, w sierpniu 2009 guz był wielkości 7x8 cm. Jak to możliwe?? zastanawiała się mama, ja i..... lekarze. RTG, jak każde urządzenie diagnostyczne ( nie ma jeszcze na świecie urządzeń doskonałych) ma wady, wadą również jest robienie obrazu RTG tylko w jednej pozycji- standardowe skierowanie, zapominając o RTG bocznym.
pieer45, faktem jest, że nie ma leku na raka. Są jednak leki, które prowadzą do przedłużenia życia pacjentów onkologicznych.
Ściskam M.
[komentarz dodany przez: pieer45: 2010-08-25, 10:26]
Ja nie szukam wrogów tylko stwierdzam fakty.
Wiem że to jest twarda dyskusja.
Dzięki za pouczający artykuł.
To waszym zdaniem co w moim przypadku było by najlepszym rozwiązaniem.
Bo zdaniem moich prowadzących onkologów jest chemia i radioterapia.
Przyszło mi coś takiego.
Czy ktoś mi mirze to prze-tłumaczyć i powiedzieć co dalej.
Good afternoon,
You have reached a Pfizer email/call center that processes inquiries made for Pfizer studies posted to the http://www.ClinicalTrials.gov/ web site.
For Oncology study inquiries you may call The Pfizer Oncology Clinical Trial Information Service. This is a free, confidential service designed to help you identify clinical trials for which you may be appropriate. You can reach the service toll-free at 877-369-9753 or by email at PfizerHPTrials@emergingmed.com. Additional information can also be obtained online by visiting www.pfizercancertrials.com.
Best Regards,
Pfizer ClinicalTrials.gov Call Center
From: pieer.m42@gmail.com [mailto:pieer.m42@gmail.com]
Sent: Wednesday, August 25, 2010 2:46 AM
To: ClinicalTrials.gov_Inquiries
Subject: Inquiry for Study ID :A7471028
Study ID : A7471028
Study Name : A Randomized Trial Of PF-00299804 Taken Orally Versus Erlotinib Taken Orally For Treatment Of Advanced Non-Small Cell Lung Cancer That%2
CTgovID :
Skontaktował się Pan z centrum kontaktowym/informacyjnym firmy Pfizer w sprawie prowadzonych przez nią badań publikowanych na stronie http://www.ClinicalTrials.gov/
Zapytania w sprawie badań onkologicznych może Pan kierować do Serwisu Informacyjnego Onkologicznych Badań Klinicznych firmy Pfizer.
Jest to bezpłatny i poufny serwis który pozwoli Panu określić do których badań klinicznych mógłby się Pan kwalifikować.
Może się Pan skontaktować z tym serwisem pod bezpłatnym numerem 877-369-9753
lub pod adresem poczty elektronicznej PfizerHPTrials@emergingmed.com
Dodatkowe informacje może Pan uzyskać odwiedzając internetową stronę www.pfizercancertrials.com
Z najlepszymi pozdrowieniami
_________________ Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
wysłałam zapytanie o kontakt w Polsce (na swoje nazwisko) co mi przyślą to Ci przekażę. Ale to badanie nie ma kwalifikacji "bezpieczne". Jest zaplanowane na 16 miesięcy.
Zwykle procedura jest następująca: znajdujesz interesujące Cię badanie i otrzymujesz informację który lekarz i ośrodek w Twoim kraju prowadzą rekrutację do tego badania, tylko lekarz może Cię zarejestrować. W zasadzie w Gliwicach onkolog specjalizujący się w płucach powinien się orientować kto w Polsce prowadzi rekrutację do tego badania. Nie jestem lekarzem, onkologia jest dla mnie czymś nowym i prawdę mówiąc przerażającym, śpieszyłam się i tylko pobieżnie przeczytałam informacje o tym badaniu, ale na moje przeczucie to lekarz Ci powie "jeszcze za wcześnie na takie badanie, Pan ma jeszcze szanse leczenia konwencjonalnego". Tego Ci życzę.
U mnie wyświetla się tylko kawałek (do prostaty w usg) i jestem przerażona bo 5 miesięcy temu to Ty byłeś zdrowy facet który miał coś w płucu, a teraz szukasz badań klinicznych? Kiedy wreszcie pojedziesz do Gliwic i przestaniesz szukać na ślepo.
W poniedziałek jestem u swojego lekarza prowadzącego.
Chcę wiedzieć co zamierza dalej robić.
[ Dodano: 2010-08-27, 21:03 ]
A kiedy mam szukać.
Wtedy jak nie będę wstanie siedzieć przy kompie.
[ Dodano: 2010-08-27, 22:01 ]
Wiecie co mnie zastanawia najbardziej.
Ze prawie zawsze kwalifikowani są do badań klinicznych pacjenci w bardzo za-awansowanym stadium choroby,którzy mają już bardzo wyniszczony organizm chemią radioterapią i innymi paprochami.
A być mirze zastosowanie leku wcześniej odniosło by lepsze skutki.
Być morze też całkowite wyleczenie.
Pozbawianie złudzeń nie jest przyjemnym zajęciem ale czasami trzeba to robić. Badania kliniczne są ryzykowne bo:
-toksyczność leków onkologicznych nie jest tak jak innych sprawdzona wcześniej na zdrowych ochotnikach, sprawdza ją się na chorych w trakcie badania,
- dawki leku są typowane teoretycznie i może się zdarzyć że wyznacza się dawki toksyczne,
- w trakcie badań dopiero obserwuje się działanie nowego leku, do praktyki klinicznej i optymalnego dawkowania i rozłożenia w czasie jeszcze daleko.
Biorąc pod uwagę powyższe szansa na wyleczenie jest znacznie mniejsza niż możliwość pogorszenia stanu. Każde badanie musi zaopiniować komisja etyczna. Nikt nie wyśle na niepewną drogę kogoś kto ma jeszcze szanse leczenia sprawdzonymi procedurami. I dlatego aprobatę komisji łatwiej uzyskać dla badań z udziałem ludzi którzy już nie mają nic do stracenia. No i brutalny aspekt praktyczny - badania z udziałem ludzi w końcowej fazie choroby trwają krócej czas do progresji lub zgonu liczy się w miesiącach nie latach. W Polsce czasami opłaca się przystąpić do badania, jeżeli lekiem porównawczym jest jakiś niedostępny lek którego nie można dostać w inny sposób.
Dając zapytanie w sprawie rekrutacji musiałam podać swoje prawdziwe dane(mają metody na sprawdzenie tego) no i dostałam odpowiedź że w Warszawie rekrutacja jest już zamknięta, żadnych dalszych szczegółów.
Z innej beczki, czy była jakaś konsultacja u kardiochirurga, aortę się operuje z powodów kardiologicznych, są nawet protezy aorty. Szukaj jeszcze szansy w konwencjonalnych metodach leczenia.
Ja się nie poddam.
W poniedziałek konsultacja z moim lekarzem prowadzącym i być morze przeniesienia dalszego leczenia do instytutu onkologii w Gliwicach.
Nie, nie jestem przeciwnikiem badań klinicznych, nawet nie uważam że są złem koniecznym, muszą się odbywać i nawet dają niektórym szansę, ale uważam że każdy kto myśli o przystąpieniu do badań klinicznych powinien wiedzieć na czym polegają i czym się różnią od zwykłego leczenia.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum