1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #511  Wysłany: 2010-03-07, 20:37  


Do posłuchania i obejrzenia :)

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #512  Wysłany: 2010-03-08, 11:07  


Edi, jeśli mogę mam do Ciebie pytanie jako specjalistki od ZUSu, czy mając częściową niezdolność do pracy przyznana na komisji jak starałam się o rentę, mogę podjąć jakąkolwiek pracę czy jest to wykluczone.

Dziękuję z góry za pomoc
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #513  Wysłany: 2010-03-08, 12:21  


Zufed generalnie przepisy pozwalają na to aby osoba z orzeczoną częściową niezdolnością podjęła pracę. Zgodnie z art. 104 ustawy o emeryturach i rentach z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jezeli osiągniesz przychód nie przekracajacy kwoty 70 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego to Twoja renta będzie wypłacana bez zmian.

Jednak jest też druga strona medalu. Niby przepisy oficjalnie dopuszczaja mozliwość pracy na rencie ale...jeśli na kolejnej komisji trafisz na upierdliwego lekarza orzecznika i będzie wiadomo ze pracujesz to takowy moze Ci rente zabrać wogóle bo stwierdzi,ze skoro masz siłę sobie dorabiać to mozesz wogóle pracować a nie "naciagać" państwo...

I to jest kwadratura koła-niby mozesz a jednak ryzyko utraty renty jest...

Dużo rencistów robi tak,że dorabia sobie ale nie zgłasza tego do ZUS-u.Podpisują umowę na kogos innego ale dorabiają"na czarno"...

Nasz polska rzeczywiśtoś. Przepisy-przepisami a życie-życiem...
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #514  Wysłany: 2010-03-08, 14:11  


Ech bardzo dziękuję Ci Edi za odpowiedź, bo to tak właśnie jest, nie dość, że człowiek chory to jeszcze dostaje rentę w wysokości 450zł i chciałabym wiedzieć w jaki sposób można za to przeżyć?Podejrzewam, że wiesz o czym mówię bo z tego co kojarzę, też jesteś na rencie prawda?

Masz racje, bo ZUS zamiast się cieszyć, że mimo choroby człowiek jednak chce coś dorobić, to Cie jeszcze dobiją.

Edi, bo ja się w tym połapać ni w ząb nie mogę, możesz mi powiedzieć ile wg tego mogę ewentualnie dorobić?http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=52

Bardzo dziękuje :flow:
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
andzia74 



Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #515  Wysłany: 2010-03-08, 14:21  


Witajcie jestem nowa na tym forum nie mam nikogo chorego bo mamci odeszla 2-2-10 ale pisac chyba mozna nwet o pogodzie i innych pierdolach b co innego mi pozostalo musze jakos odreagowac pic nie bede bo alkohoikiem sie stane a tego bym nie chciala mam dzieci i meza :) co by zrobili nie wiem i wiedziec nie chce bo nie sprobuje a po za tym to siedze w domu sama no i pisze czytam posty bo bardzo ciekawe.Pogode to mamy w Londynie nawet nie zlom nie pada wiosnom pachnie dzien jak co dzien .Pozdrawiam goroco.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #516  Wysłany: 2010-03-08, 14:25  


Witaj andziu74 :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
andzia74 



Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #517  Wysłany: 2010-03-08, 14:27  


:-D ja Ciebie tez witam i bardzo pozdrwiam Zufed

[ Dodano: 2010-03-08, 14:32 ]
Przeprszam za bledy
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #518  Wysłany: 2010-03-08, 16:11  


Od 1 marca 2010 roku rencista nie może miesięcznie zarobić więcej (łacznie z rentą) niż 2270,60 zł (tyle wynosi 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia) . Po przekroczeniu tego limitu ZUS zabierze ci z renty tyle pieniędzy, o ile przekraczasz ów limit. Liczy się tu polska renta i zagraniczny dochód.

Natomiast gorzej, jeśli zarobisz 4216,70 zł (po zsumowaniu z rentą) więcej niż (owe 130 proc. ). ZUS wówczas zawiesi ci wypłacanie renty.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #519  Wysłany: 2010-03-08, 16:25  


Bardzo Ci dziękuje za pomoc, ech będę szukać narazie czegokolwiek na miarę swoich sił :roll:

jeszcze raz dziękuje ::thnx::
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #520  Wysłany: 2010-03-08, 16:28  


Nie ma problemu. Szukaj czegoś-tylko pamietaj jak to potem wyglada przy orzekaniu. Czasami lepiej pewne sprawy przemilczeć...
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #521  Wysłany: 2010-03-08, 16:30  


Rozumiem :) Wiesz, ja mam nadzieję, że za rok już nie będę potrzebować tej renty i wrócę do pracy w zawodzie, ale wiem o co chodzi. Jeszcze raz dzięki. :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #522  Wysłany: 2010-03-08, 16:32  


Życzę Ci z całego serca abyś nie musiała z tej jałmużny korzystać-inaczej tego nazwać nie można... :uuu:
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #523  Wysłany: 2010-03-08, 17:14  


Oj Edi pięknie to ujęłaś, jałmużna....
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
andzia74 



Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #524  Wysłany: 2010-03-08, 18:01  


Dziewczyny dzis jest Dzien Kobiet :flower: staroswieckie swieto ale co mi tam

[ Dodano: 2010-03-09, 13:52 ]
Witam wszystkich nie bede pisac ochorobie bo sie nie znam i nie bede udwala ze cos wiem jak nie wiem ale cale szczescie ze jest taka wspaniala brygada ludzi jak na tym forum jestescie na tyle skromni ze nie wiecie jak bardzo ludziom pomagacie po mimo ze sami macie problemy zdrowotne.To tyle co lezalo mi na sercu .Zaczol padac deszcz pod psem pogoda ale coz zrobic .Pozdrawiam :)
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #525  Wysłany: 2010-03-11, 17:04  


u mnie kolejna choroba w rodzinie, ale to tylko zwykłe przeziębienie młodszego synka. Gorączka, gardło i antybiotyk. Cieszę się bo jakiś miesiąc temu starszy syn przechodził gorączkę i obyło się bez ataków. Więc może już to za mną? oby. Wciąż siedzę nad książkami programu gimnazjum starszego syna, ponieważ :--: orłem nie jest i do nauki ciężko zagonić!!!
praca, dom, sprzątanie- idę wieszać pranie - to już drugi automat dziś :evil:

ahoj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group