1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #421  Wysłany: 2012-11-16, 10:41  


super pomysł:) ja mieszkam w Krakowie, samochodu nie mam więc dojazdu nie zagwarantuje, z noclegiem też ciężko bo mieszkam w jednym pokoju w 2 osoby:), ale jak ktoś będzie potrzebował np. coś podwieś do szpitala, jakieś jedzenie, picie, środki kosmetyczne, albo po prostu towarzystwa to śmiało pisać:)
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #422  Wysłany: 2012-11-16, 11:21  


Już znam odpowiedzi na moje pytania.
alaslepa napisał/a:
1. Czy dodatek pielęgnacyjny będzie wypłacony też za poprzedni miesiąc?
alaslepa napisał/a:
-czy ja mogę ubiegać się w MOPS-ie o świadczenie pielęgnacyjne na mamę, na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika ZUS?
-tak
alaslepa napisał/a:
-czy uznanie niezdolności do samodzielnej egzystencji jest równoznaczne z dawną 1 grupą inwalidzką?
-tak
alaslepa napisał/a:
jakie dokumenty powinnam im dostarczyć
-akt zgonu ojca; oświadczenia braci że pracują i nie mogą się mamą zająć( imię, nazwisko, adres, pesel, podpis, nie potrzebne są ksera ich dowodów); dowody osobiste moje i mamy(do wglądu), oraz ich ksero; ksero moich świadectw pracy i orginały do wglądu; zaświadczenie z ZUS-u, że nie pobieram żadnych świadczeń; orzeczenie z ZUS-u, o niezdolności mamy do samodzielnej egzystencji.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #423  Wysłany: 2012-11-16, 20:54  


Witam, ja mam do oddania 6 płytek plastycznych do stomii 57mm i ok 20 worków
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #424  Wysłany: 2012-11-17, 22:22  


gilmaly, a czy w sklepie którym kupujesz sprzęt ie możesz ,,dogadać,, ze sprzedawcą? w sklepie tym co kupowaliśmy sprzęt rodzinie takie były praktyki że tym co zostawało ludziom oddawało się do sklepu a tam sprzedawca dawał potrzebującym bo Ci ludzie z początkiem przygody ze stomią z używają jego więcej. nawet mówił że może dawać numer tel i ,,namiary,, na osobę do którego poszedł sprzęt, jego skierowana itd żeby sprzedawca nie był posadzony że na tym zarabia
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #425  Wysłany: 2012-11-17, 23:55  


Witam, okazało się że płytkek i worków jest więcej niż pisałam wcześniej(kilka kartonów). Jeśli ktoś jest w potrzebie to proszę o wiadomość, jeśli nikt nie będzie potrzebował z forum to w przyszłym tygodniu zawiozę do hospicjum.
Pozdrawiam
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
ssisi2 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 171
Pomogła: 12 razy

 #426  Wysłany: 2012-11-18, 08:09  


viltob08 napisał/a:
Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w podobnym temacie.
Otóż mój tata miał nowotwór i z tego tytułu otrzymał stopień niepełnosprawności znaczny. Dokumenty do komisji orzekającej składaliśmy w lipcu, w sierpniu otrzymaliśmy decyzję a we wrześniu złożyliśmy wniosek o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego ( 153,00 ). W październiku tata otrzymał decyzję o przyznaniu zasiłku od lipca tego roku, z tym, że miał on być wypłacony pod koniec miesiąca. Tata odszedł od nas 17.10.... Dzisiaj byłam w urzędzie w sprawie zaległych wypłat i okazało się, że tata nie dostanie zaległego zasiłku ??? Rozumiem, że nie wypłacają bieżącego, ale zaległe? Pani w urzędzie powiedziała mi, że te pieniądze nie są dla mnie, tylko miały być dla mojego taty, ale myślę, że skoro mu sie należały, to chyba jednak powinien je dostać???
Tu nawet nie chodzi o te pieniądze, ale o zasadę. Proszę o jakieś podpowiedzi, człowiek ma głowę zajętą innymi myślami, a tu mamy takie wrażenie, jakby państwo niestety chciało żerować na zmarłym...
Dziękuję za każdą podpowiedź.

Urzędy różnie postępują w takiej kwestii. Powinniście otrzymać decyzję wstrzymujacą, od której macie prawo odwołać się do wyższej instancji. W uzasadnieniu można napisać, że podczas choroby taty ktoś "wspomagał" finansowo zakup środków pielęgnacyjnych, lekarstw itd. Zawsze można spróbować.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #427  Wysłany: 2012-11-18, 11:19  


plamiasta to akurat było by problemem ponieważ ja nie bywam w sklepie.Przesyłają mi to kurierem.Ale jak komuś potrzebne to na pw telefon jakos przekażę.Masz rację że na początku jest problem.Teraz mam żelazny zapas na kwartał do przodu,a płytka trzyma się tak do 5 dni.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #428  Wysłany: 2012-11-18, 12:57  


gilmaly, wiem że jest forum stomików ( nie wiem czy dobrze odmieniłam) i może tam jest coś takiego?
a czy masz opiekę siostry która raz na jakiś czas przychodzi i ,,dogląda,, stomii? może ona będzie wiedziała komu to potrzebne jest ... ja znam osoby z woreczkami ale oni zostawiają w sklepie tym co brałam ja.
 
gilmaly 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 360
Skąd: warmińsko-mazurskie
Pomógł: 55 razy

 #429  Wysłany: 2012-11-18, 13:30  


Wogóle nie wiedziałem z\że istnieje coś takiego jak siostra -opiekunka.Dobrze,poszukam forum stomików.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #430  Wysłany: 2012-11-18, 15:58  


dokładnie nie wiem na jakich to zasadach się odbywa ostatnio , chyba przysługuję przez pierwsze pół roku raz w miesiącu a potem się płaci jakieś kwoty chyba coś w granicach 45 czy 65 zł
za parę dni będę przeglądała papiery to może gdzieś znajdę te info.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #431  Wysłany: 2012-11-19, 20:51  


Poszukuję kogoś z Wrocławia!
Jest ktoś?!
Nie szukam, "bo tak". Potrzebny jest ktoś z chęcią pomocy 8-)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #432  Wysłany: 2012-11-19, 21:06  


Wiem, że mogłabym pogrzebać w przepisach, ale przyznam się, że...
Mi się chce od Was pomocy :)
Jak to jest z zarejestrowaniem się w Urzędzie Pracy? Jest jakiś wymagany okres po zakończeniu L4 ( i wygaśnięciu umowy o pracę, oczywiście)?
Czy można obojętnie kiedy i od "natychmiast" liczy się okres ubezpieczenia?

Najlepiej żeby wypowiedzieli się pracownicy PUP i znający się na rzeczy. Ewentualnie tacy, którzy potrafią przejść nad przepisem i popchnąć coś dalej :P
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #433  Wysłany: 2012-11-19, 22:09  


jo_a wygadane słoneczko, pytasz bez sensu, w PUP rejestrują się tylko Ci bezrobotni, którzy chcą, mają taką potrzebę lub fantazję, prawo nie określa tego terminu. Dalej:
...
art. 13 pkt 9. ustawy z dnia z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych: Obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu podlegają osoby fizyczne w następujących okresach: ... bezrobotni - od dnia nabycia prawa do zasiłku, świadczenia integracyjnego lub stypendium do dnia utraty prawa do nich.
...
Renta rodzinna: art. 65 - 74 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS: Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy lub spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń. Przy ocenie prawa do renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna do pracy.
Renta rodzinna przysługuje także uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci pobierała zasiłek przedemerytalny, świadczenie przedemerytalne lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. W takim przypadku przyjmuje się, że osoba zmarła spełniała warunki do uzyskania renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Do renty rodzinnej uprawnieni są następujący członkowie rodziny:
1) dzieci własne, dzieci drugiego małżonka oraz dzieci przysposobione;
2) przyjęte na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletności wnuki, rodzeństwo i inne dzieci, z wyłączeniem dzieci przyjętych na wychowanie i utrzymanie w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka;
3) małżonek (wdowa i wdowiec);
4) rodzice.
2. Za rodziców w rozumieniu ustawy uważa się również ojczyma i macochę oraz osoby przysposabiające.
Dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione mają prawo do renty rodzinnej:
1) do ukończenia 16 lat;
2) do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia, albo
3) bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie, o którym mowa w pkt 1 lub 2.
2. Jeżeli dziecko osiągnęło 25 lat życia, będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty rodzinnej przedłuża się do zakończenia tego roku studiów.
Przyjęte na wychowanie i utrzymanie wnuki, rodzeństwo i inne dzieci, ... , mają prawo do renty rodzinnej, jeżeli spełniają warunki określone wyżej, a ponadto:
1) zostały przyjęte na wychowanie i utrzymanie co najmniej na rok przed śmiercią ubezpieczonego (emeryta lub rencisty), chyba że śmierć była następstwem wypadku, oraz
2) nie mają prawa do renty po zmarłych rodzicach, a gdy rodzice żyją, jeżeli:
a) nie mogą zapewnić im utrzymania albo
b) ubezpieczony (emeryt lub rencista) lub jego małżonek był ich opiekunem ustanowionym przez sąd.
...
Co jeszcze ;)
_________________
c'est la vie
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #434  Wysłany: 2012-11-19, 22:14  


Mark już ja Ci dam bez sensu :-D

Cytat:
Co jeszcze ;)

Jeszcze mi wytłuść...
O rencie rodzinnej.

"Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy lub spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń. Przy ocenie prawa do renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna do pracy. "

Nie ma prawa do renty i emerytury...
A co znaczy całkowicie niezdolna do pracy? Bo ręce ma, nogi ma... Raka ma...
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
iwonax 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: minsk mazowiecki

 #435  Wysłany: 2012-11-20, 01:00  przyjme te worki


alaslepa napisał/a:
Witam, okazało się że płytkek i worków jest więcej niż pisałam wcześniej(kilka kartonów). Jeśli ktoś jest w potrzebie to proszę o wiadomość, jeśli nikt nie będzie potrzebował z forum to w przyszłym tygodniu zawiozę do hospicjum.
Pdrawiamw

jesli jest taka mozliwosc chetnie przyjme te worki wowka1976@o2.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group