1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Autor Wiadomość
pepa 


Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 10

 #16  Wysłany: 2014-11-25, 18:09  


Opisy moich nowych badań
RTG: przepona obustronnie prawidłowo ustawiona. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych i naciekowych.
USG: wątroba - hiperechogenna, dość jednorodna, niepowiększona; w lewym płacie widoczna bezechowa torbiel o wielkości ok. 87 mm x 65 mm, ponadto bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy - prawidłowej wielkości, cienkościenny, nie zawiera złogów. Trzustka - normoechogenna, dość jednorodna niepowiększona.
Nerki - kształt, położenie, wielkość oraz echogenność w granicach normy. W zakresie kory prawej nerki widoczna bezechowa torbiel o wielkości ok. 30 mm x 28 mm. Poza tym - UKM-y nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkich obrysach ścian.
Biochemia:
kreatynina 0,73 [0,5-1]
eGFR 87,50 [2>60]
mocznik 31,4 [15,0 - 45,0)

Mocz: żółty, kwaśny, c. wł. 1012, krwinki białe 1-3, nabłonki - pł. d. licz. (tak to odczytałam)
Proszę o interpretację wyników.

Podczas wszystkich poprzednich badaniach obrazowych: nerki bez zastojów, bez złogów, prawidłowe.
Raz, lekarz wykonujący mi USG w 2013 r. napisał: nerki nieco zmniejszone - po 87 mm. Oczywiście od razu z wynikami wybrałam się do urologa, który stwierdził, że są w normie i nie rozumie dlaczego napisano "pomniejszone".
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #17  Wysłany: 2014-11-26, 17:31  


No to w RTG z płucami wszystko dobrze. Kiedy idziesz do onkologa z tymi wynikami?

Myślę jednak, że warto się już rozglądnąć za jakimś najszybszym terminem i wybrać się do chirurga (masz już USG) z tą torbielą na wątrobie by zasięgnąć opinii. No i teraz jeszcze doszła torbiel w zakresie kory prawej nerki, co też dodatkowo może być przyczyną bólu.

Co do badań moczu to niestety nie pomogę, bo się nie znam, ale ktoś może zinterpretuje te wyniki ;)
 
 
pepa 


Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 10

 #18  Wysłany: 2014-11-26, 20:59  


U onkologa byłam dzisiaj. Dostałam skierowanie na TK - na maj. Robię prywatnie w piątek, opis w poniedziałek. Ale to chyba coś poważniejszego. Wzrosła mi temperatura, wieczorami mam stan podgorączkowy, straciłam apetyt. Jestem przygotowana na najgorsze.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #19  Wysłany: 2014-11-27, 08:59  


Dobrze, że zlecił TK.
Przyczyn stanu podgorączkowego jest wiele. Musisz być czujna.
Co onkolog w ogóle powiedział na ten stan podgorączkowy i co dokładnie na te wyniki?
 
 
pepa 


Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 10

 #20  Wysłany: 2014-11-27, 12:55  


Spojrzał na wyniki i stwierdził, że trzeba zrobić TK. Zasugerowałam mu, ze może w szpitalu byłoby szybciej, bo na NFZ kolejki są ogromne. Powiedział, że nie ma pośpiechu. Więc zakomunikowałam mu, że od ponad tygodnia mam stan gorączkowy. Zbył to milczeniem. Poprosiłam o badanie Ca 19-9 - to nas nie interesuje, usłyszałam. Przed kolejną wizytą, po TK zlecił mi zrobić morfologię krwi, CEA, alat i aspat. Nic dodać nic ująć. Wizyta trwała ok. 5 min.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #21  Wysłany: 2014-11-27, 17:37  


RTG nie jest miarodajnym badaniem, niemniej wyszło wszystko dobrze, więc tego się trzymajmy…CEA tez w normie.
Ca 19.9 – można by zbadać, niech nie opowiada lekarz, ze to go nie interesuje ;)
Z tym stanem podgorączkowym – to jeśli będzie gorączka wzrastać to jechać do szpitala, nie zwlekać, może ta torbiel daje objawy.
No i dla własnego spokoju udaj się do chirurga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group