1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak wątrobowokomórkowy
Autor Wiadomość
Monika K 


Dołączyła: 25 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2015-09-26, 08:39  Rak wątrobowokomórkowy


Witam wszystkich bardzo serdecznie,
u mojego taty również zdiagnozowana raka wątrobokomórkowego, potwierdzone zostało w biopsji (Banacha) miało to miejsce w lipcu br. Obecnie tata jest po embolizacji (Szaserów) i wstrzyknięciu etanolu do guza. Tata jest w dość dobrej formie firzycznej. Lecz świadomość zbliżającej śmierci doprowadziła go załamania nerwowego, mało sypia, próbuje uporządkować sprawy :(. Wszystko to przez jednego z lekarzy który poinformował tate, że najdłużej z takim nowotworem przeżyła pacjętka (12 mc) po tych słowach tata nie ma chęci do walki.... Nowotwór który rozwija się w organiźmie mojego taty jest duży 7cm x 12cm.
Tato strasznie gubi kliogramy zatanawiam się czy jest to spowodowane wyniszczeniem organizmu czy depresją.
Pomóżcie, co mogę zrobić
Bardzo dziękuję
_________________
Monika
 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #2  Wysłany: 2015-09-26, 21:40  


witaj..
To i tak dużo czasu do śmierci dał ten lekarz tacie, mi 10 lat temu z guzem 18 cm dał 0,5 roku życia. Dobrze, że trafiłem na innego młodego lekarza chirurga, który wypowiedział zdanie " każdy pacjent jest inny" i dzięki temy żyję do dziś / tak na marginesie panie doktorze H...... podziękowanie i pełny szacun/
Jak spodziewasz się rady to więcej danych proszę; wszystkie wyniki markera AFP z datami badań, czy było TK po embolizacji, jakąś ostatnią morfologię....to na początek wystarczy.
Powiedz tacie, że HCC jest do opanowania i można z nim żyć... ja wiem co mówię.
_________________
karol2012
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2015-09-27, 21:42  


Monika K,

Lekarz przedstawił Ci statystyki a jak będzie to wszystko zależy jak choroba szybko będzie postępowała, jak taty organizm jest silny. Są tu osoby na forum, które żyją z tym rodzajem raka dłużej niż 12 miesięcy, trzeba walczyć. Dobrze, że tata porządkuje sprawy, to nie zaszkodzi ale musi też walczyć. Piszesz, że tata się podłamał, raczej to normalne słysząc takie prognozy i wiedząc z czym mamy do czynienia. Poproście lekarza o jakieś leki antydepresyjne, żeby tato choć psychicznie się podbudował. Na utratę wagi może mieć wpływ choroba jak i depresja. Niech tato je częściej a w małych porcjach, pewnie ma zalecaną dietę oszczędzająca wątrobę. Jeśli dalej tata będzie narzekał na brak apetytu można również lekarza prosić o leki zwiększające apetyt. To tyle na razie można doradzić.
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #4  Wysłany: 2015-10-16, 11:31  


Mój ojciec to najlepszy dowód na to, że statystyki można między bajki włożyć. W lipcu minęły 3 lata od diagnozy HCC nieoperacyjny. Daje radę, a wyraźne pogorszenie jego stanu nastąpiło dopiero nie dawno. Da się? Da się!
_________________
Tato - mój Anioł 01.05.1949-04.11.2015 - Kocham Cię, nie mówię żegnaj, a do zobaczenia!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group