1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-06-11, 15:53
ewka1 - komentarze
Autor Wiadomość
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #376  Wysłany: 2012-08-25, 10:39  


Ewciu ,życzę miłej imprezki :)
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #377  Wysłany: 2012-08-25, 21:33  


KasiaC napisał/a:
Ewciu ,życzę miłej imprezki

Było miło.Wróciłyśmy z Klaudią jakieś pół godziny temu.Torcik zaliczony i lekka kolacja przy moich problemach musiała być.Jest trochę lepiej,ale na diecie czuję się jakaś wygłodzona :?ale?:
Jutro Dożynki Gminne :) Miejmy nadzieję,że pogoda dopisze.
_________________
ewka
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #378  Wysłany: 2012-08-26, 12:32  


Witaj niedzielnie Ewuniu.
Najgorszą zarazą jaką pamiętam z okresu gdy pracowałem w delegacji były dla mnie powroty z domu do pracy... chyba nie było większej kary.
Podziwiam zarówno Ciebie jak i Twojego męża.
Cieszę się że radzicie sobie całkiem nieźle, ale Twoje dolegliwości zdrowotne mogą sygnalizować konieczność dokonania jakichś zmian...
Pozdrawiam z deszczowej Małopolski....
_________________
romek
 
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #379  Wysłany: 2012-08-26, 14:17  


I mam słoneczko :) Właśnie teraz zaczyna się polowa Msza dożynkowa.Też chciałam w niej uczestniczyć,ale do południa padał deszcz i poszłam z Klaudia do kościoła na mszę.Szczerze mówiąc,słyszę nawet z tej mszy co nieco przez otwarte okno.
Romeczku,mówi się,że apetyt rośnie w miarę jedzenia..I jak mówię mężowi,że już czas pomyśleć o zjeździe na stałe on zawsze wynajdzie nową inwestycję :?ale?:
Co prawda,są to rzeczy,które naprawdę muszą być zakupione/zrobione.
No,ale muszę pochwalić mojego męża,bo zaczął dbać o swoje zdrowie w sensie odwiedzenia kolejnych lekarzy/robienia wyników.Był u kardiologa,ponieważ ma nadciśnienie a leki przepisał mu lekarz rodzinny,który jest chirurgiem.Leki zaczęły mu nie służyć.W piątek był u kardiologa,zrobiono mu EKG (którego nikt wcześniej mu nie zrobił).Pani doktór wypisała skierowanie na dodatkowe badania i wybiera się jeszcze na USG jamy brzusznej.
Odbyliśmy w zeszłym tygodniu poważną rozmowę na temat mojego/jego zdrowia i powiedziałam wprost,że mnie bardzo dużo kosztuje(w sensie stresu),że on o siebie nie dba.Podziałało!No i moje dolegliwości jelitowe z powodu stresu też jakoś miały wpływ na to.
Została jeszcze najważniejsza sprawa-rzucenie palenia papierosów.Przyznał się,że p.doktór powiedziała,że jego kłopoty z cholesterolem,nadciśnieniem,kaszlem to w dużej mierze " zasługa" papierosów.
Nie wiem,co z tym zrobi,ale widzę,że gryzie go ta sprawa.
Moja Mama mówi,że przesadzam z tymi lekarzami,ale ja uważam,że PROFILAKTYKA jest bardzo ważna.Naprawdę bardzo mi smutno,że mojemu Tacie nie potrafiłam wpoić tej zasady.
Pozdrawiam :)
_________________
ewka
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #380  Wysłany: 2012-08-26, 15:01  


Dzień dobry Ewa
Dbanie o zdrowie to to, co jest /powinno być naszym priorytetem.Niestety niekiedy coś musi nas naprawdę mocno doświadczyć,żeby przekonać się o tym jakie ono( zdrowie) jest cenne.
Czasami warto poświęcić jedną czy dwie nie dokończone inwestycje a podreperować to swoje zdrowie.Piszę tu z doświadczenia "swojego podwórka".
Mój mąż tak jak i Twój zawsze był na wielkich obrotach.Niestety przepłacil to zawałem .Fakt na to złożyło się wiele czynników ,ale praca i nikotyna były m.in. tymi składnikami. :-( .Czasami warto zwolnić...żadne pieniądze nie są warte utraty tego co najcenniejsze-zdrowia.
Posmędziłam? Przepraszam ::thnx:: ,zmykam :run:!!
Dobrego popołudnia |uscisk|
_________________
aga
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #381  Wysłany: 2012-08-26, 19:52  


agamaz napisał/a:
Posmędziłam? Przepraszam

Kochana Agnieszko, wcale nie posmędziłaś.Ja myślę identycznie.Mąż tłumaczy,że to wszystko dla nas ,dla dzieci,ale co mi po tym wszystkim,jak on przypłaci to zdrowiem?Najważniejsze,że zrobił pierwszy krok w sprawie dbania o swoje zdrowie :)
Przyjechała do mnie Mamusia i pojechałyśmy na nasze Gminne Dożynki.Mmm...ogóreczki kiszone,chleb ze smalcem...jednym słowem swojskie jadło.Oczywiście trochę humoru było :)
Dlaczego młoda mężatka trzyma linię?-Bo jak przychodzi wieczorem do domu,otwiera lodówkę-a tam pusto,to idzie do łóżka.
A dlaczego starsza mężatka ma co nieco więcej ciała na sobie?-Bo jak przychodzi do domu,podnosi kołdrę - a tam pusto,to idzie do lodówki :lol:
Na zabawę taneczną iść nie muszę,bo wszystko i tak wlatuje przez otwarte okno ;)
Spokojnego wieczoru dla Was :)
_________________
ewka
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #382  Wysłany: 2012-08-27, 10:18  


Hej Ewa
Ostatni wakacyjny tydzień przed nami ,trochę smutno,że już się kończy to na co tak długo wszyscy czekamy.
Mianowicie lato.Jesień też jest piękna ;) ,ale ja zdecydowanie wole lato.
ewka1 napisał/a:
dlaczego starsza mężatka ma co nieco więcej ciała na sobie?-Bo jak przychodzi do domu,podnosi kołdrę - a tam pusto,to idzie do lodówki :lol:

oj polemizowałabym z tym [wstydnis] :rott: .
ewka1 napisał/a:
Dożynki.Mmm...ogóreczki kiszone,chleb ze smalcem...jednym słowem swojskie jadło.Oczywiście trochę humoru było :)

aż ślinka cieknie na ten domowy smalec( ogórki mam ) a o smalcu można by pomyśleć,dzięki za podpowiedź :lol:
:sun: życzę.U nas leje. :-( i fiździ ;)
_________________
aga
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #383  Wysłany: 2012-08-27, 10:22  


agamaz napisał/a:

ewka1 napisał/a:
dlaczego starsza mężatka ma co nieco więcej ciała na sobie?-Bo jak przychodzi do domu,podnosi kołdrę - a tam pusto,to idzie do lodówki

oj polemizowałabym z tym

[hehm]
Witajcie :) Ruszamy z Klaudią na na pewno nie ostatnie zakupy związane z nowym rokiem szkolnym.Dzisiaj ma być zakup obuwia :)

[ Dodano: 2012-08-27, 13:10 ]
No i dostałam potwierdzenie z NFZ o zakwalifikowaniu mnie na leczenie sanatoryjne.Czas oczekiwania-17miesięcy.No cóż,trzeba czekać.
_________________
ewka
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #384  Wysłany: 2012-08-28, 05:29  


kochana jesteś w zus czy krus?
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #385  Wysłany: 2012-08-28, 08:27  


No właśnie w KRUS i lekarz wie o tym,ale mówił ,że wyśle papiery do NFZ.Ja się na tym nie znam.Mój wujek też teraz składa papiery do sanatorium(jest 2 lata po zawale),ale jest już na rencie i składa do KRUS-u.Laryngolog mówił,że będę częściowo musiała pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia,ok.dwadzieścia parę złotych na dzień(zależy do jakiego pokoju mnie przydzielą(o jakim standardzie).Kasą się narazie nie martwię,bo mam takie swoje odłożone w razie co parę groszy,ale zupełnie nie wiem,o co z tym NFZ chodzi?

[ Dodano: 2012-08-28, 08:35 ]
Może chodzi o to,że musiałabym pół roku być na chorobowym,żeby wyjechać z KRUS-u?A kto mi da chorobowe na guzki śpiewacze?Co najmniej raz w roku jestem na chorobowym z powodu mojego zwyrodnienia kręgosłupa i mam jeszcze kręgozmyk,ale to jestem góra 2 miesiące,bo potem już mnie puszcza.Z tym,że te 2 miesiące są wyrwane z życiorysu,bo z łóżka się zwlec nie idzie prawie z bólu nie mówiąc o chodzeniu :|
_________________
ewka
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #386  Wysłany: 2012-08-28, 09:27  


Dzień dobry Ewa
Jakie są dziwne koleje losu.Jak człowiek się stara by wyjechać do sanatorium to musi czekać na to dość długo.A jak nie może po prostu jechać to ma to podane na talerzu :-( .
Mój mąż właśnie dostał skierowanie do sanatorium ( jest na rencie ) wcale się nie starał.
Mało tego już dwa razy odmawialiśmy wyjazdu( raz był ) ze względu na sytuacje w jakiej w danej chwili się znaleźliśmy( moja choroba,śmierć dziecka ).
Buntuje się,że nie pojedzie ,ale nie ma to tamto musi i koniec ja dam radę sama o siebie zadbać :) .
Pierwszy raz jak dostał sanatorium to chcieliśmy jechać razem ,ale koszty mojego pobytu ( pełna odpłatność )przerosły nas :-( .Było to kilka tys. :lol:
Pozdrawiam ,życzę by jak najszybciej Ci kurort przyznali.
Jak ten czas szybko śmiga już wtorek :mrgreen: :flow: _itsme_
_________________
aga
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #387  Wysłany: 2012-08-29, 11:46  


Tobie też miłego dnia.


ps jak masz zwolnienie ciągnij ile sie da, dobra kawa czasami zadziała, choć większość lekarzy idzie na rękę i daję -przeciąga zwolnienia i tyle.

w tym sanatorium co ja pracowałam KRUSy ;) nie dopłacali nic -mieli po prostu turnus 14dniowy, A ZUSy ;) miały 18 lub 21dniowe , więc to może zależy od miejsca? nie wiem? teraz tez mogło się pozmieniać .


były jeszcze prywatne osoby ale oni jakoś inaczej też byli liczeni , nigdy nie doszłam z tymi rachunkami np 2 prywatne osoby maja 2 zabiegi jeden płacił 15 zł a 2 20 zł ... może chodziło im o to ile dni przebywał?

jestem ciekawa gdzie trafisz, bym się śmiała jakbyś trafiła do ,,mojego,, sanatorium
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #388  Wysłany: 2012-08-29, 15:19  


plamiasta napisał/a:

jestem ciekawa gdzie trafisz, bym się śmiała jakbyś trafiła do ,,mojego,, sanatorium

A z NFZ też byli kuracjusze?Nie wiem,czemu ten mój lekarz tak się tego NFZ uczepił.A to sanatorium godne polecenia czy wprost przeciwnie?
_________________
ewka
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #389  Wysłany: 2012-08-29, 15:52  


wiesz że nie wiem jak to dokładnie było... chyba tak zwani ,,zusy,, to byli Ci z NFZ??? wiem że jak robiło sie plany jak kogo i kiedy rozmieścić przy nazwisku było ubezpieczenie z KRUS , ZUS PRYWATNY
i sama już nie wiem co z tym NFZ A TO NIE JEST TAK ŻE NFZ TO JEST ZUS + KRUS?
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #390  Wysłany: 2012-08-29, 17:17  


No NFZ to całkiem co innego.Oddzielna sprawa.Są wyjazdy z ZUS,KRUS,i NFZ.
_________________
ewka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group