1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca - resekcja i przerzuty
Autor Wiadomość
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #76  Wysłany: 2011-07-15, 20:05  


asia19 napisał/a:
asereT, jak 1 osoba to 70 zł. Warunki są przyzwoite, a do CO jedzie się 2 przystanki. Jaj będziesz chciała to na PW Ci rozrysuję jak dojść na autobus i do noclegu.

Ok!! bardzo proszę... Mam pytanie czy może mieszkasz w Warszawie???
Albo wiesz, czy w pobliżu Co jest parking, gdzie można by pozostawić bezpiecznie samochód?? bo podwiozą nas naszym samochodem i dalej pojadą kierowcy,a ja nie mam prawa jazdy - bo mnie nie ciągnęło do siadania za kierownicą, więc samochód będzie stał, aż do wyjścia męża (jeśli go przyjmą na oddział) Z powrotem do domu przyjedzie po nas córka z mężem (oboje mają prawko) i z bliźniakami - zrobią sobie krótką wycieczkę, no i jedno - na pewno córka będzie prowadziła nasz samochód, i jak znam wnuków będą chcieli wracać z babcią i dziadkiem, a zięć będzie kierował swoim Polo.

[ Dodano: 2011-07-15, 20:09 ]
asia19 napisał/a:
asereT, jak 1 osoba to 70 zł. Warunki są przyzwoite, a do CO jedzie się 2 przystanki. Jaj będziesz chciała to na PW Ci rozrysuję jak dojść na autobus i do noclegu.


a nie trzeba tam rezerwować wcześniej miejsca??? bo w hotelach trzeba wcześniej zarezerwować
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #77  Wysłany: 2011-07-15, 20:57  


asereT,

Jesli potrzbujesz pomocy w Wawie prosze daj znac.. Ja mieszkam w Warszawie, niestety ccalkowicie po drugiej stronie Warszawy niz CO , ale nie mam tak daleko do metra..

Na ile chesz zostawic samochod na parkingu ? Pod samym centrum jest parking .. dawno tam nie bylam i nie powiem czy jest platny ..Ale parking jest dosc duzy .

Smialo pisz i pytaj sie.. sluze pomoca

Iwka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #78  Wysłany: 2011-07-15, 21:08  


iwka3219 napisał/a:
Pod samym centrum jest parking .. dawno tam nie bylam i nie powiem czy jest platny ..Ale parking jest dosc duzy .

Płatny, nie wiem ile. Duży, ale i bardzo dużo samochodów. Problemy z zaparkowaniem. Jutro będę w CO i jak nie zapomnę to sprawdzę jakie są koszty.
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #79  Wysłany: 2011-07-15, 21:09  


iwka3219 napisał/a:
Na ile chesz zostawic samochod na parkingu ? Pod samym centrum jest parking .. dawno tam nie bylam i nie powiem czy jest platny ..Ale parking jest dosc duzy .

Smialo pisz i pytaj sie.. sluze pomoca

Witam Cię Iwka, auta będzie musiało stać na parkingu tyle, ile mąż zostanie w CO.
Jeśli nawet parking jest płatny to zapłacę lub wykupię abonament.

Mąż ma kartę osoby niepełnosprawnej z I grupą i w Kielcach mamy wykupiony abonament roczny..a to niewiele kosztuje bo 10 zł na 12 m-cy, nie wiem jak jest w naszej stolicy myślę że niewiele drożej, będzie tylko problem ze znalezieniem ZDiM, który wydaje taki abonament na podst dokumentu o niepełnosprawności..ale i bez tego jeśli zajdzie potrzeba to zapłacę normalnie za parking. :)
Na razie to myślę by już we wtorek pojechać wcześniej odnaleźć COI, rozejrzeć się w środku, gdzie co się znajduje, a przede wszystkim rejestracja elektroniczna - jak wyczytałam w folderze, czyli na stronie tegoż centrum. Bo Pani z sekretariatu CO poinformowała mnie, gdy potwierdzałam przybycie tam, że musimy zdążyć się zarejestrować do godz. 9 - 9.30, aby zdążyć dojść do Poradni Neurochirurgicznej

[ Dodano: 2011-07-15, 21:11 ]
JustynaS1975 napisał/a:
Jutro będę w CO i jak nie zapomnę to sprawdzę jakie są koszty.
Będę ogromnie wdzięczna
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #80  Wysłany: 2011-07-15, 21:39  


Strefa Platnego parkowania w Warszawie jest tylko Centrum i Srodmiescie .

Tu wykaz, strefy platnego parkowania i biur obslugi klienta:

http://www.zdm.waw.pl/par...gi-klienta.html


Jesli chodzi o parking przed CO , jest to parking wewn. Centrum .

Kolejki w Centrum sa bardzo duze, nie wiem jak to teraz wyglada z ta "elektroniczna kolejka "

Ale , jesli bedziesz korzystac z komunikacji miejskiej .. tu wyciag o ulgach

http://www.ztm.waw.pl/?c=142&l=1


Jesli masz pytania , mow .. znajdziemy odpowiedz :)

Trzymaj sie cieplo

Iwka
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #81  Wysłany: 2011-07-15, 21:56  


iwka3219 napisał/a:
"elektroniczna kolejka "

to po prostu wybranie z automatu numerka, wg którego podchodzi się do rejestracji po wcześniejszym jego wyświetleniu lub wywołaniu głosowym...(przynajmniej u nas tak jest w Urzędach)
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #82  Wysłany: 2011-07-15, 22:23  


Dokładnie tak, tylko kolejka jest nawet 300 pacjentów, daje to stania ok. 2-3 godz. Później (ok 12.00) kolejki są mniejsze. Ale jeżeli jesteście pierwszy raz to numerki są inaczej ustawione, bo tam jest tylko jedna rejestracja. Jeżeli trzeba to my mamy wizytę w poniedziałek to mogę się dopytać. Ale musicie przyjechać przed otwarciem rejestracji (otwierają o 7.30) bo numerki chorzy biorą wcześniej . Ale nie trzeba się denerwować, bo jeżeli jesteście zapisani to lekarze przyjmują do końca(chyba tak jest w każdym gab.).

Parking jest drogi, ale można (albo kiedyś tak było) wykupić miejsce na czas pobyto samego chorego w szpitalu ( ale szczegółów nie znam)

Pozdrawiam i życzę żebyście Warszawę zapamiętali jako wspaniałe i życzliwe miasto dla WAS ( bez chorób i raczysków)

[ Dodano: 2011-07-15, 22:29 ]
Są wakacje, dlatego tanie noclegi można znaleźć w akademikach (ale chyba Asia o pisała)
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #83  Wysłany: 2011-07-15, 22:45  


DorotaP napisał/a:
Ale musicie przyjechać przed otwarciem rejestracji (otwierają o 7.30) bo numerki chorzy biorą wcześniej . Ale nie trzeba się denerwować, bo jeżeli jesteście zapisani to lekarze przyjmują do końca(chyba tak jest w każdym gab

Przyjedziemy wcześnie, choćbyśmy mieli spać pod CO w samochodzie!!!
Co do wiadomości, że kolejka długa :-( jestem zmartwiona..
a i to, że ok12 są mniejsze też mnie nie cieszy, bo my mamy dotrzeć do gabinetu na 10,00.
DorotaP napisał/a:
Jeżeli trzeba to my mamy wizytę w poniedziałek to mogę się dopytać.

Byłabym wdzięczna za dopytanie i informację bo byłaby to informacja najświeższa i rzetelna. Nawet na GG możemy na ten temat porozmawiać lub na skyp-ie ( podam namiary na priv)
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
kam 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #84  Wysłany: 2011-07-15, 22:59  


Teresko witaj,

z tego co wiem to parking jest płatny i niestety drogi, ale może jak się wykupuje na kilka dni to inaczej wygląda.
kolejki w CO są potworne. moja mama zawsze jeździ troszkę później, ale ostatnio przyjechała ok 12 a pod gabinetem czekała do 18 (lekarz oficjalnie przyjmuje do 15, ale siedzi póki wszystkich nie przyjmie). w rejestracji było przed nami ponad 200 osób.
Ja również jestem z warszawy, jeśli będziesz potrzebowała pomocy to pisz :)

pozdrawiam i trzymam kciuki
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #85  Wysłany: 2011-07-16, 03:44  


JustynaS1975,
JustynaS1975 napisał/a:
utro będę w CO i jak nie zapomnę to sprawdzę jakie są koszty.

Justynko jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, to oprócz sprawy z parkingiem prosiłabym, abyś sprawdziła jak to jest z rejestracją czy wszyscy "sznurem" w jednej kolejce, czy pierwszorazowi mają oddzielne okienko w rejestracji ( w Świętokrzyskim Centrum Onkologii dla "pierwszorazowych" pacjentów jest oddzielne okienko
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #86  Wysłany: 2011-07-16, 09:52  


Z numerkami to jest tak, że jest A B C i na kolejną wizytę bierzemy jeden(A), na pierwszy raz - bierzemy drugi(B) ,a na niektóra badania trzecią pozycje (czyli C). Albo w odmiennej kolejności (nie pamiętam)
Później wyświetla się na tablicy twój numer oraz okienko do którego podchodzisz. A jeżeli jesteście pierwszy raz to formalności są dłuższe i załatwiane są w jednym pokoju (za szklanymi drzwiami (ta informacja też się wyświetla)

Ale nie trzeba się martwić bo wystać trzeba swoje. Wcześniej mniejsze kolejki były w rejestracji, ale stało się u lekarza. Teraz stoi się długo w rejestracji, ale krócej pod gabinetem ( bo nieraz sam lekarz czeka na dokumenty danego pacjenta)

Ale na pewno was przyjmą. Jeżeli idziecie na oddział to też czekacie najpierw w przychodni pod wyznaczonym gabinetem a później czekanie na izbie przyjęć i dopiero oddział (tak jest w większości gab.)

Do stania można się przyzwyczaić tylko z góry zakładamy, że pół dnia stania- a drugie pół też stanie (niektórzy siedzą) :-D
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #87  Wysłany: 2011-07-16, 10:28  


DorotaP napisał/a:
Ale nie trzeba się martwić bo wystać trzeba swoje. Wcześniej mniejsze kolejki były w rejestracji, ale stało się u lekarza. Teraz stoi się długo w rejestracji, ale krócej pod gabinetem ( bo nieraz sam lekarz czeka na dokumenty danego pacjenta)

Ale na pewno was przyjmą. Jeżeli idziecie na oddział to też czekacie najpierw w przychodni pod wyznaczonym gabinetem a później czekanie na izbie przyjęć i dopiero oddział (tak jest w większości gab.)

Do stania można się przyzwyczaić tylko z góry zakładamy, że pół dnia stania- a drugie pół też stanie (niektórzy siedzą) :-D

Witaj DorotaP do stania bądź siedzenia jestem przyzwyczajona bo od stycznia 2010 roku w Świętokrzyskim CO nauczyłam się cierpliwości./ Do pobrania krwi przyjeżdżało się na 7,00 rano, pan doktor w rozpisce ma że przyjmuje od 8,00, ale codziennie przychodzi na 10,00 - 10,20, najpierw obchodzi pokoje do chemii i opowiada pielęgniarkom dowcipy...no i tak gdzieś ok. 11,00 zaczyna przyjęcie pacjentów...przyjmie ze dwie osoby.. wybiega na herbatkę bądź kawkę... a to na oddział stacjonarny..as pacjenci czekają 4 pierwszych zdąży wziąć w tym dniu chemię na Oddz. dziennym..ze 4 osoby idzie na II piętro na Oddz. Stacjonarny, a pozostali muszą przyjść na następny dzień na 7,15...a Ci bez chemii czyli po raz pierwszy, lub na wizytę kontrolna czekają do 18 - 19, a nawet 20,00..Tylko że jest naprawdę dobrym "chemikiem" i nie ma na niego "bata" żadne skargi nic nie dają.

dziękuję za przesłaną wiadomość.
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #88  Wysłany: 2011-07-16, 11:45  


Nie z autopsji, ale z rozmów pod CO wiem że ustawiają się na pewno od 6 rano. Automat który wydaje numerki ma osobną opcję pierwszorazowych, (rejestracja w osobnym pokoju a automat wspólny) ale też kolejki długie. Nie chcę Cię martwić ale jeżeli macie się zarejestrować do 9 to trzeba być b. rano. Bo z tego co napisałaś to ewentualnie czeka Was jeszcze później też niezła kolejka - na przyjęcie do szpitala (duszny korytarz, mało krzeseł). Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #89  Wysłany: 2011-07-16, 22:07  


asereT, jest parking i rzeczywiście dosyć drogi. Jeśli już istnieje konieczność zaparkowania bezpośrednio pod CO, warto wykupić dobowy postój- 20 zł za cały dzień. Bo od godziny to 3 albo 4 złote leci. Ale, ale! Można zaparkować bezpłatnie, bezpiecznie (my tam parkujemy) i blisko od CO- jakieś 300-400 m. To jest zaraz przed hotelem szkoleniowym właśnie przy CO, trzeba 'przejechać' zjazd na parking i zawrócić za jakieś 300 m (jest możliwość) i zjechać w prawo, jak będzie widać stojące samochody (tam teraz coś budują obok, to jest jakaś część CO, ale nie powiem Ci :-( ). Generalnie jest to od ulicy Ciszewskiego- czyli jadąc musicie mieć szpital po lewo, następnie zawrócić i zaparkować po stronie szpitala, bezpośrednio przed nim.
Kurcze, teraz doczytałam, że Ty potrzebujesz parkingu na dłużej najprawdopodobniej :-( Może jak masz grupę inwalidzką i trudną sytuację to idzie się jakoś dogadać z szpitalem, ostatecznie z tym hostelem- tam też jest parking i to jest niedaleko od CO, więc może też pozwolą.
A pisałam o hostelu służewiec, nie warto patrzeć na nazwę, bo jak na hostelowe warunki jest przyzwoity. Mam nadzieję, że administratorzy nie będą mieli za złe- po prostu nie warto płacić 4 razy więcej za dobę! Można tam dojechać autobusem 504- wysiadając na przystanku Gotarda, ale jeśli będziesz zdecydowana, to mogę Ci rozrysować. Kiedy jedziecie?
Z Warszawy nie jestem, ale już nieźle sobie radzę w tamtych rejonach.

[ Dodano: 2011-07-16, 22:08 ]
Ps. powinno się raczej zarezerwować, choć teraz szału mieć raczej nie będą- bo to wakacje, a kto chce w wakacje jechać do stolicy. Zresztą stąd daleko do 'atrakcji' Warszawy.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #90  Wysłany: 2011-07-17, 12:11  


Witam i od razu mam pytanie...Mąż źle znosi ten sterydowy lek teraz już nie wymiotuje, ale ma zawroty głowy i nudności. W ulotce wyczytałam, że nie można go stosować u chorych na jaskrę, a mąż od kilkunastu lat jest leczony na jaskrę i zawsze informuje się lekarza o tej chorobie... czy te objawy mogą być po zażyciu sterydu? Czy przyjmować nie? ma go dalej czy
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group