1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki + rak płuc - ciąg dalszy
Autor Wiadomość
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #256  Wysłany: 2010-02-02, 11:17  


Pixi kochana - myślę o Was nieustannie i ściskam Cie z całek siły :*
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #257  Wysłany: 2010-02-02, 11:28  


pixi ja też jestem, czytam, mysle o Was ale nie doradzam bo sie nie znam :| Ale cały czas trzymam kciuki zeby było jak najlepiej :tull:

PS. Ojjj wiem cos na temat cieżkosci akumulatora :lol: jak było -20 na dworze to targałam go codziennie wieczorem do domu na drugie piętro a jeszcze druga ręką ciągnełam za soba syna po schodach ;) :lol:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #258  Wysłany: 2010-02-02, 11:32  


tara napisał/a:
myślę o Was nieustannie i ściskam Cie z całek siły :*
:cmok: <uscisk>
banialuka napisał/a:
jak było -20 na dworze to targałam go codziennie wieczorem do domu na drugie piętro a jeszcze druga ręką ciągnełam za soba syna po schodach ;) :lol:
miejmy nadzieję, że te paskudne mrozy juz nie wrócą :-D :lol:
ściskam mocno
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #259  Wysłany: 2010-02-02, 12:03  


Pixi,
Trzymaj sie!
Chetnie Ci odstapie pare stopni z naszych 30 w cieniu. Dorzuce tez pare nektarynek, ktorych nie zdazyly naddziobac papugi. Kopane ptaszydla oczywiscie wybieraja te najdojrzalsze;)
Ale i tak je lubie...
Usciski,

Zosia
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #260  Wysłany: 2010-02-02, 19:07  


Pixi, wspaniale kierujesz się intuicją, wrażliwością .... wiele się uczę od Ciebie. :)
Napisz coś więcej o Sobie. Dużo słońca w mroźne dni , a kysz zimo! :flower: Iza
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #261  Wysłany: 2010-02-03, 11:15  


zosia bluszcz napisał/a:
30 w cieniu. Dorzuce tez pare nektarynek, ktorych nie zdazyly naddziobac papugi. Kopane ptaszydla oczywiscie wybieraja te najdojrzalsze;)
biorę :) biorę wszystko , jak leci :mrgreen: całuję :cmok:
Izabela napisał/a:
Napisz coś więcej o Sobie.
Iii , tam - naprawdę nie ma o czym - tu na forum są dużo fajniejsi ludzie :-D
pozdrawiam
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #262  Wysłany: 2010-02-03, 17:36  


Pixi, jakaś Ty skromna i dobra , a jak pracowita - bardzo to fajnie wygląda-tak optymistycznie, że może wiara w człowieka powrócić... Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę Iza :)
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #263  Wysłany: 2010-02-03, 23:42  


Izabelo- jesteś dla mnie bardzo miła, ale Twoje komplementy zaczynają mnie krępować - nie zaslużylam na tyle - jestem zwyczajna, a na dodatek to jest forum onkologiczne, a jeśli za chwilę zaczniemy sie giąc we wzajemnych uprzejmościach, to zapomnimy , po co tu jesteśmy :mrgreen:

serdecznie pozdrawiam

[ Dodano: 2010-02-04, 02:02 ]
jeśli chodzi o tomka..

znowu jest trochę gorzej :-( , ale chyba sam troche zawinił :uuu: nie chcial przyjmowac tabletek odwadniających, bo mu sie wydawało, ze sa juz niepotrzebne. Poniewaz zbieglo sie to z końcem dzialania diphroposu ( ok.15 dni), no to na efekty nie trzeba bylo czekać :uuu:
Nie wyglądalo to tym razem aż tak źle , jak poprzednio, ale jednak. ;/ Wróciłam późno z pracy , dalam mu furosemid i juz jest lepiej.( ale o spaniu tej nocy nie bylo mowy)
Dzisiaj rano byla lekarka i powiedziala, ze sa drobne furczenia w oskrzelach i że przydałby sie steryd. Zadzwoniłam do lekarza i spytalam, czy , skoro dexamethazon absolutnie nie, to , czy mozna jakiś inny. Powiedzial, ze mozna methypred, bo on daje pacjentom przy nexavarze.
Próbowalam cos znaleźc na temat mechanizmow dzialania i czym sie róznią, ale na razie nie trafilam na nic konkretnego.
no nic, moze jutro cos znajdę

pozdrawiam
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #264  Wysłany: 2010-02-04, 11:27  


Pixi, przepraszam,Iza :oops:
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #265  Wysłany: 2010-02-04, 12:19  


Iza- nie przepraszaj - nie masz za co, to przecież było bardzo miłe ;) , i kazdy lubi pochwały, tylko kłopotała mnie ich ilość, :-D
serdecznie całuję :cmok: ::thnx:: :flower: ;)
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #266  Wysłany: 2010-02-04, 17:09  


pixi, Kochana pozwól,że będziemy rozpieszczać Cię pochwałami i komplementami - zasługujesz na to i nie zaprzeczaj :)
Oj ci chorzy... mój Tata też miał taki okres, że nie chciał przyjmować furosemidu, bo stwierdził, że mu niepotrzebny, że obniża mocno ciśnienie, że ogólnie nic dobrego nie daje itp.
Ale na szczęście porozmawiałam z Nim, wytłumaczyłam, z lekarką dobraliśmy dawkę aby o ciśnienie się nie martwił i jakoś zażywał znowu.
Pozdrawiam i życzę polepszenia!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #267  Wysłany: 2010-02-04, 18:51  


pixi napisał/a:
znowu jest trochę gorzej :-( , ale chyba sam troche zawinił :uuu: nie chcial przyjmowac tabletek odwadniających
przykro mi :-( Tom |SModM| z doświadczeniami nad reakcją organizmu bez leku.
wiesz co mała ;) ?? Jak tak sobie czytam Twoje posty to w szoku jestem, dlaczego?? ano dlatego,że widzę jakim jestem "upierdliwym" opiekunem chorej osoby. Pixi ja jak dostaję recepty to na rozpisce co i jak brać zapisuje jeszcze w gabinecie co z czym mogę podać, co z czym muszę podawać itd. I gdy coś budzi moje obawy, telefon do doktora się grzeje ;)
I tylko mam nadzieję, że kiedyś tak jak Wy nauczę się tej choroby i przestanę mu pewne części ciała zawracać...
Pozdrowionka dla Ciebie i Toma.M.
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #268  Wysłany: 2010-02-05, 06:23  


madziorek napisał/a:
ja jak dostaję recepty

skąd te recepty, od onkologa?!
Bo my tylko dwie recepty na onkologii dostalismy : na fraxiparynę i metaclopramid. A i raz dostalismy ustną poradę, żeby zażywac tabletki z drożdży. eto wsio.
A cała reszta, to takie wyproszone od lekarzy porady - głównie od naszej rodzinnej.
Ale to już chyba i tak "będzie koniec historii tej...", jak kiedyś śpiewali "Dwa plus jeden".
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #269  Wysłany: 2010-02-05, 07:28  


pixi, recepty dostaje od onkologa po każdej wizycie, ale co Ty kochana piszesz? jaki koniec historii? co się dzieje?
bardzo mocno Cię tule M.
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #270  Wysłany: 2010-02-05, 07:48  


pixi napisał/a:
Ale to już chyba i tak "będzie koniec historii tej...", jak kiedyś śpiewali "Dwa plus jeden".

pixi bez takich tu prosze!! |SModM|
a co do recept to maja mamcia tez dostaje od onkologa!!!! Albo lekarz sam pyta co potrzebuje albo mamcia mowi mu co jej się kończy!!!!
_________________
kaja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group