1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi in situ trójujemny
Autor Wiadomość
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #16  Wysłany: 2013-12-14, 12:44  


Beskidzkie Centrum Onkologiczne w Bielsku Białej gdzie chodzę na kontrole i robioną miałam operację,a potem chemioterapię.Natomiast chirurg onkolog u którego byłam pracuje w Oświęcimiu.Tam robiłam biopsje.
Jest jeszcze w Suchej Beskidzkiej,tam leczyła się moja mama śp.
Koniec roku,to będzie trudno się dostać.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #17  Wysłany: 2013-12-14, 13:03  Witaj


A dlaczego nie poszłas do lek. od chemii do ktorego na pewno chodzisz na kontrole, on powinien Ci pomoc i pokierować i może mógłby coś przyspieszyć. ja bym poszła do niego nawet bez zapisu, z wynikami i mu przedstawiła problem
_________________
anna
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #18  Wysłany: 2013-12-14, 14:42  


To właśnie u niego byłam z wynikami. Na wizycie miał wszyskie badania z usg też i sam mi powiedział że dwa lata spokoju było,ja mu też nadmieniłam o tej zmianie z usg bo mówił mi lekarz który robił badanie.NASTĘPNIE KAZAŁ MI ZROBIĆ MAMOGRAFIĘ I przyjść BEZ REJESTRACJI WIĘC TAK zrobiłam, poszłam z wynikiem,ale wtedy nie chciał mojej karty żeby zerknąć na badanie z usg które było robione dwa miesiące wcześniej tylko kazał przyść na następny rok, że wszystko jest w porządku i usg wyszło dobrze.Przecież mógł zobaczyć na wynik z usg bo mu mówiłam i pokierować od razu do chirurga który tez tam przyjmuje, albo kazać zrobić biopsje, to nie jest w jego kompetencji?
A teraz co , szukać znajomości żeby mnie ktoś przyjął :cry: albo czekac pare miesięcy na wizyte bo takie są terminy.Prywatnie mnie nie stac.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #19  Wysłany: 2013-12-14, 18:41  


no to idź od razu do chirurga, bo to on kieruje na dalsze badania ew. biopsję gruboigłową. Z tego co opisujesz to macie bardzo nieuprzejmych lekarzy. Do chir. nie trzeba mieć ustalonego terminu, tak jest u nas, wczesnie rano stań do kolejki do rejstracji aby dostac się przed świętami, anna

[ Dodano: 2013-12-14, 18:43 ]
oczywiscie mam na uwadze chir. onkol w Centrum Onkolog
_________________
anna
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #20  Wysłany: 2013-12-14, 22:49  


Dzięki Ania, właśnie tak myślałam tyle tylko że u nas są zapisy do chiru.. onkolo... w BCO,ale nie będę czekać, jest ich tam paru to do któregoś muszę się dostać.
Jeszcze raz dziękuje, jak będę po wizycie to napiszę.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #21  Wysłany: 2013-12-14, 23:58  


masz leg. grupy inwal - znaczny to mozesz isc bez kolejki do rejstracji, albo isc b. wczesnie rano przed otwarciem rejstracji, anna
_________________
anna
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #22  Wysłany: 2013-12-16, 11:22  


Zadzwoniłam dzisiaj rano do lekarza który mnie prowadzi i powiedziałam mu o biopsji,powiedział :kurcze musisz natychmiast przyjechać:.
Jadę jutro rano :cry:
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #23  Wysłany: 2013-12-16, 18:44  


a nie mówiłam, ze to pilne , tzn miałam to na mysli. Wypytaj lek o wszystko i to co będzie najlepsze dla Ciebie, nie patrz na urodę kobiecosci, anna
_________________
anna
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #24  Wysłany: 2013-12-17, 17:18  


Tak tak Aniu!
W czwartek jadę na biopsję BAG,mam zrobić echo serca, krew pobrali dzisiaj.Guzek urósł do 3 cm. Resztę badań robiłam wcześniej.
Echo serca potrzebne jest przed chemią?
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #25  Wysłany: 2013-12-17, 23:21  


Ja nie miałam do tej pory kłopotów z sercem, miałam konsultacje kardiologa tylko przed zab. operacyjnym, moja znajoma miała konsultacje kardiologa przed chemia i to badania, a to dlatego ze miała wcześniej małe zawały serca, anna
_________________
anna
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #26  Wysłany: 2013-12-18, 09:38  


anula680 napisał/a:
Echo serca potrzebne jest przed chemią?

Nie jest to badanie standardowo wykonywane przed każdą chemioterapią,
ale może być wskazane przed niektórymi z bardziej kardiotoksycznych schematów:

Cytat:
Kardioprotekcja
Jednym z powszechnie akceptowanych, tradycyjnych sposobów zapobiegania uszkodzeniu mięśnia sercowego jest stosowanie antracyklin w dawce nieprzekraczającej sumarycznej dla danego leku oraz przerwanie terapii antracyklinami w przypadku stwierdzenia niekorzystnych zmian w EKG i w angiokardiografii radioizotopowej (MUGA) lub w echokardiografii.
(Kardiotoksyczność antracyklin i kardioprotekcja. Fakty i mity, Termedia, 2/2004).

Cytat:
W związku z kardiotoksycznym działaniem trastuzumabu konieczny jest staranny dobór chorych do leczenia, z uwzględnieniem oceny frakcji wyrzutowej serca przy użyciu echokardiografii lub (rzadziej) angiokardiografii techniką bramkową (MUGA, multiple gated angiography).
Stosowanie trastuzumabu jest przeciwwskazane u chorych z udokumentowaną niewydolnością serca lub frakcją wyrzutową lewej komory poniżej 50%. Należy zachować ostrożność u chorych z wysokim ryzykiem niekontrolowanych zaburzeń rytmu serca, niewydolnością naczyń wieńcowych wymagającą stałego przyjmowania leków, klinicznie istotną wadą zastawkową, udokumentowanym zawałem przezściennym i niewystarczająco kontrolowanym nadciśnieniem. W trakcie leczenia należy monitorować czynność serca, powtarzając badania co 3 miesiące i po jego zakończeniu. W przypadku wystąpienia objawowej niewydolności serca należy przerwać podawanie trastuzumabu i zastosować standardowe postępowanie, które u większości chorych umożliwia po kilku tygodniach wznowienie stosowania leku.
(Zalecenia (2011 r.), str. 228).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #27  Wysłany: 2013-12-18, 23:20  


Dziękuje Wam bardzo,
Jestem tym wszystkim przerażona.Wszystko w takim pośpiechu.
 
anula680 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: bulowice

 #28  Wysłany: 2014-01-07, 23:26  


Wszystko tak szybko przebiega:-( Za trzy tygodnie idę na zabieg usunięcia całej piersi chyba z węzłami chociaż są czyste,a potem chemioterapia.Lekarz mówił że trzeba będzie usunąc również narządy rozrodcze ale to pózniej.
mam wyniki z biopsji,ale nie wiem czy to ten sam TNBC co w lewej piersi, jeżeli mogłam bym prosić o interpretację i na co powinnam się jeszcze przygotować :cry:
Biopsja pod kontrolą USG.
Pobrano trzy próbki z guza zlokalizowanego w KDW na godzinie 5 lity guz silnie hypoechogeniczny typu CA o wym.21x10 mm.
Próbki przesłano do zakładu Patomorfologii.
Wynik:
carcinoma lobulare
kod y 99-90 1x
kod y 99-93 4x
receptor ER PS 0+ISO=2x
receptor PR PS 0+ISO=2x
HER-2-
KI-67(+) w ok 5% jądro komórkowe


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Dziękuje bardzo
Ania
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #29  Wysłany: 2014-01-08, 22:36  


anula680 napisał/a:
guz silnie hypoechogeniczny typu CA o wym.21x10 mm.
anula680 napisał/a:
Wynik:
carcinoma lobulare
kod y 99-90 1x
kod y 99-93 4x
receptor ER PS 0+ISO=2x
receptor PR PS 0+ISO=2x
HER-2-
KI-67(+) w ok 5% jądro komórkowe

Wskazuje to na raka (C[arcinom]A) piersi o zaawansowaniu guza pierwotnego do cechy T2 (ponad 20 do 50 mm),
typu zrazikowego (lobulare), potrójnie ujemnego (ER i PR = 0, HER2: - )
o niskiej wartości indeksu proliferacyjnego Ki67, co koreluje ze stopniem złośliwości nowotworu.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #30  Wysłany: 2014-01-08, 23:02  


Niestety ten guz rósł mimo chemioterapii i o tym porozmawiaj poważnie z lekarzami w trakcie pobytu w szpitalu. Ja na Twoim miejscu jednak zapisała bym się na prywatną konsultację u jakiegoś dobrego "chemika" w Gliwicach. Albo może poproś o przekierowanie na chemioterapię do Gliwic?
Dobrze że wytną wszystko, to zawsze pewniejsze niż chemia. Czy robiłaś TK miednicy i jajniki są na pewno czyste?
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group